Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xbox nebo VII ?

Jakou herní konzoli z těchto dvou a s jakým příslušenstvím byste poradili pro 12-ti letého kluka a 5-ti letou holku?

Oba hrají zejména sportovní hry, sem tam něco naučného.
Bojové hry a krváky jsou díky rodičům nepřípustné.

V tomto se bohužel vůbec neorientuji a měl bych být před vánocemi poradcem s velkou váhou hlasu.
V konzolích nevím naprosto nic o ovladatelnosti, vhodných periferiích, možnostech připojení k TV nebo displeji.
Pokud by mohl někdo poskytnout radu - tedy něco víc, než si přečtu v datasheetu, budu rád.

PC na hry mají už 4 roky a kluka příliš nezaujalo.
Volba směřuje ke konzoli. Jednak PC je nyní už zastaralé a jednak hodně cestují a hledají něco snadno přenosného.

Wii je lacnejsia, slabsia konzola, tazi skor z Nintendo hier typu Mario, Zelda, kde sa najdu aj mile zabavne hry pre celu rodinu /Mario Party a pod./. Xbox je narocnejsia konzola /napr. okrem lepsieho CPU, grafiky ma aj HDD/, lepsi hardver na skutocne narocne hry, minimalne porovnatelna s PC, comu zodpoveda aj mainstream ponuka hier rozneho typu. Mnohe hry z PC, Xbox alebo PS3 sa na Wii nikdy nedostanu, tam si treba vystacit s tym, co robi Nintendo a spol. Pre spomenute deti by som typoval - dcerka bude inklinovat skor k Wii, chalanisko ak ho hry chytia, by si radsej hral casom na Xboxe. Znami maju 15 a 10 rocnych chalanov - maju PS3, spolu hraju Need For Speed a pod., plus obaja si kupili prenosny Sony PSP. Kamarat co ma Nintendo nas vzdy zabavi na party pomocu Mario Party /pre 4och hracov, kopec milych a zabavnych mini-hier, vela smiech a zabavy/, Bombermana /4-multiplayer/, ale na celorocne hranie mi tie Nintendo hry pripadaju viac detinske oproti PS3 /a Xbox je skor kategoria PS3/. V USA za posledny rok prepadol predaj Wii o 40%, cize predali o 4 miliony konzol menej ako minuly rok. Predtym to bola najpopularnejsia konzola. Dalsia statistika uvadza, ze naviac hier kupuju majitelia Xboxu - na jendeho pripada viac titulov ako u majitela Wii. Cize Xboxakov konzola bavi trvalejsie, dlhsie a systematickejsie. Pri Wii nastava aj jav, ked opadne nadsenie prvych mesiacov a majitel konzolu prakticky prestane pouzivat, kedze nic nove, okrem trochu obohoratych konceptov Nintendo nedokaze vyprodukovat. Zjavne je skala hier na Xbox a PS3 pestrejsia, i ked pre 5 rocne deti asi uz prilis zlozita.

pravdepodobne asi to VII,xbox príliš "mobilný" nieje,pokial mladého pc hry príliš nechytili,tak ten xbox by tiež asi nebola príliš vdačná alternatíva a malej to bude srdečne jedno,pokial si rozmýšlal nad xboxom,v prípade lepšej mobilnosti by som volil potom už radšej ps3-slim verziu,je rozmerovo pomerne malá a mobilnejšia než xbox alebo klasická ps3-to v prípade,ked už by sa hladala nejaká lepšia alternatíva k VII.

když už tak "WII"

jinak rozhodně doporučuju to Wii - hry jsou jednak méně násilné a hlavně se k tomu dá připojit spousta "sportovního" náčiní. Xbox je jen pro pařiče.