Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno javascript - načítanie externého CSS za podmienky

zatial som to riešil takto:

if (podmienka)
        {
            element.style.property1 = value1
            element.style.property2 = value2
        }
    else
        {
            element.style.property1 = value3
            element.style.property2 = value4
        }

ale ako toto napísať tak aby medzi {} bol len odkaz na súbor CSS a v tom externom súbore CSS boli napísané property a value?

jakoby

if (podmienka)
    {
        načítaj CSS 'style1.css';
    }
else
    {
        načítaj CSS 'style2.css';
    }

je to takto správne a optimálne?

function archon() {
    function loadcss(link) {
        var head = document.getElementsByTagName('head')[0],
            link = document.createElement('link');
        link.rel = 'stylesheet';
        link.href = url;
        head.appendChild(link);
        return link;
    }
    var shift = (window.pageYOffset || document.documentElement.scrollTop) - (document.documentElement.clientTop || 0);
    if (shift > 100) {
        loadcss('alternative-style.css');
    }
    else {
        loadcss('style.css');
    }
window.onscroll = archon;

Nevím jestli je to co chceš ani jestli je to košér, ale dělám to takto a používám pro různé styly při kliku na "Zobrazit pro čtení" či "Zobrazit pro tisk" (můžeš vyzkoušet třeba tady: http://turistika.arkotechnik.cz/Reports/R_019_Dnem Rybnika/R_019_DnemRybnika.html (tlačítka jsou na konci). Ber to pro inspiraci, přizpůsob své potřebě:

V <head> mám natažení takto dvou stylů (začne fungovat ten druhý) a načtení javascriptu:

<link rel="stylesheet" id="Druhy" href="../../Styles/Muj_Cerny_Pro_Tisk_Rce.css" type="text/css">
<link rel="stylesheet" id="Prvni" href="../../Styles/Muj_Barevny_Pro_Zobrazeni.css" type="text/css">
<script type="text/javascript" src="../../Java/EnableStyl.js"></script>

Dále mám ve výše uvedeném extra souboru "EnableStyl.js" javascript:

function PovolStyl (Povol, Zakaz)  {
	document.styleSheets [Zakaz].disabled = true;
	document.styleSheets [Povol].disabled = false;
}

A tlačítka pro změnu styly mám takto:

<button title="Kliknutím zobrazíte aby se to dobře vytisklo" type="button" onclick="PovolStyl (0, 1)">Zobrazit pro Tisk</button>
<button title="Kliknutím zobrazíte hezké pro čtení očima" type="button" onclick="PovolStyl (1, 0)">Zobrazit pro čtení</button>

Alebo možno ešte lepšie bude ak by som mal

index.html

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <link rel="stylesheet" href="style.css">
        <script src="archon.js">
    </head>
    <body>
    </body>
</html>

archon.js

if (podmienka)
    "okrem style.css načítaj aj style2.css"
else
    "je načítaný iba style.css"

s tým že by sa style2.css načítaval tak, že definície vo vnútri by prepísali tie pôvodné načítané z style.css jakoby:

v style.css bolo napríklad že text1 má byť červenou farbou text2 má byť modrou farbou
a v prípade splnenej podmienky by text1 bol červenou ale text2 by už bol zelenou, lebo v style2.css by bolo definované že má byť zelenou, aj keď v style1 je pre ten samý text definovaná modrá.

Snaď chápete... ale s tým že vlastne keď podmienka prestane platiť tak prestane byť style2.css aktívny (zase bude text2 modrou)... teda style1 by bol aktívny neustále a style2 by bol aktívny len v prípade že podmienka je splnená.

nechcem meniť "div" ale skôr CSS, resp. hodnoty pre daný property...

ma napadlo že by som to zapísal takto:

if (podmienka)
    loadcss('style.css') && loadcss('alternative-style.css');

ešte ma napadol spôsob:

if (podmienka) {
    $(document).ready(function(){
        $("head").load("style2.css");
    });
}

alebo

if (podmienka) {
   $( {
      rel: "stylesheet",
      href: "style2.css"
   }).appendTo("head");
}

len potom ak znova prestane platiť podmienka tak aby sa prestalo používať style2.css

inak ďakujem, ak ebude fungovať tak vyskúšam to od RCE