
Fortron SAGA+ 400P v2.2 400W
Zdravim, je tohle kvalitni zdroj? Planuji kompletni obmenu sveho zeleza (procesor asi dvoujadro od Intelu, neco kolem 2.0GHz, grafika stredne vykonna, ale vybrano konkretne jeste nemam) a jen tak mi padl do oka, padz na svem nynejsim muzejnim kuse mam take Fortron ktery jede 6 let bez poruchy, tedy zvolit tuto znacku ci jinou, pripadne zdroj s vyssi Wattazi?? Zajimaji mne vase nazory, za odpovedi diky.
Odkaz na onen HW zde: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V41NKGY3
Hoj, musíš to brát hlavně podle grafiky. Určitě ale zvol PFC aktivní,
ATX 2.2 a specifikace alespoň 80+. Pětiletá záruka se taky hodí.
Mrkni se na Corsair, Enermax, Seasonic, Fortron GLN, je jich tam dost a dost.
Napřed si tedy zjisti, jaké jsou požadavky na kartu.
Zdar Jarku, proc trvas na aktivnim PFC, take se ptam...?? Neni to jen zbytecnost ktera komplikuje konstrukci na ukor spolehlivosti, vidis to, par let nedelam servis a ted zjistuju ze mi ujizdi vlak
Čus, dal bych přednost lepšímu "tvarování" proudu (téměř jednotkový účiník).
Při dobrém odrušení nehrozí žádné další vysokofrekvenční rušení.
pokial už je vyrobený špecialistami z partis s.r.o alias eurocase,tak radšej ber nejaký enermax,seasonic,tagan,corsair a spol,investícia do ich sa Ti určite vyplatí viac ako pseudozdroje robené pod taktovkou eurocase
- není vyrobený firmou Partis. Ta nikdy nic nevyráběla
- Partis si naopak nechává vyrábět komponenty od jiných firem
- OEM Fortrony pro Partis nesou označení APN na typovém štítku, viz: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6606 2 a reálně jsou např. 400W zdroje schopné dlouhodobě dodávat jen 350W. Cena je vyšší kvůli aktivnímu PFC a 80+ certifikaci
Každopádně je v tom strašný bordel. Běžně se setkávám s
- skříněma Eurocase se zdrojem Eurocase 400/450 W (většinou jedna větev 12V, 24 (25A u 450W)). Rozdíl mezi zdrojem 400 a 450w je přesně ten jeden ampér. Do kancl pc to jde.
- skříněma Eurocase se zdrojem "Fortron" 400W (dvě větve - 2x 12v/17(+-)A). Zdroj poměrně lehkej, krátký vývody..málo sata nemá pcie konektor
- zdrojem Eurocase 400w samostatně (aktuální model - modrej štítek, jedna větev jen 18A)-tenhle je paradoxně váhově těžší než Fortron 350 nebo 400W vypadá že chladiče nejsou odbyté. Bohužel ten proud na 18A nestačí pro jakékoliv dnešní pc s grafikou lepší jak 9500gt.
- zdrojem Eurocase 450W samostatně (aktuální model,jedna větev 12V 23 (+-)A, 2x sata a pcie konektor)
- běžným zdrojem Fortron 350W nebo 400W - tak co se týče hmotnosti a kabelů tak už dávno to není co bývalo. Ignorují sata napájecí konektory a PCIE konektor na grafiku. Mají dvě větve 12V (17a a 18a silnější +-)
- OEM verzí !!! Fortronu - tak ten pro změnu paradoxně vypadá, že je pro změnu dělanej ve firmě Eurocase ! lehkej , kabely ořezaný na max...prý má 2*16(+-) ampér. Jestli mi ho někdo zaplatí tak ho kuchnu nafotím a pošlu
Pochopitelně jsou ještě "lepší" Fortrony prodáváné v krabici...
Co se týče těch dvou větví u zdrojů - žádnej zdroj asi nemá dvě skutečné větve, rozděluje se to z jiných důvodů...ale celkový proud na 12V je dost důležitej protože se z něj napájí skoro vše /vga, cpu, hdd/.
Proto bych levný zdroj (do dvou tisíc) vybíral i podle součtu proudů na 12V větvi. U dražších zdrojů by se šmejdy neměli vyskytovat(...) a proud na 12V by měli mít už všechny dostatečný.
tam kde je +- nevím proud úplně přesně ale o víc jak o ampéru se to neliší.
Já bych spíš typoval pasivní PFC, tlumivka je dost těžká...
do obchodov sa dostávajú fortrony v krabiciach označené ako fsp corp. assembled by partis s.r.o s dvojitým modro-červeným logom forton/eurocase,čo to v reáli znamená,nemienim posudzovať,ale poruchovosť fortronov v poslednej dobe išla geometricky nahor,na stránkach partis s.r.o bol aj určitú dobu vystavený certifikát od fsp,ktorý cerfikoval partis s.r.o ako oprávneného na assemblovanie zdrojov a komponentov do nich,kde sa čo v skutočnosti robí,ma až tak netrápi,trápi ma to,že výrobky eurocase aj napriek všelijakým certifikátom sú polopoužitelné haraburdy,ktoré často nesplňajú ani základné deklarované parametre a ich poruchovosť je väčšia ako u výrobkov začínajúcich rádioamatérov,to je pre mňa ako koncového užívatela rozhodujúce v tom,že považujem výrobky s logom eurocase a všetkému čo má niečo s tým spoločné za haraburdy,ktorým sa treba ,pokial to nieje životne nutné,radšej oblúkom vyhnúť.
BTW otazka mimo: preco nikdy nevidim odporucat zdroje Thermaltake. Osobne mam Thermaltake ToughPower 850W a spokojnost.
Nebo treba tenhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V41NKN2F je jen o neco malo draz, v popisku mi ale chybi hlucnost a otacky vetraku, zdroj v cene pres dvojku asi ne, preci jen rozpocet je jaksi neuprosny.
Za ty peníze hezky silná 12V větev. Pokud by byl tichý, nemusí to být špatná volba.
z diskuzi na czc.cz:
Streva jsou od Seasonicu...
No o hlučnosti si takto představu neudělám, ale že jsou střeva od Seasonicu, to má pro mě váhu. Sice herní stavím jednou za uherák, ale tento zdroj si dám do záložek. Díky.
Zas si nedelej iluze. Jedna se o standardni PSU stredni tridy, srovnatelny je napr. s Fortronem FPS400-60GLN.
edit: Ta Saga je lepsi (za mensi prachy stejny vykon a spolehlivost).
Za 1100,- si žádné velké iluze nedělám.
Za stejné peníze bych se přimlouval spíše za Seasonic SS-400ET-F3 400W OEM (vs Fortron). Důvod - osobní sympatie, nižší hlučnost, důvěra v kvalitu. S Fortronem jsem se před lety rozloučil ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že to začali flákat. Hlavně z pohledu hlučnosti, do tichých sestav už nevyhovoval. Jaká je situace dnes, nevím. Nebyl zatím důvod to zkoušet.
hmm... chlapi, vy to přivoláváte, zrovna včera manželce vyexitovala čtyřstovka PNF (ale je pravda, že jen -5V větev a že ten zdroj má už aspoň 4 roky)
edit: tak ne. Částečně odešla deska (letitá MSI K7N2 Delta-N), na -5V se objevuje 0-3,35V. Na funkci to zatím nemá vliv, ale už chystám náhradníka
Zdar jsou kvalitní i chieftec zdroje dík
My to vime. Dekovat nemusis.
to měla byt otazka
Ano, zdroje Chieftec jsou kvalitni (a relativne levne) kousky zeleza.