Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafikou

Zdravim, včera při hraní FIFA 15 se mi z ničeho nic hra sekla, přes monitor se mi objevily červený čárky a vypnul se mi ovladač grafické karty nvidia (hodilo to error) a dneska se mi vůbec nechce načíst ovladač pro GK, zkoušel jsem reinstall ovladače, dokonce jsem formátoval windows ale nechce to jakoby načíst grafiku a ve správcích zařízení je u grafiky žlutý vykřičník. Jedná se o gtx 570, nevíte kde by mohl být problém? doufám, že něco není přímo s grafikou a bude to jen nějaká banalita :

ve správcích zařízení u grafiky se objevuje : Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

A ta grafika teda teraz zobrazuje vsetko spravne? Ziadne ciarky?

Skusil si uz teda stiahnut nanovo ovladac z nvidia.com, a preinstalovat/ Instalator tam ma vo vlastnych nastaveniach aj nastavenie ze odstranit vsetko povodne.

Moze to byt ale aj HW zavada grafiky.

Teďka to jede vše vpoho, ovladače neběží momentálně, takže mám rozhozený rozlišení, ale jinak to funguje vpohodě, v tom správci je žlutý vykřičník u grafiky. Zkoušel jsem přeinstalovat včetně vymazání původního jak říkáš, zkoušel jsem i reinstall windowsu, takže vše na novo

Zkusil jsem grafiku odpojit z desky, znova tam nacvaknout a v biosu jsem dal default nastavení. Po zapnutí PC se po sekundách na ploše objevil error, že nvidia kernel přestal pracovat, pc se restartoval a opět se objevily červený čáry přes monitor. Takže zřejmě grafika K.O ? nebo ještě nějaký tip?

druhý slot jsem vyzkoušel, beze změny.

Volal jsem si s bráchou od kterého PC mám a on když jí kupoval (jedná se o EVGA GTX 570) tak k tomu bylo psané, že záruka je 10 let pokud se registruje na evga web. To provedl v té době, takže by měla být záruka 10 let, nevíte o tom někdo něco?

Díky, zkusím dát přímo ty 306.97, ale pochybuju, že to pomůže. Pokud se to ale posralo díky nejnovějším ovladačím a je to tedy na vině nvidie, dá se s tím něco dělat? Tam totiž psali i, že se grafika díky tomu může uplně zničit, co když zrovna takový problém mám já? Pochybuju kompenzaci ze strany nvidie.

Tak jsem zkusil dát ovladače 314 jak psali v tom článku co jsi mi poslal. Instalace naběhla a v průběhu instalace, kdy může problikávat obrazovka mě problikla, ale už nenaskočila takže jsem musel restart natvrdo. Takže to vážně vypadá, že je grafika K.O, už mě nic jiného nenapadá.

Ještě mě napadá že jsem tu měl něco podobnýho s ovladačema který nešli nainstalovat nakonec byl v hajzlu HDD,koukám že máš W8 a pokud vím starý MB kolikrát neměli ani drivery na W7 co máš za MB nějakou novou nebo starou jak ta GPU?(po instalaci W si dal i ovladače chipsetu atd?Protože ta GPU jede kromě těch čar atd normálně co koukám)

MB mám ASUS P7P55D, chipset jsem neinstaloval, nedělal jsem to po formátu windowsů nikdy, ihned jsem vždycky instaloval ovladače GK a vždy bez problémů (několikrát na tomto PC)

No ono právě že nejede, ono to teď momentálně zřejmě jede přes nějakou integrovanou asi na procesoru, nebo nevím, jelikož ve správci zařízení je u grafiky žlutý trojuhelník a je jakoby vypnutá, když například chci ručně zapnout ovladače, napíše to že nebyl nalezen hardware, to samé u SW k taktování že bych zkusil změnit voltáž nebo něco, prostě to nejde kvůli tomu, že ji ten daný soft nenajde v PC

koukej : yu5s, tohle mi vyjede po kliknutí na "upřesnit nastavení" po kliknutí na ploše na Rozlišení obrazovky

Takže to jede na nějakou integrovanou ne? A pokud ne a jedu přes tu gtx, tak v tom případě by mrtvá být neměla, tak já vážně nevím :D

Ale na tomhle PC jsem už reinstaloval windows asi 5x a vždy bez problému, po instlaci winů jsem vždy nainstaloval jen ovladače grafiky a jelo to(podotýkám, že vždy po instalaci windows 8 - které používám už více jak 2 roky)

Teď po přeinstalování windowsu se mi ve správci zařízení v záložce "Grafické adaptéry" zobrazuje pouze "Základní grafický adaptér microsoft" a o té gtx tam teď není ani zmínka. Jdu tedy na ten chipset a drivery ke grafice.

