Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s HDD

Dobrý deň, mám jeden problém, môj externý HDD western digital 500GB som pripojil na TV panasonic viera, naformátoval som ho a nahrával naň filmy.Nedávno som si chcel vložiť naň film s PC ale ukazuje mi ho ako mechaniku a nie ako externý disk a naviše má veľkosť iba 650MB, skúšal som ho naformátovať ale nedá sa to. Prosím ak by mi vedel niekto poradiť že čo stým. Ďakujem pekne

Dobrý den,

Váš televizor možná používá systém souborů, se kterým Windows neumí pracovat(a tudíž mu nepřiřadí písmenko a není "vidět"). Jak a jestli je disk naformátován zjistíte ve Správě disků (Start>Spustit>(nebo "klávesa Windows" + "R")"diskmgmt.msc".

Hm. Pokud by skutečně byl ten disk naformátovaný na nějaký obskurní souborový systém, tak by neměl přiřazené písmenko. Nešlo by někam dát screenshot toho Správce disků...? Jaké soubory a adresáře, konkrétně, jsou tedy v kořenovém adresáři na tom disku L?

To L je skutečně pouze virtuální mechanika s WD utilitami a zcela nepoužitelným WD SmartWare... Ten disk je naformátovaný na pro Windows neznámý souborový systém, pravděpodobně je to ten druhý odshora v horní části okna, v dolní části by měl být také vidět jako druhá položka. Při odpojení disku by ta položka měla zmizet... Pravý klik, odstranit oddíl nebo naformátovat na NTFS, tím se samozřejmě přijde o všechny data.

TV, HD recordéry a iný NON PC hardware z nejakého záhadného dovodu, /obava z licenčných sporov, novodobého hnusu vychcaných právnych firiem/ užíva všetko možné len nie standardizované riešenia.

Bežný user má smolu, postačí že zaplatil. ...:puff: