Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prolomení hesla rar

Ahoj nedávno jsem ztratil hesla od svých rar souborů nevíte někdo jestli se dají nějak tyto soubory otevřít a exportovat bez hesla případně ta hesla získat zpět nějakým programem?

případně ta hesla získat zpět nějakým programem?

TiP ~ Program|SW typu cRARk
* Oficialni stranka www.crark.net
# Budes-li pouzivat SW typu cRARk, bych ti silne dopourucil, pouzit na vypocet GPU na misto CPU.
* Proc pouzit grafickou kartu na misto procesoru CPU ? Jelikoz kde Intel i3 udelal 250 kombinaci, me stredni GPU procesor jich dokazalo 15 000, ale v kazdém pripade na obsluhu cRARk je zapotreby mit alespon zakladni znalosti z IT to plati i pro praci v CMD.

Crark je určitě zajímavý prográmek. Zkoušel jsem ho teď a zjistil jsem, že on "necrackuje" ta původní hesla, ale vymýšlí si nějaká náhradní (a funguje to). Příklad: Zahesloval jsem RAR heslem "hesl" a on mi vygeneroval heslo "aaal". Zkoušel jsem ten rar otevřít jedním i druhým heslem - OBĚ HESLA FUNGUJÍ. Což samozřejmě nechápu. :-)

že on "necrackuje" ta původní hesla, ale vymýšlí si nějaká náhradní (a funguje to)

# Voilà, sak o to tam jde :-)
TiP ~ Hodne veci jde nastavit pres ci v souboru password.def. (prepsany z originalu english.def ), ale to jsi zrejme pochopil ;-)
* Zaklad je kombinace znaku, cisel, pismen, ale jak uvadim, podstatne je to rychlejsi pres GPU jak CPU.

[img=https://www.networkshare.fr/wp-content/uploads/2015/01/cracker-mot-de-passe-fichier-rar-cRARk.jpg]https://www.networkshare.fr/wp-content/uploads/201 5/01/cracker-mot-de-passe-fichier-rar-cRARk.jpg[/img]

cRARk.html

-lXX	set password length to XX at least (XX = 0..255, XX = 1 by default). This parameter affects password length only when '*' is used in its definition (see section 4.2.1);
-gXX	set password length to XX at most (XX = 0..255, XX = 8 by default)
-pXXXX	set the name of password definition file ("PASSWORD.DEF" by default).
-b	perform benchmarking
-v	debug mode (see section 5). It may be used to show character sets in use. This option generates also all the passwords according to with their definition; it does not test but prints them, so you can check their validity.
-c	disable GPU support (use CPU only)
-dXX	set GPU delay (XX = 0..5), 0 - fastest, 5 - slower, but smoothest
-nXX	set GPU device number (0 by default)
-fXYZ	(advanced) set crypto functions #X,Y,Z. Some information about available functions is printed by -b option.

No ale tímhle se nějak vyvrací tvrzení, že RAR je neprolomitelný (v rozumném čase). Zkusil jsem 10-ti místné heslo (kombinace písmen a číslic), použil jsem jenom CPU a za vteřinu mi to vyplivlo náhradní heslo, kterým se ten RAR dal otevřít... Mělo by to "klasicky" trvat asi stovky let nebo více.

# Co mas Dual-Core ?
Zkus znaky + cisla + pismena "malé + velké" 18 mistné ;-)

Abych mohl jet na GPU, tak bych musel nějak přepisovat registry a to se mi nechce.
Jinak - sestavu mám za přezdívkou: CPU i5-2500.

#Nemusis prepisovat systémové registry a vsak zkusis az budes chtit :-)
* i5@2500 je stalé vykoné a dobré CPU.

Zkusil jsem: male - VELKE - čísla - celkem 24 znaků - výsledek byl stejně rychlý (necelá 1s).
Použitím parametrů -l a -g

# Coz je dle mne respektivni|uctihodny vysledek nemyslis ;-)
* Na WANu je hodne SW co ma jako ze prolomit heslo WINRARuy, ale musim uznat, ze uvedeny je opravdu dobry, vyhovujemi, jak pises trochu nize, také jsem nikdy takovy SW nepouzival, nebylo proc, tak jde také o takové prvotni seznameni.

# Zas kdyz si vemes, tak proc ?
# Kdyz mas 100 cisel, ty si myslis 'jedno cislo', no a ten SW zkousi kombinace az dojde na to tvoje "cislo", Prvni zkusi cislo vrati nejaky "bool" a overi :
1 = fals, 2 = fals a pokracuje "3,4,5,6" etc az jé az najednou 'bool' vrati 28 = TRUE, nasel tvé cislo.
* asi chapes kam tim mirim ne ?