EDIT : jen co jsem tohle dopsal, už se tam objevila ta GTX 570 a žlutý trojúhelník už u ní není. To je velmi zvláštní

KtBt

Takže, po nainstalování čistého windowsu se gtx 570 ve správcích zařízení objevila a žádný problém. Poté jsem nainstaloval chipset, poté restart počítače a už zase tam byl vykřičník. Nainstaloval jsem nejnovější ovladače grafiky a restartoval a furt je tam vykřičník a je tam problém.

Je mi ale divný, že jak psal sambilionk, že mi to nejede přes integrovanou ale přes tu gtx, tak jaktože když tu gtx zakážu ve správci, tak se nic nezmění a obraz furt vidim, ale až po opětovném zapnutí obrazovka problikne ale stále je tam ten vykřičník? Takže logicky přes nějakou integrovanou to musí jet ne? Přeci když bych ji zakázal, měl by zmizet obraz ne?

Ty čáry tam jsou jen asi 3 sekundy po zapnutí PC, jak je to na tom videu. Potom už žádný problém není a všechno se zobrazuje v pořádku. Dokážeš mi ale nějak logicky vysvětlit, jaktože když tu gtx ve správci zakážu, tak se nic nezmění? Logicky kdybych například zakázal ve správci myš, tak přestane fungovat dokud jí neodpojim a znova nepřipojim, nebo se pletu?

momentálně instaluju win7 tak dám potom vědět

Takže : Po čisté instalaci win7 se ve správci nezobrazovala gtx 570 ale bylo tam něco jako základní zobrazobací zařízení, poté instalace chipsetu a restart pc -> poté ze už zobrazovala gtx 570 bez problémů -> poté instalace ovladačů grafiky a restart pc -> a poté opět chyba kód 43.

Takže teďka prostě musim jet přes nějakou integrovanou, protože když tu gtx zakážu a odinstaluju, tak obraz furt mám a nic se nezmění.

Takže na 98% je grafika K.O., protože už jsem snad vše zkusil a nic mě nenapadá. Kdyby někoho ještě něco napadlo, tak zkuste napsat, díky.

Ještě mě napadlo, že je něco možná špatně v biosu, ale tam jsem dával load defaults, tak pochybuju.

Na žádnou integrovanou to nejede,sice nevím co máš za CPU jestli s IGP,ale na integrovanou IGP nemáš MB - zapojení.Jede to na tu GTX kdyby byla totál KO tak máš černej monitor a žádná jiná ti tam nepřeskočí.Může bejt klidně i něco s tou MB a ne s tou GPU.

Tohle samí jsem měl s GT430 nový ovladače nešli ani nainstalovat zajímavý že když jsem tam dal starou GT7600 tak vše v pohodě,jelikož ta GPU momentálně fachá na jiným HW u známího 100% tak ta je OK a v hajzlu je buďto HDD kterej se ovšem tvářil jako Ok a nebo MB.

Komenty dole: pc.poradna.net

Dnes ráno jsem zkusil resetovat bios vyjmutím baterky. Po zapnutí PC se neobjevily červené čárky,grafika i ovladače šli, grafika fungovala správně a v ovladačích jsem se mohl hrabat. Když jsem ale změnil rozlišení, PC opět spadlo, objevily se červené čárky a zase grafika ani ovladače nejdou. Tak já vážně už nevím.

Ale už si vážně myslim, že je prostě K.O. To že by to bylo HDD to je velice nepravděpodobné, všude ukazuje health ok a všechno ostatní funguje, jde nainstalovat, smazat atd atd., jen ty ovladače ne, ale za to může to, že je jakoby "vyplá" grafika a při spuštění ovladačů ze zobrazí hláška, že hardware nelze najít.

Nevylučuji, bohužel nemám jak zkusit, ale myslím si, že je to na 90% grafika a na 10% základní deska.

Zkoušel jsem totiž grafiku dát i do druhého slotu a kdyby ten slot byl špatný, tak ten druhý by fungoval a vše ostatní na MB funguje (ramky,procesor,zvukovka,síťovka atd.) Takže pravděpodobnost že by to byla zrovna základní deska je podle mě velmi malá