Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení PC s Televizí

Nevíte někdo o nějakém kabelu, kterým by šel propojit počítač s televizí:-)? Kámoš má na TV pouze SCART:-) a na počítači pouze D-SUB:-). Jde to vůbec propojit??? Dík za rady

Hledal jsem hledal a přišel na to zda by se dalo zapnout na grafické kartě,aby byl signál na D-SUB a i na DVI ???? Šel by propojit jeden z těchto dvou konektorů s kompozitním videem???? A pak ještě zda by šlo propojit S-Video se Scartem???

DSub ani DVI so scartom prepojit (priamo kablom) nejde. Svideo so scartom prepojit ide, ale musis mat TV ktora zvlada spracovat SVideo signal na Scart konektore, ked nezvlada tak to bude obraz ciernobiely. Zvycajne je to ako dalsia volba vstupu na TV, viz navod k tv. Druha moznost je ze sa na karte ktora ma Svideo vystup nastavi aby tam cpala kompozitny signal.
Musis pisat konkretne jake modely coho chces prepojit, vseobecne sa na take otazky neda odpovedat (resp. odpovedat sa da ze prepojit mozes cokolvek, ale fungovat to nemusi)

P.S. a ano kazda grafika vie dat obraz na dva vystupy naraz.

A ten prevodnik na ktory dal link Nico Belic ma podla popisu aj konektor Scart RGB, to je este lepsie (kvalitnejsie), pouzijes rovno kabel Scart-Scart, v tom priapde do Scart cislo 1 na TV (tam je aj podpora RGB).
Ten prevodnik ma podla popisu aj klasicky kompozitny vystup (dokonca aj dodany kabel) takze ide pripojit na takmer akukolvek TV (ktora ma nejaky vstup okrem anteny).

Jak už psali předemnou je k tomu propojovací kabel na jednom konci scart a na druhém jakoby to S-video, ale ten konektor je rozšířen o několik pinů (asi má nějaký spešl název, nevím) a umožní přenést RGB složky zvlášť, čili tím dosáhneš max. kvality. Z toho scart kabelu tuším trčí ještě 2x cinch pro zvuk. Kdysi jsem to měl. Vím, že nic jsem dokupovat nemusel.

Nejdříve jsem chtěl propojit tv s pc přes d-sub,ale pak jsem zjistil že kámoš má na GK S-video výstup a někde nahoře jsem to i psal tak asi proto tenhle chaos. Tak to se velmi:-)omlouvám,ale já to snad pochopil. Jde tedy propojit tv s pc pomocí toho kabelu,který se dá do TV na Scart a na PC do S-video výstupu bez nějakého převodníku??? Díky za rady a Pochopení.:-)

Inac len tak ta upozornim ze graficke karty nemaju SVideo ale specialny konektor s viac kontaktami (typicky az 9) do ktoreho sa strka specialna redukcia od vyrobcu grafickej karty. Z toho dovodu klasicky SVideo konektor ak ma na spodnej strane tu umelohmotnu stvorcovu vec nepoje strcit priamo do grafiky, v tom pripade bud a)najst si ten kablik dodany ku grafike a na nom je normalny SVideo konektor, alebo b) ulomit tu umelohmotnu vec z konektora, neni to problem, tie kontakty a vyznam su v grafike stejne jak u Svideo.

Zvuk sa prenasa extra kabelom zo zvukovej karty, na VGA konektore neni ziaden zvuk. (zo Scartu ktory strkas do TV ti musi trcat aj dalsi kabel, ktory zapojis do zvukovky, alebo ma prevodnik vstup na zvuk a prepoji to na scart interne).

K prevodniku su uz dodane rozne kable a idealne je pouzit dodany Scart-Scart, prevodnik ma aj Scart.

to je snad vtip.
lcd má skleněnou baňku, co zabírá hloubku stolu?
skleněná tv s úhlopříčkou "blížící" se 80-90cm má srovnatelnou spotřebu 80w? viděl jsi někdy wattmetr?
rozlišitelnost pal 500 řádků se nějak blíží ready- či full-hd, které můžeš zobrazit na lcd? (pokud pro tebe není jediným možným zdrojem signálu pozemní tv, nebo scart z settopboxu)
když je řeč o propojení s pc: 8mhz šířka pásma analogové tv dokáže zobrazit a rozluštit písmo na obrazovce? odkdy? tušíš kolik je pro to potřebná šířka videopásma pro zobrazení na pc monitoru? 100mhz, na což má každá lcd vga/dvi/hdmi vstup - a nemusí řešit nesmysly přes degenerující převodník, který tu poptává tazatel.