Tohle chápu, ale nechápu, jak dojde na to, že funguje i ta "náhradní" kombinace. A ta dokonce nemusí mít ani ten původně zadaný počet znaků. Nevím, jak se k tomuhle staví autoři WinRaru a pod. Protože tímhle se to heslování asi zbouralo.

Podle mě je blbost co tu píšeš.
Pokud ti to vyhledá heslo za jednu vteřinu, tak tvůj cpu ti za takovou dobu zvládne projet tak max +- 800 sha1 hesel.
Pokud píšeš, že jsi dal 10 znaků s malou abecedou a číslicemi, tak to je 3656158440062976 kombinací... za 1 vteřinu jsi to prolomil?
Pak jsi psal dokonce 24 znaků s malou a velkou abecedou a číslicemi, to je něco přes 10000000000000000000000000000000000000000000 kombinací... za 1 vteřinu jsi to prolomil s výkonem 800 hesel za vteřinu?
"Protože tímhle se to heslování asi zbouralo."
Takže když ti tu dám odkaz na třeba zaheslovaný 7z (používá tuším delší a náročnější na výpočet sha256) s heslem s 24. znaky s malou a velkou abecedou a číslicemi, že mi za pár vteřin pošleš k tomu archivu heslo, ano?

Fajn ale ked das poriadne heslo ( > 8znakov apod) a aktualnym rarom, nie starym, a nejaky normalny subor do toho zabalis ktory ma poriadne mnozstvo dat, tak to neprelomis ani za roky. Robil som vlastny bruteforcer pred rokmi, viem presne jak to funguje a u realne dlhych hesiel a suboroch to rychlo proste nejde.

P.S. a vzhladom na to ze CRC je 32bitove, tak po kazdych ca 4miliardy kombinacii to zahlasi ze hura ma heslo s ktorym suhlasi CRC, ale po rozbaleni to neni povodny subor, ma len nahodou stejne CRC (lebo 32bitov ma len 4miliardy roznych kombinacii)

a aktualnym rarom, nie starym

# Verze 5.40 je jak stara ? Me moc stara nepripadne ..

# To ano, ale zalezi na nastaveni, navic ty uz zadavas ze znas POCET ZNAKU, ja jsem zahesloval RAR soubor jen s heslem [AbcD], Malé + Velké pismena 'bez' znaku a cisel, kde jsem v xx.def nastavil :

TiP ~ Slozku, ve je CRARK ulozen, na misto zadavat cestu v CMD, otviram pridrzeni <SHIFT + PRAVY> klik mysi => Otevrit slozku v CMD.
* Coz ty urcite znas, ale nekomu se muze hodit ;-)

*Hledat jen 'Malé' + 'Velké' pismena

[$a $A]*

# Vypocitané za neco malo za minutu pres GPU (OpenCL)
* WinRAR Verze 5.40

[img=/file/view/28539-cra-png]http://pc.poradna.net/file/view/28539-cra-png[/img]

# Jenze kdybych nastavil, aby se hledali i znaky + cisla etc, tak jako ze nevis, jak je to heslo dlouhé, muze by z minuty klidne 1 den, tyden, podle mne, je univerzalni zadat :

[$a $A $1 $!]*

Máš pravdu, ono je to závislé na tom, jak velký je ten zaheslovaný RAR. Zkusil jsem 2,9 MB PDF a raději jsem to stopnul, protože by to asi trvalo moc dlouho, grafika jela na 100% (upravil jsem ty registry). Předtím jsem měl jenom zaheslovaný prázdný texťák.

Já RAR nemám (nepotřebuji, používám 7-zip, měl jsem kdysi jakousi starou verzi z akce, 3,51?), nebudu to tedy zkoušet, ale připadá mi tohle vaše zjištění/testování jako z nějakého céčkového sci-fi/hackerského filmu. Netvrdím, že nemáte pravdu - ale pokud ano, je to šílené…

To jako fakt? :-? Zaheslovaný soubor s heslem o 24 znacích také ta utilita dá?

Hr_!7Uý%{*hĎqW0#ž"'/_aQ.

Vyzkoušejte to, v aktuální i staré verzi RARu.

