Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fortron SAGA+ 400P v2.2 400W

Zdravim, je tohle kvalitni zdroj? Planuji kompletni obmenu sveho zeleza (procesor asi dvoujadro od Intelu, neco kolem 2.0GHz, grafika stredne vykonna, ale vybrano konkretne jeste nemam) a jen tak mi padl do oka, padz na svem nynejsim muzejnim kuse mam take Fortron ktery jede 6 let bez poruchy, tedy zvolit tuto znacku ci jinou, pripadne zdroj s vyssi Wattazi?? Zajimaji mne vase nazory, za odpovedi diky.:-)

Odkaz na onen HW zde: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V41NKGY3

tenhle model je v pohodě, jedná se o "krabicovou" verzi. Samozřejmě je to "jen" 400W zdroj, takže nepočítej s ničím vyšším, než max. HD4850 a nvidia ekvivalent (a i to už je dost na hraně).

Levné a "lehké" fortrony jsou z řady AXP

Hoj, musíš to brát hlavně podle grafiky. Určitě ale zvol PFC aktivní,
ATX 2.2 a specifikace alespoň 80+. Pětiletá záruka se taky hodí.
Mrkni se na Corsair, Enermax, Seasonic, Fortron GLN, je jich tam dost a dost.
Napřed si tedy zjisti, jaké jsou požadavky na kartu.

- není vyrobený firmou Partis. Ta nikdy nic nevyráběla
- Partis si naopak nechává vyrábět komponenty od jiných firem
- OEM Fortrony pro Partis nesou označení APN na typovém štítku, viz: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6606 2 a reálně jsou např. 400W zdroje schopné dlouhodobě dodávat jen 350W. Cena je vyšší kvůli aktivnímu PFC a 80+ certifikaci

Každopádně je v tom strašný bordel. Běžně se setkávám s

- skříněma Eurocase se zdrojem Eurocase 400/450 W (většinou jedna větev 12V, 24 (25A u 450W)). Rozdíl mezi zdrojem 400 a 450w je přesně ten jeden ampér. Do kancl pc to jde.

- skříněma Eurocase se zdrojem "Fortron" 400W (dvě větve - 2x 12v/17(+-)A). Zdroj poměrně lehkej, krátký vývody..málo sata nemá pcie konektor

- zdrojem Eurocase 400w samostatně (aktuální model - modrej štítek, jedna větev jen 18A)-tenhle je paradoxně váhově těžší než Fortron 350 nebo 400W vypadá že chladiče nejsou odbyté. Bohužel ten proud na 18A nestačí pro jakékoliv dnešní pc s grafikou lepší jak 9500gt.

- zdrojem Eurocase 450W samostatně (aktuální model,jedna větev 12V 23 (+-)A, 2x sata a pcie konektor)

- běžným zdrojem Fortron 350W nebo 400W - tak co se týče hmotnosti a kabelů tak už dávno to není co bývalo. Ignorují sata napájecí konektory a PCIE konektor na grafiku. Mají dvě větve 12V (17a a 18a silnější +-)

- OEM verzí !!! Fortronu - tak ten pro změnu paradoxně vypadá, že je pro změnu dělanej ve firmě Eurocase ! lehkej , kabely ořezaný na max...prý má 2*16(+-) ampér. Jestli mi ho někdo zaplatí tak ho kuchnu nafotím a pošlu:-)

Pochopitelně jsou ještě "lepší" Fortrony prodáváné v krabici...

Co se týče těch dvou větví u zdrojů - žádnej zdroj asi nemá dvě skutečné větve, rozděluje se to z jiných důvodů...ale celkový proud na 12V je dost důležitej protože se z něj napájí skoro vše /vga, cpu, hdd/.

Proto bych levný zdroj (do dvou tisíc) vybíral i podle součtu proudů na 12V větvi. U dražších zdrojů by se šmejdy neměli vyskytovat(...) a proud na 12V by měli mít už všechny dostatečný.

tam kde je +- nevím proud úplně přesně ale o víc jak o ampéru se to neliší.

do obchodov sa dostávajú fortrony v krabiciach označené ako fsp corp. assembled by partis s.r.o s dvojitým modro-červeným logom forton/eurocase,čo to v reáli znamená,nemienim posudzovať,ale poruchovosť fortronov v poslednej dobe išla geometricky nahor,na stránkach partis s.r.o bol aj určitú dobu vystavený certifikát od fsp,ktorý cerfikoval partis s.r.o ako oprávneného na assemblovanie zdrojov a komponentov do nich,kde sa čo v skutočnosti robí,ma až tak netrápi,trápi ma to,že výrobky eurocase aj napriek všelijakým certifikátom sú polopoužitelné haraburdy,ktoré často nesplňajú ani základné deklarované parametre a ich poruchovosť je väčšia ako u výrobkov začínajúcich rádioamatérov,to je pre mňa ako koncového užívatela rozhodujúce v tom,že považujem výrobky s logom eurocase a všetkému čo má niečo s tým spoločné za haraburdy,ktorým sa treba ,pokial to nieje životne nutné,radšej oblúkom vyhnúť.

z diskuzi na czc.cz:

Delka kabelu je perfektni, v mem bigtoweru chieftec dosahnou bez problemu vsude. Ventilator je velice tichy, pres disky a ventilatory ktere je chladej neni vubec slyset.
Zatim jedina drobna vada co sem nasel je ze nema vyvedeny monitoring otacek ventilatoru.

Streva jsou od Seasonicu...

Za stejné peníze bych se přimlouval spíše za Seasonic SS-400ET-F3 400W OEM (vs Fortron). Důvod - osobní sympatie, nižší hlučnost, důvěra v kvalitu. S Fortronem jsem se před lety rozloučil ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že to začali flákat. Hlavně z pohledu hlučnosti, do tichých sestav už nevyhovoval. Jaká je situace dnes, nevím. Nebyl zatím důvod to zkoušet.

hmm... chlapi, vy to přivoláváte, zrovna včera manželce vyexitovala čtyřstovka PNF (ale je pravda, že jen -5V větev a že ten zdroj má už aspoň 4 roky) :-)

edit: tak ne. Částečně odešla deska (letitá MSI K7N2 Delta-N), na -5V se objevuje 0-3,35V. Na funkci to zatím nemá vliv, ale už chystám náhradníka :-)