Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s počítačem po pádu ne zem.

Dobrý den mám doma starší počítač a v noci jsem o něj zakopl a druhý den jsem ho vyskoušel a nic.

Podrobnosti: pc má základní desku msi kt6 delta rev 2 2x256ram a 1x512ram,2x dvd mechanika,athlon xp 2500+,zdroj 400w,agp grafická karta

První zapnutí pc běžel pak 2x pípnul a vypnul se.

Jednou se zapnul a běžel ale monitor nic po zmáčknutí restart tlačítka běžel znovu pár sekund pak píl 2x chtěl pínout po třetí ale to už se vypul.

Budu rád za jakou koliv pomoc.

Ahoj zdrojem to neni vyresetvola jsem bios vyhodil baterku vyskratoval kontakty na patici pro bios baterku a komp načte.Ale při startu se ukáže logo msi atd.. potom info o připojených ide atd.. a pak se vypne.

Zapnu bios počkám vněm 5min potom dám ukončit bez uložení samozřejmě jsem dal i ukončit s uložení a pc se ihned vypne po vyskočení z biosu.

a má stejnou ip adresu. dej mladšímu bratrovi po tlamě, má z tebe jen prdel.
po tvých odpovědích se ani nedivím.

jak už jsem psal:

směska ramek, jednojádrový procesor, starý noname zdroj, msi board s nevýkonným chipsetem a vyteklými elyty, grafika s prachem ucpaným větrákem: vyhoď to.

z toho pc mají cenu jen barevné jumpery v ceně 1 kč.

Video vnitřku nefunkčního PC asi nepomůže.
Když to vypne,zkus ještě hned sáhnout na CPU nebo chladič dole,jestli to moc netopí a nevypíná.
Další možnost-nabootuj jakékoliv bootovací CD/DVD a nech to chvilku běhat.Tak zjistíš,že to není porucha HDD nebo softwaru.

Omluvám se dneska to vyzkoším na stole ale včera jsem ešte zjistil že pc jakmile nemá zapojené všechno 2dvd mech 1hdd 1fdd je problém.

Když zapnu bez hdd zobrazí se obrazovka s logem desky a potom pc nejde vypnout vypínačem ani restartovat.

Ale vypojit od sítě a to je u všech případů když chybí jedna z těchto věcí (nešlo by to že odpojim všechno resetnu bios a bude to v pohodě?).

Jdu už vyndavat desku

Tak si neprve stáhni a vypal UBCD,nabootuj z něho a otestuj ten starý disk,můžeš i RAM a CPU.
Pokud na disk ještě uvidíš a potřebuješ zachránit nějaká data,stáhni a vypal nělaké LiveCD Ubuntu,nabootuj a můžeš kopírovat data.
Jestli je disk vadný,musíš sehnat nový a vše nainstalovat znova.

No jestli máš na desce IDE,tak to zkus,ale musíš ho najumperovat jako master na konec kabelu a tu mechaniku buď odpoj nebo dej jako slave na střed kabelu.Kabel máš doufám 80 žilový.Propojení jumperů je nakresleno na disku nad konektory.Každý disk to má jinak.

Jak jsem psal minulej komentář tak jsem vyměnil grafiku za pci gpu podle pípání jsem se dočetl tohle A fault has been detected in memory above 64KB a potom jsem tam dal gpu agp druhou ale bohužel má vga konektor takže si nezapnu obraz zítra si koupím redukci

zjistil jsem že to je hdd ale když zapnu pc bez toho původního hdd zobrazí se uvítací logo desky a to je vše.Když tam je původní tak vše naběhne.Nevím co stim dělat vyresetovat bios nebo něco fakt nevím pc prstě bez disku který tam byl předtím nic nědělá.