K čemu by pak byly třeba mnohaterabajtobé rainbow tables?

on ten program zneužíva niektoré známe chyby vo winrar/rar knihovniach,ktoré boli použité v tomto programe a jeho odvodeninách,pokial niekto vie,kde sa nachádzajú achillove päty,nieje problém vytvoriť utilitu,ktorá rozloží celé zabezpečenie rar archívu,u poslednej verzie winraru bola dokonca objavená fatálna chyba,ktorá umožňuje celé heslo vymeniť za html "text" velmi jednoduchými primitívnymi nástrojmi,takže celý archív sa začne chovať úplne nepredvídatelne,ale podla posledných známych správ už tento fatálny bug má byť fixnutý a opravený updatom...u 7-zipu sa tiež vyskytuje malá chybička krásy ,ale je len minimálna,takže tam sa úspešnosť rozlúštenia hesla rapídne zmenšuje v porovnaní s rar archívmi,tam už musí človek obvykle velmi presne vedieť,čo robí a ako.....bohužial aj tu sa po rokoch potvdilo,že nikdy nehovorme,že sa niečo nedá,lebo príde niekto,kto nevie,že sa niečo nedá a urobí to.....

Viz. výše http://pc.poradna.net/q/view/1704134-prolomeni-hes la-rar?page=r1704371#r1704371

Teď jsem zkoušel soubor PDF (2,9 MB) s heslem 24 znaků (malé, velké a čísla), heslo vypadlo za 39,59 vteřiny. Tady je krása v tom, že ono to necrackuje to původní heslo o 24 znacích, ale vytvořilo to nové heslo o pěti znacích, kterým ten RAR jde otevřít.

[28541-crark-jpg]

# Pockej pockej, co presne oznacujes kdyz ten soubor RAR vytvaris ? :-)
* Oznacujes pro vytvareni i 'to', kde je v mém pripade ta sipka (sifrovani jména souboru) ?:

[img=/file/view/28543-r1-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28543-r1-jpg[/img]

Já jsem psal už včera, že je to podezřelé. :-)

Já jsem ty soubory fyzicky nekontroloval, jenom jsem ten RAR zkusil extrahovat do složky, kde byl ten původní soubor. Pokud tam ten soubor byl - WinRar ho "přepsal". Pokud jsem ten původní soubor smazal, tak po zadání toho nového pseudohesla se neextrahovalo nic (a WinRar hlásil chybu hesla). Předtím (když se soubor přepsal, tak šel ten soubor otevřít a byl v něm neporušený obsah). Je to prostě podezřelé. Kašlu na to, mě tohle neživí.

# Pres GPU (openCL) je podstane nekolikrat rychlejsi jak CPU, 4 znaky (jen malé valké pismena), kobine bez zadani kolika mistne to trva minimalne 5 minut.
* Sou v tom HESLE i ceské znaky ? Nemam ceské znaky, myslim ze by se museli dodat do souboru xx.def

# To jsem nevedel, tudiz je z velkych + malych ENG pismen + cisla ?
* Bych to klidne skusil, za jak dlouho to vyhodi vyskedek..;-)

# Zkousel jsem 8 mistné a jde to, 16/18 a vice, na to jsem omezen casem :-)
* Soubor jsem zahesloval a odhesloval jsem ho tim co mi da RC, toz bylo identické tomu co jsem zadal, WRAR je to jedno jak heslo souhlasi.

1) Vytvorim nejaky textovy soubor (uvnitr jen napsané 'Dobry den'), na plose, pojmenovany A.txt
2) Zablim ho RAR + pridam heslo : ABCD
3) Ted pro rozbaleni souboru k memu souboru A.txt, zadam heslo ABCD, dostanu muj A.txt soubor ?
* Ale spis mi neco unika, nebo si nerozumime, tusim ze to chapu nejak spatne co pises.

Ked ti ten tool vypise tvoje originalne heslo tak je urcite spravne. Jemu to ale za minutu vypisalo ine heslo, ne jeho povodne. To nemusi byt spravne, aj ked rar to s nim rozbali bez erroru, tak ten rozbaleny subor nemusi mat povodny obsah.

8miestne heslo je uz dost casovo narocne, neviem jak dlho mu to trvalo ale to uz je zahul.

Podla mna to on bali v nejakom starom formate, preto mu to hned prelamuje, neni to aktualny bezpecny rar format. Neviem zhlavy verzie uz som sa tomu par rokov nevenoval.

V tom RARu nevidím žádný soubor. Lépe řečeno, nezobrazí se okno WinRaru.

Subor uvidis az so spravnym heslom.
Ked to tvoj rar nevie tak je nejaky stary alebo co.

