Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pár prkotin ohledně mého PC

Ahojda všichni, měl bych pár dotazů tak kdyby někdo měl prosím chviličku se na to mrknout :-) předem děkuji za váš čas

1. Větrák CPU bere vzduch v bedně a pere ho ven ze zadu bedny. Je to správně? (ve předu CASE jeden co žene vzduch dovnitř, z boku druhý to žene opět dovnitř přímo na GK)

2. Zapojení Case větráku (boční moc hlučí, EVOLVEO R04 ) pomůže zapojit do portu syst.fan. že bych mu ubral o 20% aby tolik nehučel? V Biosu koukám totiž pod CPU FAN je nastavení toho Syst.fan portu.

3. Zdroj Zalman ZM600LX - může poškodit mojí sestavu? spousta zvás mě nařknula že je to šrot tak mě zajímá jestli to ssebou nese i riziko poškození zbytku mého šrotu.

4. Má cenu Upgrade procesoru? Pomohl bych si něčím? Desku mám nicmoc, takže by asi spíš byl lepší MB,CPU, Zdroj update?

No ono jde ještě o to,jak to v té bedně vypadá,jak je tam zajištěn proud vzduchu od předu dozadu. Změť kabelů,více HDD,PC pod stolem u zdi,prach v PC. Nevím,možná mě někdo za to boční foukání zdrbe,ale já bych ho nedával.Ty musíš teplo dostat ven,ne ho rozfoukávat po bedně.

Tam je zdroj dole ? Nová revoluční technologie,kterou třeba já nechápu,se přiznám. Zrovna u tazatele - zdroj = v tomto hřející bedýnka v těsné blízkosti GK,která potřebuje kolem sebe prostor.Takže pokud to vidím dobře,tak větrák z grafiky ofukuje ten zdroj ? Na vrchu bedny zima.

Jojo,nebudeme to pitvat,jen mě to tak napadlo,ale kde to bere vzduch dole a ještě přes filtr ? U mé bedny tam pomalu nevsunu ani lístek ze šaliny. Nevím,třeba se vyjádří skladatelé PC,třeba z CZC. Možná se taky s tím chlazením pletu.No přímo horko ze zdroje nemyslím,ale min.45°C ten plášť zdroje musí mít.

1. ano ventilátor chladiče procesoru funguje správně

2. boční ventilátor je kontraproduktivní, rozbíjí předozadní proudění luftu ve skříni

Velký problém je absence zadního odsávacího ventilátoru i když krabice montáž podporuje.
(ten boční k ničemu namontuj do zadní pozice nahoru, pokud je třípinový tak zapojit do desky )

3. zdroj je mizerný, do PC bych si ho určitě nedal!

5. je jen na tobě zdali ti výkon stačí, upgrade základu AMD valnou cenu už nemá

1. u bezneho predozadniho proudeni vzduchu je zasadni nasledujici rozmisteni ventilatoru:
-predni nasavaci pomalobezny ofukujici disky a vhanejici vzduch do skrine
-vezovy chladic na procesoru u ktereho je ventilator numisten ze predu (vlastne stejne natoceny jako predni ventilator ve skrini) a vhani vzduch do procesoru
-ventilator umisteny za procesorema na skrini, ktery ohraty vzduch z procesoru vypousti ven ze skrine.

2. ventilator na boku skrine muze pomoci ofukovat grafickou kartu, ja to u jednoho PC zkusil a opravdu to o par stupinku na grafice pomohlo, nicmene musi ofukovat prostor pouze pod grafickou kartou a nesmi tak zasahovat do predozadniho proudeni okolo procesoru. Mam to vyresene tak, ze jsem horni cast diry ventilatoru, ktera presahovala zalepil, aby to slo jen pod grafiku.

Zalezi jaky mas ventilator, jaky ma konektor, jakou mas desku, kolik ventilatoru potrebujes regulovat, ale minimalne na ten bocni bych dal neco takovehoto:

https://www.czc.cz/zalman-fan-mate-2/34180/produkt

Proste manualni regulator, kterym snizis otazky ventilatoru tak, aby se jeste tocil, ale jen pomalu, jako pomoc grafice staci nafukovat minimum vzduchu a ventilator se muze tocit opravdu pomalu a neslysne. Zalezi na teplotach, ktere mas, vetsinou tam byt z boku vubec nemusi.

3. nevim co mas za sestavu, cim vyssi energeticka narocnost pocitace, tim vyssi pravdepodobnost, ze to ten Zalman neda a pokud chcipne, tak je jen nahoda, jestli neco vezme sebou nebo ne.

4. A jakou sestavu mas?

ok :-)

Tezko rict, ja bych si ten Zalman hlavne nikdy nekoupil, ale ted kdyz uz ho tam mas, tak nedokazu rict, jak je nutny ho hned menit. Urcite bych si ho nenechaval vic jak tri roky, jestli je novej, tak nevim, muze vydrzet ty tri roky, ale nikdo ti to nezaruci.

Jinak urcite te ceka obmena pocitace.

Mozna prvni zdroj, potom deska+procesor+RAM a nakonec grafika. Nekdy mezi poridit i SSD na OS + hry.

Asi bych to videl tak bud poridit hned zdroj nebo pockat do konce tohohle roku a nekdy potom rovnou obmenit zdroj+deska+procesor+RAM. Grafika a SSD pockaji, na ty spechat nemusis.

Jde o to, ze do konce roku vyjde kompletni rada novych procesoru od AMD RyZen, ktere budou levnejsi nez Intel a pritom to bude konkurenceschopne.