Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se připojit na skype

Ahoj, najednou mi přestal fungovat skype. Prostě jsem chatoval s kámošem a najednou se mi dole ikonka skype přeměnila na šedou Skype (spojuji) a tak už to je asi hodinu. Internet jinak funguje normálně. Nic jsem s tím nedělal, prostě sem si chatoval a najednou to vypadlo. Zkoušel jsem už i restartovat PC a vypnout a zapnout router ale nepomohlo to :(

díky za včasné vystavení

panika rostla - jinde na net-u zatím žádné flash-info nebylo

příznaky byly mnohočetné:

v iPhone 3GS (OS 3.x) se Skype neustále re-connectoval a nic nedoručoval,
střídavě mrkal online-status ostatních

ve Virtual Machine ( s wXP/SP2) se to samo nabonzovalo,
že aplikace spadla (oblíbený dialog Odesíla/Neodesílat)

v jiném real-host ( s wXP/SP2) zmizel skype-tray-button,
(nešel vypnout a pokus jej znova spustit skončil nepřihlášením)
( stroj měl tento týden po skype-auto-update na posl. release vůbec poprvé Blue-Screen-Death...)

Nejpíš další lekce z kontrastu závislosti na službě vs. její reálné crash-risk singularity

( dodnes si pamatuju údiv na CNN, jak se celá amerika "zastavila", kdy provozovatel BlackBerry neudržel provoz a _všem_ ta hračka zmrtvěla na dlouhé desítky hodin. Jo, tak vypadá střízlivění ze slepé (ať už neuvědomělé, či jen prostě po delší době zapomenuté) závislosti na určité službě.

Držím palce,
ať nám to rychle opraví
(server aktualizací skype je teď totálně přetížen, ne-li Out-Of-Service)
...asi to bude ještě chvíli trvat, než se to rozhejbe

Všem přeju více klidu a trpělivosti
a
hezké a veselé Vánoce a príma nový rok 2011

mYš

heartbeat.skype.com reportuje: "Sign in and registration. Some customers or areas may currently experience problems."

( di-plo-ma-tic-ky řečeno,
oni o tom ví,
nejspíš kolem toho dost kmitaj,
ale zatím nedávají ani žádnou naději
ani pilotní odhad světla na konci tunelu,
prostě vůbec žádnou prognózu pro fix-up,
"some customers or areas" může být Pí-Ár-ový majstrštyk, zní to líp, než "celé nám to kleklo - všude a všem ..." (... :puff: se musí nechat...)
budeme muset čekat
)

mYš

Nějak to nefunguje ten tvuj odkaz:
Vypršel čas spojení

Při pokusu kontaktovat server blogs.skype.com vypršel časový limit.
* Server je dočasně nedostupný. Zkuste to prosím znovu
za chvíli.
* Pokud se vám nezobrazují ani ostatní stránky, zkontrolujte síťové připojení svého
počítače.
* Pokud je váš počítač chráněn firewallem a nebo proxy serverem, zkontrolujte, zda má
Firefox přístup na Internet.

Earlier today, we noticed that the number of people online on Skype was falling, which wasn’t typical or expected, so we began to investigate.

Skype isn’t a network like a conventional phone or IM network – instead, it relies on millions of individual connections between computers and phones to keep things up and running. Some of these computers are what we call ‘supernodes’ – they act a bit like phone directories for Skype. If you want to talk to someone, and your Skype app can’t find them immediately (for example, because they’re connecting from a different location or from a different device) your computer or phone will first try to find a supernode to figure out how to reach them.

Under normal circumstances, there are a large number of supernodes available. Unfortunately, today, many of them were taken offline by a problem affecting some versions of Skype. As Skype relies on being able to maintain contact with supernodes, it may appear offline for some of you.

What are we doing to help? Our engineers are creating new ‘mega-supernodes’ as fast as they can, which should gradually return things to normal. This may take a few hours, and we sincerely apologise for the disruption to your conversations. Some features, like group video calling, may take longer to return to normal.

Stay tuned to @skype on Twitter for the latest updates on the situation – and many thanks for your continued patience in the meantime.