čemu teda říkáš - funguje? to dodnes obdivuješ pazourek?
já dokonce oblibuju i černý humor, ale troškovy ftipy jsou na mě síla.

V LCD je též stavebním prvkem sklo, kupodivu, on se plast nedá také použít všude. Dokonce někteří výrobci užívají i krycí sklo před LCD panelem. Plasmové panely jsou každopádně ze skla. Takže výraz: "skleněná tv" vzhledem k odlišení CRT a ostatních zobrazovacích technologií je tak tochu nesmyslným spojením.
Budete se divit, ale existovaly CRT s HD rozlišením často spojeným s jistým způsobem přenosu analogového signálu, schopného přenášet i HD rozlišení, dokonce i s VGA vstupem.
Ano, wattmetry všelijakého typu jsem už i viděl, nejenom v předmětu "El. měření".
Nepochopil jsem ten elaborát s miliasiHerzy, pokud bych odevzdal práci s takto značenými jednotkami, pak bych těžko měl eltech. kvalifikaci "znalý s vyšší kvalifikací"...
Pokud něco funguje dobře a vzhledem k potřebám, pak nač měnit?! Pokud by mi neodešla stará CRT (100Hz > DSP, atd...), pak bych neměl důvod kupovat novou.
Nemám v oblibě naprosto stupidní konzumní chování typu: Jééé, novinka! Vyhodíme staré a tohle je životně potřebné! O tuposti ekoterorismu nepsaje...

umíš číst? rozměry? spotřeba? nějaký argument by konečně nebyl?
crt s hd rozlišením "s jistým způsobem přenosu analogového signálu" - ale jistě. předveď, kde se takový přenos používá, a kde ho dostaneš buď přímo z pc, nebo z převodníku vga/scart - do té doby jsi mimo.
pokud je ti známo odečítání ze stupnice wattmetru, tak řekni kde se pohybuje odběr srovnatelných úhlopříček crt proti lcd - jinak zase jen tlacháš.
nelíbí se ti můj pravopis malými písmeny a píšeš že jsi ho nepochopil? to vidím - protože nejspíš srovnáváš refresh 100hertz s šířkou videopásma 100megahertz - což je parametr něčeho zcela jiného. nebo snad chceš tvrdit, že na staré 100hz crt tv dokážeš čitelně zobrazit text z počítače, při její šířce pásma 8.5mhz?
jak s šířkou pásma souvisí par.6 vyhlášky? jako omluva neznalosti?

když chceš někoho chytat za slovo, něco se nauč, a kecy o konzumu si nech od cesty. když ti odešla tvoje 100hz crt, proč sis koupil novou lcd, proč jsi nešel za sousedem kterému stará crt ve sklepě ještě hraje - co se máš co tupě konzumně chovat?

takže když tady na fóru napíšu "skleněný monitor", je zcela jasné o jaký šrot se jedná, a taky jaké jsou z hlediska vstupního signálu (šířka videopásma) jeho omezené možnosti. pokud to není jasné pouze tobě, je to smutné, ale já s tím nic nenadělám.

Ano, dokonce i psát! A jaký?! Stejně je to jedno!
CRT s HD rozlišením vyráběl např. Loewe, komponentní analogový signál je schopen přenést i HD rozlišení a vyskytuje se dodnes, a z GK donedávna, např karty s nVidia 9500GT...
Srovnávat lze POUZE úhlopříčky při srovnatelném poměru stran! Viz jistý Euklides... stejně tak neexistují pouze a jen LCD televize! Dávám přednost obrazové kvalitě a nepřehrávám si Šmouly, apod., tedy mimo Slepičího úletu...
Gramotný člověk se snaží psát dle pravidel, obzvláště při veřejném projevu(sic!) Stejně tak jsou pravidla jak se píší správně fyzikální jednotky. Vůbec netuším, kde jste nabral takové hodnoty, když odstup jednotlivých kanálů v multiplexu je 8MHz, nebo i 7MHz... Nikdo nepsal, že chce televizi používat jako monitor k počítači! Ale budete se divit, ale existovaly i CRT monitory a dosud se pro svou obrazovou kvalitu leckde ještě užívají.
Přečtěte si laskavě Vyhl 50/1978 Sb. ještě několikrát, možná ji i pochopíte. Pokud vám nějaký kaskadér podepsal §6 - prac. pro samostatnou činnost...

