Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako zistim, ci je otvoreny port z vnutra?

Zdravim...na stranke test.mohelnice.net, ci tak nejako som zistil, ze port SMTP je otvoreny z vonku, lebo ten test testuje dostupnost z internetu, teda myslim...Ale ako zistim, ci dany port je povoleny v ramci lokalnej siete, resp. vnutri siete, lebo napr. nastavim outlook (na sto percent je dobre nastaveny), dam test nastavenia, vsetko je ok, ale pri poslednom teste, kedy chce odoslat kontrolny email na port SMTP serveru vypise chybu, ze port je nedostupny (resp. sa nepodarilo pripojit na server odosielanej posty, dany mailserver samozrejme bez problemov pingnem)...mailserver na win2003 a stanice winxppro...

napřed si ověř, CO vlastně ověřuješ. pokud jsi za NATem, testuje se stroj s NATem, nikoliv tvé PC.

pomocí netstat-u si zjistíš, které porty jsou otevřeny k naslouchání, nicméně, pokud máš na PC firewall, tak to ještě nemusí znamenat, že jsou dostupné.

telnet (jak to máš uvedené v příkladu) bude fungovat za předpokladu, že ti funguje DNS resolving, nebo že máš daný PC uložen v souboru hosts.

no som za natom...struktura siete ja takato: ISP-router-firewall-servery-klienti...ani jednomu klientovi to nejde, nepripoji sa na mailserver...firewall konfiguruje niekto iny, len potrebujem vediet ci je chyba tam...pred par dnami bolo vsetko ok...

aha. už jsem tvůj původní dotaz dočetl až do konce. :-)

Tak tedy, správně je telnet ipadresa_serveru 25 Měl bys dostat spojení. Pokud ne, je něco špatně. co, to ti řekne jedině správce serveru a firewallu, pokud je server za firewallem. pokud není, tak ta služba buď neběží, nebo je blokovaná lokálním firewallem serveru.

no smtp by malo byt default na porte 25, tam som nic nemenil, inak ako sa to da zistit, ci bezi smtp na porte 25?, telnet na serveri bezi, aj samozrejme sluzba smtp...cize asi musim jedine kontaktovat spravcu firewallu, lebo netusim, co by mohlo byt zle...

a ty sa nemozes vzdialene pripojit na ten server(alebo localne ak ho mas poruke), napr. telnetom alebo ssh(neviem co tam mate povolene) a pustit prikaz netstat -a? ak nie, tak je najlepsie zobrat telefon, zavolat spravcovi toho servera a opytat sa, ci sa nahodou nieco nezmenilo. toto je najrychlejsie riesenie a to by som urobil ako prve.

no pripojil som sa nan...napisem netstat -a, samozrejme smtp bezi..., tak nechapem, preco sa vobec neda odoslat testovaci mail z outlooku, celkovo su odstavene firemne maily...vsetko vyzera ok, pingnem ho z ktorejkolvek stanice, ale pripojit sa na jeho port cez telnet ipadresa 25 sa neda, nechapem...

:-D:-D

Pro tazatele:

nejspíš byl přetížený SMTP server, a proto trvalo dlouho, než jsi se s ním mohl spojit (blikal kurzor - banner nenaběhl), a pak to spadlo.

Nebyl v ten okamžik přetížený celý server? Příznakem je že proces "inetinfo.exe" zabírá řádově stovky MB a více. V tom případě bych si opravdu přečetl co to je relaying nebo nechal spravovat ten server někomu kdo o tom něco ví.

Katastrofický scénář: open relay, spoustu spamu (v složkách Queue a BadMail budeš mít haldu souborů, třeba desetitisíce), (mimochodem po resetu serveru se začne opět odesílat.) Pokud je to tak nepřekvapuje mne že si tě někdo dá na blacklist...

no som hlavne podpora pre userov, ked im nieco nejde na kompe a tak...som zacinajuci admin a zial, firma, ktora to tu akoze ma na starosti, tak je dost daleko odtialto (nie je tu nik, kto by mi poradil, iba vy:-)), tak mam pristup aj k serverom, cize sa pomaly ucim, asi tak...ziadne dokumentacie a helpy nemam...