(p.s. pri komprimovani sa to da nastavit ci chces kryptovat aj nazvy suborov resp. hlavicku archivu. Ale na rychlost prelamovania by to nemalo mat ziaden vplyv.
p.s.2 ja osobne si myslim ze bud mas stary rar, alebo mas novy ale nastavene aby kryptoval starym sposobom nejakym jednoduchym, ten nebol bezpecny. Alebo po tom prelomeni neziskal skutocny povodny subor.)

to heslo vyzerá takmer podobne ako od môjho mailu :D

Onehda jsme se bavili na PCT nebo DIIT, ze dobre heslo je treba i "Jsemnejvetsidebilakokot." Proste ctyri slovnikova slova za sebou s delkou vic jak 16 znaku, ti nikdo nikdy (do 50 let) neprorazi. ;-)

No a moje staré heslo (už bolo zmenené na iné) by sa prelomilo za aký čas?

4zG2m#8-3Lk9č/24

jasný, a pak už účet zabezpečíš aj pred sebou samím.

Zdravím tě IQ37.Mohl by jsi mi prosím tě poslat návod na prográmek crack 5.2. Nějak mi to asi nefunguje.Snažím se ten prográmek rozbalit,ale chce to po mě nějaké heslo a dál se nedostanu.Jestli by jsi mi to mohl poslat na mail. levradulka@seznam.cz.Předem moc děkuji.

"kompaktibilní" to určitě nepíše, možná "kompatibilní".
Ale stejně nevíme, co a kdy to píše a v jakém kontextu. Lepší než převyprávět obsah hlášky je tu hlášku ofotit a vložit sem (resp. protože nejsi zaregistrovaný, tak vložit na nějaký image server a sem dát jen odkaz).
Pohle do věštecké koule mi říká, že možná máš starou verzi RARu, takže to nejde rozbalit...

Omlouvám se za to jedno písmenko,ale snažím se ten prográmek rozchodit a nedaří se.Už více jak 2 roky mám zaheslovaný jeden audio soubor a ani za zlaté prase si nemůžu vzpomenout na heslo a chtěl bych to konečně otevřít.Tak hledám pomoc a návod.

# Voilà.
* U RAR by jako ochrana stacilo implantovat overovani ve smycce, ktera po 10 spustenich (neuspecnych pokusu) soubor zamkne|zasifruje.

Pro mě to nepochopitelné bylo, protože se tímhle běžně nezaobírám. A nevím o tom v podstatě nic.

Nic v zlom hosi, ale nesirte tu dezinformacie.
Ak si stratil hesla mas proste smolu.
Vyrobca ma bypass, takze ak dostatocne preukazes, ze si vlastnikom danych suborov (napriklad mu povies ake su tam a aky je ich obsah tak je mozne, ze ti pomoze.
Uz sme taky pripad zazili.

Teraz ked to spominas tak sa mi nieco mari ze bolo cosi o tom kdesi davno v nejakych novinach, ale technicky to neni mozne, ak si neukladaju niekam kryptovaci kluc. A to by bolo uz davno von ptz zdrojaky raru som mal aj ja davno nasiel som googlom. A urcite som nebol prvy kto sa v nich vrtal :)
Jedine ze by salt nemenili moc potom by si mohli predpocitat nejakych x trilionov moznosti, ale myslim si ze to je blbost a ked zabudnes heslo a nebolo to nejake smiesne 8znakove tak mas smolu. Vyrobca mozno spolieha na to ze bolo smiesne 8znakove.
Nahodny salt znemoznuje to ze si niekto predpocita dopredu vsetky hesla->kluce, ptz salt sa prilepi k heslu a az potom sa z toho robi kluc cez hash funkcie a to je pomale preto to tolko trva.

Nevim, jestli maji, nebo nemaji, ale tak rok a cosyk tu nejaky nestastnik resil, ze mu uklizecka vyhodila/nebo seskartoval papirek s heslem k nejakym extra dulezitym souborum se silene dlouhym heslem.
Nakonec se to vyresilo kontaktovanim vyrobce a povedlo se (rezepisoval to tu).
Taky tu byla bitva nelze, vyhod to a pod...

1. Mohla to být od něj pohádka, těžko někdo při smyslech má něco důležitého zaheslovaného pouze v jednom exempláři na dvd.
2. Uvedl, že zná části hesla a mezi tím pár určitých možných znaků. To mi nepřijde jako něco, co by se nemohlo prolomit hrubou silou za relativně kratičkou dobu, tedy dejme tomu max. řádově v hodinách, zvlášť třeba když má po ruce nějaký gpu cluster.