Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vysoká teplota CPU?

Zdravím,

mám procesor i5-3570K s boxovaným chladičem a chtěl bych se zeptat, jestli přibližné teploty 40/70 °C (průměr všech jader) klid/zátěž (Far Cry 3) nejsou moc vysoké/rizikové. Ještě mě také zajímá, jak moc se liší teplota jednotlivých jader od celkové teploty CPU.

Předem děkuji všem za odpovědi.

Na grafice sem si jednou zpomalením ventilátoru /a vypnutím automatické regulace/ a zapomenutím na to naměřil při hraní her 110 stupňů (GF 260).
Všiml sem si až když se hra začala trhat:-)když se gpu zpomaloval.
U procesoru to vidím na nějakých 120-130stupňů možná víc. To už se ale zase teplem možná poškodí patice nebo to "vyjede z desky".
Stovku sem už viděl několikrát i na starších procesorech a po výměně ventilátoru chladiče jel v pohodě.