Já ti to ve zkratce a volně přeložím: Domrdali sme si naši síť sami tím, že naše hlavní servery byli plné různých verzí Skype ovšem většina těch verzí měla stejnou chybu. Snažíme se servery nahodit. pozn.by tank:Pohádkám o vytváření nových serverů nevěřím. Zítra to možná pojede ale možná bez videa.

Dneska jsme zjistili, že počet lidí, kteří on-line na Skype klesala, což nebylo typické nebo se očekává, a tak jsme začali vyšetřovat.

Skype nejde síť jako klasické telefonní sítě nebo IM - místo toho se spoléhá na miliony jednotlivá spojení mezi počítači a telefony udržet věci v chodu. Některé z těchto počítačů je to, co nazýváme 'supernodes' - se chovají trochu jako telefonní seznamy pro Skype. Pokud chcete s někým promluvit, a vaše aplikace Skype nemůže najít ihned (například proto, že se připojujete z jiného místa, nebo z jiného zařízení) počítač nebo telefon bude nejprve snažit najít supernode na obrázek na to, jak jich dosáhnout.

Za normálních okolností, existuje velké množství supernodes k dispozici. Bohužel, dnes, mnoho z nich byly vzaty offline problém, který postihuje některé verze Skype. Jako Skype spoléhá na schopnosti udržovat kontakt s supernodes se může zdát, offline pro některé z vás.

Co budeme dělat, aby pomoc? Naši technici jsou vytváření nových 'mega-supernodes' tak rychle, jak oni mohou, které by měly postupně vrátit věci do normálu. To může trvat několik hodin, a my upřímně omlouváme za přerušení vaší konverzace. Některé funkce, jako je volání skupiny video, může trvat déle k návratu do normálu.
Poslech

Ono to celé je ještě trochu jinak - čtením mezi řádky a při znalosti protokolu Skype se to dá shrnout do následujícího sdělení:

Skype nemá žádné centrální servery, naopak se spoléhá na počítače uživatelů v internetu (tzv. Supernodes, které udržují adresář a umoňují komunikaci mezi účastníky bez přímé síťové viditelnosti - tj. např. za NATem). Běžný a poučený uživatel používá nástroje jako router s NAT nebo firewall, tudíž jako supernody fungují začasté počítače uživatelů, kteří téměř vůbec nedbají na bezpečnost, typicky nepoužívají bezpečnostní software a poslední, bugůprosté verze SW, Skype nevyjímaje.

Velmi pravděpodobně je nyní "venku" nějaký malware, trojan nebo červ, který napadá starší verze Skype - a to je i důvod, proč se jim síť složila. Jednoduše popadaly špatně a nedostatečně zabezpečené Supernodes.

I toto je důvod, proč nepoužívat Skype k čemukoliv jinému, než přátelskému "potlachání"

Zvlast tenhle prispevek v diskusi me dostal:

Proč zprávu o výpadku Skype včas nezveřejní ? Soused 5 x
odinstaloval a instaloval Skype, rozebral myš,potom klávesnici a nakonec se pustil do celého PC. Nyní stojí
u Elektrowordu až otevřou ,že si koupí nový počítač.

Boze muj, ty lidi jsou ale blby.
Co takhle vyhlasi 22. prosinec za den narodniho smutky, den, kdy upadlo skype.

Nebudete tomu verit, ale ja na jabberu stale mochu chatovat a pres VoIP provozovat hovory i video (i zdarma).

Presne tak, a akcie jabberu sly s vypadkem skype ted pekne nahoru.

Kdepak, ja akorat mam vlastni jabber server (ktery nema problem se bavit se servery jinych provozovatelu) a vlastni VoIP ustrednicku, ktera take nema problem bavit se s VoIP systemy jinych provozovatelu.

Kdyz cokoli vypadne, je to zavada maximalne jednoho provozovatele a ostatnim to provoz neovlivni. To je holt nevyhoda centralizovanych sluzeb.

Jabber neni na volani.

