Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kirin 650 vs Helio X20

Ahoj, po mém předchozím dotazu jsem se rozhodl, že si koupím telefon i pro sebe. Ve zmíněném vlákně jsem sháněl mobil pro máti ( a nakonec jsem ho koupil i mojí ), rozhodl jsem se nakonec pro Huawei P9 Lite 3GB RAM za 6500.
Teď teda koukám po něčem pro mě, telefon využívám jako každej jinej + na něm hraju Hearthstone, nebo se o to alespoň snažím, páč mi to moje S4 moc nedovoluje.
Koukám se na Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB, co se týče Antutu benchmarku, má docela dobrý výsledky.
Nejde mi nějak o vzhled, spíš jen o to, aby to pěkně uhrálo Hearthstone a nepřehřívalo se to. P9 Lite Hearthstone utáhne krásně a ani to nežere moc baterku. Ale stejně, pokud by byl ten Xiaomi lepší? Ani by mi nevadilo, kdyby to nemělo český menu, nebo tak. Nechám se přemluvit i na jiné modely. Díky za rady :-)

Na Aliexpresu taky nakupuju a je to uplne v pohode, ikdyz lepsi se podivat na obchodnika s hodne kladnyma hodnocenima, pak je temer jistota, ze nebude treba resit nejake problemy s dodanim.

Ale zrovna mobil bych si tam nekoupil, dneska maji temer vsichni vyrobci rozdelene modely na EU verze s evropskym LTE a na cinske verze bez moznosti prijmu LTE v CR a na Aliexpres sezene temer vyhradne cinske verze.

---

Jinak pro tazatele: Kirin 650 je mainstream od Huaweie, top model je Kirin 950 (960), u Mediateku je X20 top model a s vykonem je nekde mezi tema Kirinama, grafika se blizi tomu lepsimu z obou, pricemz ale i top Mediateky i Kiriny maji grafiku na urovni stredni tridy Snapdragonu. Takze pravdepodobne je ta hra nenarocna a kdyz to da v pohode ten Kirin 650, tak to da v pohode vetsina SoC minimalne v mainstreamu (cenove okolo 6K).

Tak jinak, když se budeme pohybovat okolo těch sedmi tisíc (max osmi), co by mi bylo doporučeno jako telefon s nejvyšším výkonem?

Na Aliexpresu taky vesele nakupujeme, ale telefon leda z českýho obchodu (distribuce je mi jedno), skrz reklamaci.

Pro radce8888; 3GB verzi mají sousedi v Německu, přeprodávají ji u nás některé eshopy. Kdo hledá, najde, nechci tu dělat reklamu.

Po mých zkušenostech s MTK už nikdy více. Ano, výkon na hry mají slušný, ale ta optimalizace. Není to až tak tragický, ale se snapdragonem 8xx se to srovnávat nedá. Odladěnost, téměř žádný záseky oproti MTK (vlastní zkušenost). Měl jsem 5 telefonů s MTK a teď rok vlastním LG G3. Do 8000kč bych vybral LG G3/4. Výdrž/výkon/optimalizace úžasná. Jak je to s kyrinem/exynos nevím, říkám jen vlastní zkušenost.

Aha, další "dítě" co se honí za čísly v AnTuTu... To je úplně stejný jako kdybych vzal helio x20, který má o dost více větší "číslo" než snapdragon 801 a přesto je grafika plynulejší na 801. Však taky už vyjelo na povrch, že AnTuTu dělalo čísla ve prospěch zaplaceným společnostem. AnTuTu je dobrý jen na honění pindíka. Nikdy není nad vlastní zkušenosti, taky než začneš něco psát, tak si to prosím nejdříve ověř, aby si neradil blbosti.

PS: Aha on je to přímo tazatel... Jinak jestli tvrdíš, že MTK je lepší v optimalizaci, tak si nikdy asi nedržel snapdragon 8xx, opravdu jsem měl 5 telefonů s MTK, protože se mi nechtělo dávat za telefon 10k+ a taky jsem si říkal, jak je to plynulé. Ale pak jsem si řekl, zkusím si aspoň co ostatní na qualcommu vidí. A je to úplně jiná liga. Jinak nechtěl jsem, aby to vyznělo, že někomu nedávám, jen mě neskutečně s*re, že někdo vybírá telefon podle profláknutého AnTuTu, za to se omlouvám.

Nikde netvrdim, ze je lepsi v otimalizaci, to ze je hure optimalizovany jeste neznamena, ze by se nejak kousal nebo nejel plynule... se snapdragonem 8xx jsem mel treba htc one a yotaphone, vykon samozrejme lepsi nez vetsina mtk co mi prosla rukama, ale pri tom se take promenuji na maly radiator a baterka ubyva pred ocima. Co se antutu tyce, ja ho beru hlavne orientacne, pochybuji, ze by to mela vetsina vyrobcu podmaznuta a nazor na vykon si clovek udela stejne nejdrive podle hardware.