Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zamknut USB flashku proti nezelanej manipulacii tretich osob ?

Potrebujem nejako zamknut usb flashku proti pristupu nezelanych oci v pripade straty, odcudzenia.
Ten 'zamok' musi byt na flashke aby fungoval vzdy a bez ohladu na operacny system. Aby sa nedali pouzit ani triky Kali linux, kt. sa pouziva na penetracne testy. A ak sa osoba nebude vediet dostat k datam, tak aby ani nebolo mozne flashku sformatovat.
Nesmie to prilis zatazovat hardware starych masin. Musi to byt pouzitelne v beznom provoze. Aby sa dali data slobodne pridavat aj mazat.

Tak je tu VeraCrypt i když je Truecryt stále bezpečný a hlavně až moc bezpečný. Jak monitor? UŽ je zafačovaný?
Existují USB flash disky se šifrováním, obvykle ale pomocí software. HW už nejsou nic levného.
Pozn.:

teda BOL dobry ale uz nie je, kedze ho nikto neupdatuje. teraz co mam tam dat

To je zase ale BLÁBOL!

Neustále řešit problémy nějakého sběrače odpadů s nefunkčním šrotem není také žádná procházka růžovým sadem. Pokud si to ideologicky zdůvodňujete ještě ke všemu ekoterorismem, pak to je opravdu na zamyšlení.
Pokud něco začne vykazovat závady a přestane to být spolehlivé (Gaussovo rozdělení), nebo mi to přestane dostačovat výpočetním výkonem, tak to odnesu do Sběrného dvora, nebo odložím do správného kontejneru.
downloads

Tak zafačovaný monitor opravdu není přehlédnutelný. A "histerie", nebo historie je dlouhodobá. Od invertoru notebooku, po už více než rokem vypadávající barvu u toho monitoru. Nehodlám se milovníkem všelijakého elektrošrotu vpáčit do role rozmarného rozhazovačného jedince, co zabíjí brontosaury a otepluje planetu. V případě zafačovaného CRT monitoru jsem mu dal návrh na zcela nový 19" LCD TN monitor, který předčí i ten prastarý vypálený CRT, nehledě na spotřebu. Stejně tak ty jeho počítače, co tak schraňuje, i když podivné nutkání už měl.
Pokud mi něco doslouží, tak se s tím řádně rozloučím a nemám snahu to flikovat, jako on a ještě bez jakýkoliv znalostí - viz krize se studeným spojem. Takhle by odpadlo stachanovských 260% problémů a zůstaly jen ty SW, co dokáže vyrobit. Zde to dávno schytal chudák "Wikan".
Mimochodem, odkaz na TrueCrypt i VeraCrypt i možnost HW řešení tu dostal, takže vyřešeno.

a z tych kontejneru sa to potom da do ozajstnych velkych lodnych, kamionovych kontainerov a vyvezie do afriky s nalepkou a zamienkou Pomoc rozvojovym krajinam. uplne legalne sa si tam zapadne krajiny vyvazaju elektrosrot lebo je drahe to u nas rucne rozmontovavat a triedit a spracovovat. este na to niesu rentabilne technologie

Toto je ovšem blbost, minimálně v ČR se elektrošrot normálně rozebírá a třídí...
Pokud uvažuješ tak o ekoligii, měl by jsi zvážit, jestli ten tvůj CRT nezpůsobí větší eko zátěž svým provozem než nějaké LCD.
Pokud nevěříš skoč se mrknout do nějakého ekodvora, třeba ti nějaké funkční CRT či LCD nechají :)

vobec ste necitali pozorne co som napisal. skoro nikdy to nerobite. a vy urazate mna !
pisal som, ze chcem aby ten uzamykaci system bol na flaske. lenze v pripade True Cryptu (uz len TC dalej) to vyzaduje, ze sa cela flashka neda zasifrovat.
musi sa tam nechat nejakych par 'otvorenych' MB na .exe-cka TC. ostatne miesto bude ten zasifrovany volume (aka container).
lenze to potom tam musim do nezasifrovaneho miesta pridat este verziu pre linux, mac. moja flashka je naformatovana do NTFS file systemu.
neviem ci to linuxy a macy zoberu. preto som chcel nieco univerzalne, co by sa len pop up-lo pre zadenie hesla. to je taky problem to naprogramovat ?
precital som si celu 150 stranovu user guide k TC. nikde sa nepise, ze by volumy boli chranene proti zmazaniu a formatovaniu. tak potom naco je to dobre ?? skusil som sformatovat celu flashku aj container a bez problemov to islo.
strasny nedorobok z roku 2012 kedy bol posledny update.
navyse ak sa zasifruje cela flashka nakomplet, tak po zasunuti do pc, sa windows pyta ci nechcem sformatovat, ze mu pripada pokazena a nepristupna.
ked toto uvidi nejaky noob, co tu flasku najde, uzaj to odklikne a bude po datach.
stavim sa, ze ste doma to TC ani neskusali...
ostatnym nadavate do klikacov, ale poriadny tool ani vybrat nedokazete ! hanba !!

Něco podobného jsem mu také odkázal.
1. Chce to šifrované, pokud jsem správně dešifroval jeho: "... proti pristupu nezelanych oci...", což splňuje výše odkazovaný HW a software, včetně žádané multiplatformity.
2. Chce, aby: "...A ak sa osoba nebude vediet dostat k datam, tak aby ani nebolo mozne flashku sformatovat..." a zároveň: "...Aby sa dali data slobodne pridavat aj mazat..." Což je pochopitelně naprosto neslučitelné. Ale to mu nikdo nevysvětlí a bude to považovat za výsměch, zákeřnost a kdoví co ještě.

ty jsi tak zábavný.

Prozradím ti malé tajemství. Truecrypt není určen k tomu aby se kontejner nedal smazat (na to existuje proces zvaný zálohování), ale k tomu, aby se k datům nedostal nikdo nepovolaný.

Tvůj požadavek na Linux a Mac jsi nikde nenapsal, a do tvé hlavy nejspíše nevidí ani kvalitní psychiatr, tak sorry, že ani my ne. Takže až si zase budeš vymýšlet ptákoviny proč je navržené řešení nahovno, tak se podívej do zrcadla, uvidíš důvod.

Radit ti, to je ztráta času.

Vsetky OS poznaju FAT32, a snad dnes uz aj exFAT (nie som si isty zhlavy).
NTFS podporu ci ma dnes uz Mac netusim, linux NTFS pozna. Win to poznaju vsetky, ale musis si nastavit opravnenia pre Everyone na cely disk a vsetky podzlozky.

Programy by si tam musel mat pre kazdu platformu zvlast program, univerzalny program nemoze existovat.

USB flash sa neda ochranit pred zapisom. Chces nieco co urobit nejde. Dostal si navrhy k tomu co je technicky mozne. Ked sa ti to nepaci tak si vyrob vlastny USB stick a implementuj si tam do HW nejaky writeprotect vypinac.

A nemoze sa nic samo popupnut na zadanie hesla. Musis tam mat nejaky program, na nezasifrovanej casti, a ten moze potom odsifrovat kontajner subor. Nic viac nejde.

Kedysi davno som videl flash ktora to mala implementovane hardwarovo (ale vyskakoval tam len program pre Win, takze na linux a apple mozes zas zabudnut), bol to nejaky svajciarsky vyrobca, tipujem ze ich uz davno cinan prevalcoval lacnymi srackami. Ale mozno sandisk nieco ma. Ak si ochotny to zaplatit. Kukni na ich web. Ja zhlavy neviem teraz.