Standard VoIP je na volani. A ano, bylo by to mozne v pripade, kdyz by ho lide vice pouzivali. Stejne jako email/jabber umoznuje prime propojeni internetem a to jak mezi poskytovateli, tak primo mezi ucastniky (ENUM atd.), tedy proste jakychkoli poplatku. Volani na "pevnou" nebo "po svete" je pak otazkou na nabidku konkretniho poskytovatele VoIP sluzeb.

Mimochodem, Skype je take "jen" poskytovatel hlasovych sluzeb, i kdyz s vlastnim, uzavrenem, nezdokumentovanem a tudiz nekompatibilnim zazemim.

Asi bych se neodvážil tvrdit o desítkách milionů uživatelů, že jsou "nikdo", ale samozřejmě je to tak, že používat něco, co nemá nikdo jiný z vašich známých je nesmysl.

Ad VoIP - to je reálně funkční a ověřený způsob, jak ušetřit. Dokonce není ani závislý na tom, zda protistrana VoIP používá nebo ne.

No ja se nikoho z vas, kdo to pouzivate nechtel dotknout, ale pokud to pouzivaji desitky milionu lidi, tak by prece nemel byt problem nabidnout volani za prachy jako Skype bez vsech jeho nevyhod. Ani Skype nema desitky milionu lidi, takze pak neni pravda, ze to neni rozsireny. Ale to nema smysl resit.

Já "to" nepoužívám. :)
On každý z těch kanálů/protokolů má svá specifika. Skype je mezi řekněme "domácími" uživateli jistě nejrozšířenější a pokud vám vyhovuje, není důvod cokoliv měnit. Jabber asi nemá ambice být v každém domácím PC a nabízet VoIP každému. Nevím, nepoužívám.
Ono to vaše přirovnání k Linuxu nebylo úplně od věci, já jsem jen upozornil na to, že "nikdo" není přesný termín.

Aha, ja jsem si myslel, ze ano, stejne jako to tipuju u JR. No Skype mne vyhovuje, ale pak me obcas znejisti prave reci lidi jako je JR apod., kde se rika, ze je to k nicemu, protoze prece jen nejsem zadnej odbornik a tak je tezky hledat pravdu. Na druhou stranu vidim, ze volam po svete fakt za par korun. Na mobily, na pevnou, proste to funguje. Nekdy neni kvalita prenasenyho hlasu super, ale co bych za ty penize nechtel. Je to lepsi, nez ruzny klony Betamaxu, ktery me obiraly o kredit a stezovat si muzu pak akorat na lapmarne. U Skype je aspon kam si stezovat, dokonce jsem se i na podporu dovolal. Druha vec je, ze na ni asi pracuji nejaky opicky, ktery zatim nerozumi lidsky reci.

Jen me prekvapil pocet uzivatelu Jabberu, protoze ted jsem jen tak zbezne hledal a Skype jich ma neco pres 20mil. Pak nechapu, ze nekdo, kdo tomu rozumi, nenabizi neco jako Skype, ale asi to neni jen tak.

Jůjingu, pokud odpovídáš na text:

No ja se nikoho z vas, kdo to pouzivate nechtel dotknout, ale pokud to pouzivaji desitky milionu lidi, tak by prece nemel byt problem nabidnout volani za prachy jako Skype bez vsech jeho nevyhod. Ani Skype nema desitky milionu lidi, takze pak neni pravda, ze to neni rozsireny. Ale to nema smysl resit.

Odkazy na VoIP opy, pak to jen komplikuješ - ty "desítky milionů lidí" se totiž týkají Jabberu a Skype je Skype. Ani k jednomu nemá žádný z tebou odkazovaných českých VoIP opů klíče. ;-)

Ale neco takovy mozna znam, ale myslim si, ze to neni to, co potrebuju. Ja s sebou nevozim telefon, ktery je k tomu asi nutny - s sebou mam jen sluchatka.

Hledat to tam nebudu a ty ceny jsou primo hruza. Porovnani se Skypem - za cca 100kc mam neomezene volani po Evrope a za jednou tolik po svete. Podle toho to vypada, ze se to pouziva ve firmach nebo doma jako pevna linka, ale ja Skype k volani pouzivam jak doma, tak na ntb kdekoli po CR, kde je signal mobilniho netu.
Takze asi musim zustat u Skype.