Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyskakování reklam v prohlížeči

Dobrý den, prosím potřabuji poradit. Do mého notebooku se dostal trojský kůň. Zrovna mi vypršel antivir a tak mi to tu začalo blbnou. Naštěstí se s ním ale poté notebook vypořádal a teď vše funguje normálně, až na internetový prohlížeč. Používám IE 9 a teď mi začaly vyskakovat okna s reklamou v levém dolním rohu a nejde se jich zbavit. Jsou to takové ty reklamy typu : Vyhráváte nový iPad... a Gratulujeme byl/a jste vylosován/a...
Nevíte někdo jakto zrušit, aby to nevyskakovalo? Není to jen u některých stránek. Dělá to snad u každé 3 otevřené stránky a nebo třeba i jen otevření záložky v prohlížeči. Prosím o radu a předem děkuji. Klára

To je ale léčení příznaků. Jinak se divám, že adblock nepoužíváš normálně, protože z těch reklam na stránkách se začne člověku zvedat tlak přibližně po 4 prohlédnutých stránkách.Aby adblock fungoval, je potřeba mu nastavit filtry, třeba dobré ,jsou české "dajbych", akorát je tam z nějakého divného důvodu vyjímka pro adsense.

Možno postačí AdwCleaner :)
Stiahni AdwCleaner
http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/fini sh/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner
Ulož na plochu
Ukonči všetky programy
Spusti a klikni na Delete
Po skončení činnosti programu a príp. reštartu PC vyskočí log, jeho obsah sem skopíruj (C:\AdwCleaner[S?].txt)

Následne sem vlož log z RSIT & DDS
32bit: RSIT.exe
64bit: http://images.malwareremoval.com/random/RSITx64.ex e

DDS: dds.exe

Teď jsem to také řešil. Nejde o trojský kůň v podobě programu, takže antivir to nechytí. Problém je v tom, že je změněný soubor HOSTS ve Windows. Jsou tam přesměrované některé adresy, např. Google Analytics. Pak se při zobrazení stránky s Google Analytics zavolá místo toho server s reklamou.
Anglicky poppsáno např. v forum#!msg/webmasters/ZYsmYhQo6U0/ZW3gvLgKa4oJ

Řešení: Je třeba opravit obsah souboru HOSTS (smazat nechtěné řádky). Soubor je ve Windows 7 v adresáři C:\Windows\System32\drivers\etc. Pozor - soubor je označený jako skrytý, jen pro čtení a má nastavená práva tak, aby normálně nešel opravit. Další záludnost je v tom, že upravené řádky jsou schované za hodně prázdnými řádky, takže při normálním rychlém prohlédnutí souboru nejsou vidět, je třeba obsah souboru projít až na konec.

U mě problém vyřešen zakázáním doplňku "Shopping Suggestion"
Stačilo v IE11 zvolit: Nástroje-spravovat doplňky-panel nástrojů a rozšíření-shopping suggestion-zakázat

Pak už jen restart prohlížeče.