Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AVG 7.5

Vyšlo nové AVG, verze 7.5. Změny jsou navenek kosmetické (vypadá to trochu moderněji) uvnitř nevím. O antiviru (asi 2 roky mám AVG) v počítači ani nevím...

Otestoval jsem to tím že jsem to nainstaloval a nechal výchozí nastavení. Předtím jsem měl AVG 7.1 a změnu v zátěži PC jsem nezpozoroval. Taktéž detekcí virů nemohu sloužit, neboť vzhledem k tomu že jsem vir neměl tak nabývám dojmu že viry jsou jen fámy...:-D. PC mám AMD Athlon 1000MHz, 640MB RAM, Win XP Pro SP2 s aktualizacemi. Správce úloh:
[http://img175.imageshack.us/img175/3055/ulohyke4.jp g]

Aktualzaci z 7.1 je zatím nutno dělat manuálně (stáhnout příslušné soubory a aktualizovat z disku), sama se nenajde, viz: tpl01

Jako zajímavé se může jevit to komplexní řešení s firewallem, antispamem a antispyware. Koukal jsem na možnosti firewallu v dokumentaci a zdá se, že toho umí opravdu dost. Někomu se samozřejmě aplikační FW ale nemusí líbit ;-)

Postup:

1. Run the AVG Free Edition 7.5 Setup program
2. Click "Next >" on the AVG "Welcome!" screen
3. Click "Accept" on the "License Agreement on Use of an AVG Free Edition" screen
4. Select "Repair installation" on the "Select Setup Type" screen and click "Next >"
5. Select "Restart the computer now" (pre-selected by the program automatically) and click "OK" on the "Installation Complete!" screen to restart your computer and complete the installation

v5

edit: mně ten postup nefunguje, takže jsem AVGFree 7.1 odinstaloval a po restartu nainstaloval tuhle verzi: http://free.grisoft.com/softw/70free/setup/avg75fre e_428a818.exe - šlape OK. :-)

Buď v klidu Fuente, ten postup nefunguje ani u OEM verze.

Z tech. podpory AVG mi poslali tento postup a je funkční:

1. Smazte obsah adresare AVG7DATA:
Windows 2000/XP:
- C:\Documents and Settings\All Users\Data Aplikaci\Grisoft\Avg7Data Windows 9x:
- C:\Windows\All Users\Data Aplikaci\Grisoft\Avg7Data
Windows NT:
- C:\WinNT\Profiles\All Users\Data Aplikaci\Grisoft\Avg7Data

2. Provedte opravu instalace AVG:
a) stahnete si z nasich stranek nejnovejsi instalacni soubor AVG:
Programs
b) spustte instalacni soubor a ve tretim okne pruvodce instalaci zvolte moznost "Oprava instalace"
c) dokoncete instalacni proces

3. Provedte opet aktualizaci z Internetu, pote bude programova verze i virova databaze AVG aktualni.

Craft

Kurte a Crafte, boha jeho, to jste mě potěšili. Jsem král lenochů,
tak jsem čekal, že zase během přibližně tří týdnů dojde k automatické
aktualizaci jádra, včil to mám hned. Uvedenou složku jsem měl prázdnou,
zkusil jsem rovnou přeinstalaci, proběhla naprosto v pohodě, akorát zadržkoval
free SpyWatcher hlídající změny v registrech, dal jsem Accept a po restartu OK.
Úplně jsem nadšen z možností nastavení úplně všeho, to nebejvalo.
Jsa paranoik kvůli netbankingu jsem zase hnedle zatrhnul scanning všech souborů
a System Areas before scanning a na rozdíl od minula jsem ponechal volbu pro poštu,
aby se AVG podepisovalo i pro odchozí maily, abych se pochlubil na pár dní.
Ono stejně nikoho nezajímá, jakým programem a zda vůbec byl mail prověřen,
každý se spolehne na svůj AV a v mailu je o pár řádků míň, nemluvě o odpovědích.
Aktualizace proběhla o dost rychleji bez záškubu WinAmpu, tak jsem zvědavý,
za jak dlouho proběhně kontrola HDD, udělám ji až zítra.

Jestli někdo chce vyzkoušet zadarmiko výborný AV, tak neváhejte +
případná offline update databáze z dneška :

http://free.grisoft.com/softw/70free/setup/avg75fre e_428a818.exe

http://free.grisoft.com/softw/70free/update/u7f407e i.bin

Dodávám, že po nepovinné free registraci máte plný přístup k technické podpoře,
včetně online fóra atd ...

Na vaše zdraví pevné jako ocel z Mittal Steel si za pět vteřin připíjím.

...ono stejně nikoho nezajímá, jakým programem a zda vůbec byl mail prověřen,
každý se spolehne na svůj AV a v mailu je o pár řádků míň, nemluvě o odpovědích.

Taky mám zapnuté AVG podepisování ;-) Někteří neznalí uživatelé si z mých mailů potom dělají špatný obrázek o kvalitách tohoto antiviru:-p

Antivirus alert: file .signature infected by signature virus.
Hi! I'm a signature virus! Copy me into your signature file to help me
spread!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Checked by AVG anti-virus system (www.grisoft.com).
Version: 7.5.428 / Virus Database: 268.13.11/493 - Release Date: 23.10.2006