Nikde jsem napsal, že jsem koupil LCD! Taktéž nechápu vaši podivnou konstrukci o tom, že když mi odešla stará CRT, pak jsem měl jít shánět jinou! Poněkud hloupoučká úvaha a zjevně dle vašeho gusta a úrovně...

takže když tady na fóru napíšu "skleněný monitor"

... tak píšete nelogickou blbost(sic!)

Nechápu to křižácké tažení proti crt televizorům. Copak je to nějaké rouhání proti nedotknutelnému LCD božstvu mít starší crt? Spousta lidí nemá zase tak moc peněz - to je od nich tak urážlivé, když si i ke staršímu televizoru chtějí připojit počítač na sem tam skouknutí nějakého filmu?
Uvedu jeden důvod, proč mám na chalupě stále crt: Když mě vykradou, tak s tou krávou jen tak neodejdou. A protože je v koutě, ani moc nepřekáží. Co vy na to, LCD-hujeři?

Však OK, nech CRT doslúži. Pôvodný analog tuner je tam k ničomu, no ak ju máš pripojnú cez RGB na SCART-e k satelitu v poriadku. Aby manželka videla 168 dielov dramatického seriálu, kde riešia lásku, deti, manželov a znovu lásku, kvalitou zvuku a obrazu vyhovuje. K čomu vyššiu kvalitu obrazu na tento odporný brak.

Seriály su zaradené do programu podla sledovanosti u relevantnej, cieľovej, diváckej množiny.
A sme doma. 95%, z cieľovej množiny, ktorých je potreba dostať k obrazovke, množiny potencionálnych zákazníkov a pôsobiť na nich reklamou, sú ženy. Ženy míňajú peniaze, ženy rozhodujú o nasmerovaní absolútnej väčšiny rodinných výdavkov.

Nevšimol si komu je určená reklama, aký je sortiment výrobkov u reklamy v TOP čase ? Potraviny, kozmetika, sortiment kde-akých liekov, drogéria, všetko ženské záležitosti, mobily, autá. Mobily sú hračky pre teenagerov aby škemrali u mámy a autá sú hračky pre manželov aby škemrali u manželky.

Ak teda ženy milujú príbehy a platí, dám ti tam co chceš, aby si sa dívala na reklamu, dementné, nekonečné seriály z TV nikdy nemiznú.

Alternatívy sú, platené satelitné kanály ktoré nezaraďujú reklamu alebo nesledovať TV.

Osobne už roky, okrem sprvodajstva a trochu športu, TV temer ignorujem.

Jsem rád, že jsi mi svěřil sladké tajemství reklamy (kdo by to byl tušil, že? A krom toho, vysvětli mně, jak se to týká mě a mé ženy, když seriály, ve vzájemné shodě, nesledujeme), ale poněkud ti uniklo, že celé téma je věnováno opačnému problému: Nesledovat televizní programy, ale využít TV na sledování něčeho jiného.

Popis produktu:

Kabel VGA (15M) / SCART (M), 5m

!!! Kabel je kompatibilní pouze s některými DVD přehrávači, audio-video zařízeními, a DVD. Pokud je zapojen do krafické karty a standartní TV, někdy nefunguje - záleží na výrobci a typu zařízení. Bohužel, nelze obecně říci, se kterými typy je kabel funkční!!!
Tu je návod:
Asi tak: index2.html
apropo: Už veríš na Ježíška?

Co to tu kydáš ? Máš tušenie vôbec neco o TV normách, hovorí ti neco " interleave mode " u zobrazovania, aký je rozdiel v zobrazovaní na TV a na PC monitore ? O tom ako je vyskladaný kompositný TV signál ?

Ak ano, prestal by si vypisovať nezmsly a ponechal bez dalších dodatkov odpoveď co už padla:

VGA na SCART alebo komposite TV previesť ide, aktívnym prevodníkom, žiadny kábel za par krún neexistuje a existovať nemôže.