Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Invex 2006, tipy?

Blíží se nám Invex, bude příští týden. Máte někdo zajímavej tip (kromě: vůbec tam nejdu), na co bude dobrý se podívat? Novinka, zajímavost, netradiční řešení, slevy, atd.

Pavel

T.I.P. :-D dne: vůbec tam nechoď. ;-) Vážně. Invex umírá, a je to na něm vidět.

pokud na mou radu nedáš, tak jedině první den. pak už to nemá smysl vůbec. I tak se budeš prodírat davy školáků a platit horentní sumy za pitomý párek s rohlíkem a žejdlík piva v umělém kalíšku.

Pokud na Invex, tak jedině v neveřejné dny, stejně se ale vstupenky
prodávají běžně před branami, takže školáků a sběratelů čepic a igelitek
jsou tam mračna. Přes některé klady to IMHO celkem nestojí za to,
tedy s výjimkou hostesek 8-).
Touchwoode, vyber si poštu, případné reakce mailem, reagovat ale nutné není.

Všichni tam jedete vočumovat a slintat na hostesky. Léta jsem jezdil na Strojírenskej veletrh vystavovat za firmu bejvalýho zaměstnavatele. Upozorňuji všechny zájemce, že hostesky jsou vyhraženy k použití pouze papalášům příslušnejch firem. Kdyby některá náhodou na to zapomněla, je bez prémií. :))

V kterém pavilonu má stánek pc.poradna.net ? Na Google to nemůžu najít :-(
Já bych se na Invex docela rád podíval, i když nejsem IT profesionál : Ale asi mne jako každoročně přemůže lenost a vrozené skrblictví ( za peníze, co bych vydal bych měl aspoň gigovou USB flash)

Čekám, tedy čekám, zdalipak přijde ten, jenž hostem byl na taškařici převeliké v cizím městě? A pln dojmu jistě k dobrému dá historky vážné i nevážné, co zažil na jarmarku tom o technice té vší podivné! A kdepak je ten vědmák, ten mág což o ajtý magii ví zhola nejvíce? Již přichází...?

Pavel

Ó nebesa, smilujte se nad ubožákem. Mág tu byl, však prochází jen, kroky jeho směřují do svatyně. Jest uondán převelice tím lidským mumrajem, vším tím lidem nevznešeným a prostým. Však naděje nám svitla všem, on přislíbil od slunce východu přiblížiti nám to dění veliké. Neklesejme na mysli, bratři!

Pavel

Takže, tady jsou slíbené fotky a několik postřehů:

Pondělí a úterý jsou tzv. odborné dny, takže vstupenka stojí 500,-Kč. Asi i kvůli tomu, aby tak vysokou cenou odradili sběrače propisek a pubescenty, ale i tak tam byli k vidění. Od středy do pátku je vstupné 200,- Kč (zlevněné 100,-Kč), otevřeno je od 9:00-18:00 hodin, v pátek jen do 16:00. Na fotce pořízené před výstavištěm je vidět, že je u pokladen prázdno - je to z toho důvodu, že se vstupenky prodávali v Registraci vedle brány.

[invex01.jpg]

Celkově bylo na invexu relativně liduprázdno, což bylo jednak tím, že se jednalo o první den a druhak tím, že bylo dost málo vystavovatelů, v porovnání s předchozími lety. Ten hlavní nápor asi teprve přijde ve veřejných dnech (st-pá).

Pavilon Z byl uzavřen: invex09.jpg
Zátiší z Invexu: invex02.jpg

Z mobilních operátorů byl asi nejvíce vidět O2, Vodafone ani Oskar letos neměli žádné velké reklamní akce. Antivirové firmy se prezentovaly AVG a Eset s jejich NODem. Na jejich stánku je možnost se zaregistrovat a zapojit se do soutěže o licenci na rok zdarma, a všichni registrovaní automaticky získavají licenci do konce roku zdarma.

O2: invex03.jpg

Pokud sháníte nějakou knížku nebo časopis, máte možnost zakoupení, prezentovaly se Zoner Press, Computer Press, Grada, Ben a další. Docela pěknou expozici měl i hradecký TnTrade, který zastupuje firmy jako Revoltec, Arctic Cooling, Thermaltake, AeroCool a další. Měli tam pěkné chladiče, ventilátory, externí boxy pro disky, case pro HomeTheater...

Nelekněte se, je to jen plakát: invex04.jpg

Nad areálem se vznášela radiově řízená vzducholoď Olympus.
invex08.jpg

Nedílnou součástí Invexu jsou i hostestky, které často sklidí větší zájem veřejnosti než IT technologie...
Pózování by jim šlo: invex07.jpg
Nepřehlédnutelný Helios: invex10.jpg
Ke kvalitnímu antiviru opatří kvalitní hostesky: invex12.jpg
Comfor sice nemusím, ale jejich hostesky jsem si blejsknul: invex14.jpg
Fotil jsem auto, a ty baby se mi tam připletly: invex17.jpg

Součástí Invexu je i Digitex, v pavilonu B sídlil Idif (Institut digitální fotografie) a přednášel Ondřej Neff.
invex05.jpg

U stánku Canon se objevil ministr vnitra a ministr informatiky Ivan Langer v doprovodu bodyguardů a obletován fotografy.
invex06.jpg

pokračování...

Sympatický Tux ve službách Oraclu: invex11.jpg
K vidění byla i pěkná auta: invex13.jpg
Simulátor formule dotažený k dokonalosti: invex15.jpg
Největší zájem byl tradičně o Game Hall: invex16.jpg
Že by server na kolečkách? invex18.jpg
Součástí výstavy byly i různé atrakce: invex19.jpg
Živé vysílání rádia Český rozhlas 4: invex20.jpg
Matrix v podání monochromatických monitorů: invex21.jpg

Takže shrnuto, podtrženo, neviděl jsem tam nic tak převratného, z čeho bych si sednul na zadek, vystavovatelů bylo skutečně málo a bohužel i novinek pro domácí uživatele.

Tak jsem dnes na Invexu byl, prošel jsem si (bez nároku na úplnost) pavilóny B, E, F, V. To není siláckej postoj, ale fakticky tam nebylo téměř co k vidění. Nějaký GPS moduly, obří TV, jedna formule a pár pěknejch koček.

Líbil se mi malej DVD/DivX přehrávač s netypickým rozišením (nevím z hlavy, ale něco jako 1440x243 - přijde mi to jako šílenost), umí načíst i z externího USB HDD, ale cena zbytečně vysoká, cca 3 500 plus daň.

Pavel