Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC se samovolně probouzí s úsporného režimu

Dobrý večer!
Mám takový možná banální dotaz. PC používám často, tak ráno jsem ho vždy zapnul a po ranním přečtení e-mailu a zpráv ho pouze "uspal" a pak jak mi mobil zazvoníl, že mám nový e-mail, nebo mám jinou potřebu jsem šel k PC, nemusel jsem čekat na najíždění Windows a jen jsem ho "probudil ze spánku". Začalo to někdy v létě, že PC se mi samovolně probudilo. Zjistil jsem, že mi asi na myšku zasvítilo slunko, tak jsem ji vždy překryl novinami a byl zase asi 2 měsíce klid. PC se samovolně neprobudilo. Teď asi po dalších 2 měsících, se mi zase samo probouzí, i když mi na "myšku" slunko už nesvítí a je to celkem na 100%, že když PC uspím, tak do 30 min. se probudí i se zakrytou "myškou" a monitor PC už zase svítí a čeká na přihlášení! Projel jsem PC antivirem AWAST, nic podezřelého nenašel. Takže má obava je jen ta (nejde mi o to, že PC jede a "žere" elektřinu), ale mám obavy, jestli někdo vzdáleně nepoužívá mé PC k nějaké nelegální činnosti (o čemž jsem něco četl, ale moc tomu nerozuměl). Máte k tomu nějaké poznatky?
děkuji moc za rady

AVAST je poslednou dobov uz uplna katastrofa,... (nehovorim ze dakedy bol dokonaly) skusil bych skor MBAM a ADWcleaner pripadne aj msautoruns

za domácím routerem by nebezpečí hrozit nemělo. samozřejmě kdejaký samoadmin má plné právo si sám zavirovat na co sáhne. avast je spíš k ničemu, ale když nic nenašel, budiž. jinak se dá pc proskenovat z bootovacího antivirového cd, např.

v prohlížeči událostí (protokoly windows - systém) není vidět v noci čas zapnutí s popisem?
kdyby za to mohlo jejich zbytečné "Media Center" (měli kdysi tak stupidní nápady), dá se odinstalovat:

Dism /online /Disable-Feature /FeatureName:MediaCenter /NoRestart

Tak děkuji za částečné uklidnění. Vyzkoušel jsem ten ADWcleaner a přestože našel 12 nějakých hrozeb, přesto po jejich vyčištění je situace stejná, akorát dnes jsem si všimnul, že se "probudí" už za 5 min. Takže to graduje a asi to bude chtít přeinstalaci Windows! Já měl hlavně obavu, jestli mi někdo neřídí mé PC přes síť zvenku.
Dnes jsem zkusil před "uspáním" ukončit všechny programy i internetový prohlížeč a nemá to bohužel na probuzení žáden vliv.

Takže díky za snahu!

1. Zkontroluj v BIOSu, jestli nemáš nastavenou pro síťovku Wake-On-Lan (laicky řečeno: síťovka čeká na určitý signál, pokud přijde, probudí se PC z režimu spánku)

2. Ve správci zařízení se podívej do vlastností zejména síťové karty, jestli má povoleno probouzet PC. Pokud ano, zruš to.

Na tohle téma najdeš zde na Poradně i obecně na netu spoustu diskuzí a rad, třeba:
http://pc.poradna.net/q/view/1621470-samovolne-pro bouzeni-z-rezimu-spanku-windows-10
http://pc.poradna.net/q/view/1440299-samovolne-pro bouzeni-notebooku-z-rezimu-spanku-na-win8
https://tomees.cz/proc-se-pocitac-samovolne-probou zi-z-rezimu-spanku/
http://www.zive.cz/poradna/samovolne-zapinani-pc-z -rezimu-spanku/sc-20-cq-458868/default.aspx?consul tanswers=1
http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/w indows_7-hardware/samovoln%C3%A9-zapnut%C3%AD/28c8 e4b3-a798-4bac-b654-93afea929665
... a řada dalších ...

Re:Zdenál : Děkuji moc, problém asi vyřešen podle rady Touchvood v jednom vašem odkazu. Dnes se mi PC nepodařilo uspat na déle jak 5 min., po tomto zákroku spal 20 min. až jsem jej musel probudit, protože jdu do práce na odpolední. Děkuji moc, pro dnešek tedy zatím končím, zítra vyzkouším, jestli jsem tímto něco neznefunkčnil!

Jen pro pořádek, aby každé vlákno mělo své rozřešení posílám screen toho řešení. Je to i proto, jelikož rada Touchvooda byla pro Win10 a pro Win XP vypadá obrazovka trošku jinak, tak pro méně zkušené přikládám screen pro Win XP. Řešení je ověřeno (PC spalo celou mou odpolední), dnes jsem zkoušel a všechno snad na PC funguje jak má!

děkuji všem, hlavně "Zdenál", který mi dal ty starší linky!