Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reset routeru

Zdravim..mám takový problém, který nevím jak vyřešit. Chtěla jsem si povolit v routeru iPhone abych mohla chytat wifi přes něj. Vše bylo OK, ale pak jsme omylem, když jsme byla připojená v tom routeru , nevím jak, klikla na delete all a reset v položce acces control (tedy povolených přístupů k wifi a netu). Vážně nevim jak se to stalo, nějak mi ujela ruka :D Každopádně se mi router okamžitě "odpojil" a přes IP už se k němu nemohu dostat, wifi nefunguje už vůbec a já nevím co mám dělat. Dokázala bych ho nastavit znovu , ale nevim jak se do něj dostat. Díky za radu..

Teď jsou 2 možnosti: první je, že pravdu má kolega touchwood a vám bude stačit do prohlížeče zadat adresu 192.168.100.1 a připojit se tak k routeru (to je v případě, že proběhl jen reset access listu).
Druhá je, že mám pravdu já a to musíte změnit IP adresu v PC, což uděláte tak: http://idoc.vsb.cz/cs/okruhy/cit/pc/sitova_pripoje ni/tcp_ip/win7/ (stačí změnit jen IPv4 na 192.168.1.2) a poté zadat v prohlížeči tu výchozí IP routeru - 192.168.1.254.

no tak ja ty přihlasovaci udaje mam ze jo, ale ted po tom resetu ty puvodni udaje nefunguji, zespodu routeru je lan mac, wan mac a s/n což moc nechapu co to je
- jde o to že ja sem tenhle router pouzivala v Praze, tam sem si ale koupila novej s lepsi antenou a tenhle sem si chtela pripojit v mem druhem domove abych mohla wifi chytat i zde, takže zde v mem druhem domove mi zadny psokytovatel zadne udaje nedaval, fungovaly zde ty puvodni ale zase..ten reset..
- nemám to třeba pomocí toho reset co je na routeru zresetovat do továrního nastavení a udelat znova nebo ja nevim :-)

Dobře, zkuste tedy postup č. 2 z mého příspěvku v 16:20. Tedy: připojit PC k LAN portu routeru kabelem, změnit IP adresu v PC na 192.168.1.2 a zadat do prohlížeče IP adresu 192.168.1.254 - pokud se připojíte, je router po kompletním resetu a bude potřeba jej znova nastavit (nastavit mu IP, zakázat DHCP, zaheslovat, atd.)

joo to je překlep, už jsem z tech císlic zmatena :-) ale tak co s tím dál? kdyý jsem to zmenila na to co jste psal tak přestal jít internet,ale dostala jsem se zase do toho routeru..takže jsem teb router tedy celej zresetovala a musim ho nastavit znovu? jenže když se do nej pripojim tak mi nejde net

takže : v routeru sem nenastavila nic pac sem nevedela co nastavit, v sitovych pripojením jsem ipcv4 dala zpatky na automaticky aby mi sel internet a zkusila jsem zadat puvodni ip 192.168.1.254 do webu a ten router uz jde i s prihlasenim.. tak nechapu ted jakto že to zase jde nebo co se tam ma v tom router udelat aby to bylo spravně nastaveny? nebo jestli to jde tak se na to mam vyprdnout a nechat to byt?

1. připoj se k routeru kabelem.
2. vypni nesmyslnou kontrolu MAC adres
3. ujisti se, že máš nastaveno šifrování WPA-PSK (nikoli WEP).

ještě jednou: žádná kontrola MAC adres (access control) není potřeba, je k ničemu a slouží POUZE k prudění uživatele. Případný útočník takovou "ochranu" (ona to v podstatě ani ochrana není) prolomí během cca 10 sekund. Důležité je šifrování provozu (znemožňuje mj. odposlech hesel).