Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysoké využití CPU - nevím jaký program

Ahoj, mám asus eee s cpu AMD C.60 mám ho dva dny, na win7 starter nainstalované všechny aktualizace. Všechny zbytečné programy jsem vypl, při tom jede pc občas normálně, pak vyskočí cpu na nějakých cca 50%, mám zobrazené všechny procesy nečiné systémové jsou cca na 80% ale nic tam ten procesor tak nevytěžuje - chrmoe 1% a pak ještě něco po 1% max tak do 5, ale pc je pomalý, prostě mu něco dává zabrat a já nevím co, musím ho přeinstalovat? dokonce jsem vypl i šťíty avastu ale také nepomohlo

Musis si zobrazit procesy aj systemove, je tam na to tlacitko.
Avast odinstaluj (ovl.panely - software), a aj vsetky podobne nezmysly.
V planovaci uloh windows zrus ulohu WEI (alebo WinSAT) ktora sa spusta pri necinnosti (to by ti ale pri pohnuti mysou malo prestat vytazovat)
V ovl.panely - system indexovanie zrus zbytocne zlozky na indexaciu.

tak jsem pokročil, po odinstalaci avastu se to zlepšilo, ještě jsem odebral všechno nepotřebné od Asusu. ještě mi tam čas od času skáče javaw, i když nemám zaplý internet ani nic jiného jsem jen na ploše.

Ještě jedna věc. protože tu mám jen ofice starter tak nemám outlook, kvůli němu se mi nechtělo přikupivat office, zapl jsem windows live mail což mi přijde skoro jakou outlook, ale zase kažou chvilku mi vyskakuje že bere cca 20% procesoru anuž bych s ním pracoval. Je to na ten netbook moc náročné nebo ze začátku taky něco indexuje nebo je tam někde chyba v tom systému? Kdybych koupil office kvůli outlooku tak by byl ještě náročnější, mám pravdu?

inac teoreticky by mohol aj nejaky vir sa zavesit na nejake timer irq, aj ked to neni moc pravdepodobne ale teoreticky mozne to je, nevylucoval by som ani tuto moznost. Ak si tam strkal uz nejake externe disky (USB apod) tak mozu byt zavirene. Po dalsej cistej instalacii tam nestrkaj ziadne externe USb sticky nejaky cas kym nevylucis tuto moznost

zkusil jsem nainstalovat aktuáln ovladače zvuku realtek pak je tam ještě nějaké amd audio to jsem ještě nehledal,nepomohlo to, zakázal jsem oba zvukové ovladače, nepomohlo, zakázal jsem grafiku, to problém vyřešilo, ale problém je, že jsem neinstaloval jiný ovladač než tam byl a ani na stránkách nemůžu najít ovladač, pomůžete mi prosím je to apu c 60 grafika radeon hd 6290, počítač je rychlejší, ale ten obraz stojí za prd

Tyhle hračky s C-60 (jestli je to ono) chodí celkem slušně i s W7_HP (rozhodně teda líp, než jejich "kolegové" na atombordelu). Já bych řekl, že tam máš vejry. Poslechni radu Médi - kontroluj správu procesů (ťuknout na "zobrazit všechny uživatele" /či jak to tam je/). Projeď si to SASem.

Ten explorer jsem si stahl, když to blblo tak tam byl jen ten proces Hardware Interrupts and DPCs, využití kolem 35-40% ale jen jedno jádro a druhé bylo v klidu, udělalo to těsně po tom zapnutí instant on - to měla být nějaká funkce, že se ve startu místo vypnout dá režim spánku a pak se pc hned po zapnutí dostane do windows do nějakých 5s. Dnes večer to budu testovat s vypnutou funkcí a budu doufat, že je to ono.

Jinak viry jsem projel avirou, avastem a nikde nic, ani není z čeho, kromě teda netu, ale chodím na běžné stránky a jinak jo je to AMD APU C-60 právě jsem se tady radil jestli mám vzít to nebo atoma, ale když to zrovna neblbne s tím procesorem tak musím říct klobouk dolů, snad to vyřeším, protože když to funguje je to super, ale nemůžu to brát do práce a pak s tím hodinu zápasit ;-)

Ten SAS je prosím co?

takže zase, hodinu to jelo v pohodě, přikládám výpis, Myslíte že tam mám zkusit nahrát nějakou čistou verzi windows?

Nebo ještě máte nějaký nápad? Mám zase zkusit recovery a nedávat tam žádný antivir a nic? Mám obavy abych ho nemusel reklamovat, ale to bude nějaká systémová chyba si myslím. Četl jsem, že Avira free je nejmíň náročná tak jsem ji zkusil a bylo to v pohodě, využití i kolem 1% ale nechápu co se stane, že za cca 30 minut až hodina to začne blbnout

Nic mimořádného jsem z toho nevyčet', snad jen to, že ti něco žere strojový čas. Nainstaluj si CS_Starter a jeho okno (všechny sekce) nám tu ofoť. Tyhle škatulky mají předinstalovaných tolik hovadin, až to uráží - je pravděpodobné, že ti tam běží něco žravého, co vůbec nepotřebuješ.

mas skusit recovery a nestrkat do USB ani neinstalovat VOBEC NIC. len to pouzivat. Na skusku. Ked to bdue robit aj potom odniesol by som to reklamovat a ukazal by som im to presne dopodrobna ze co je problem. Inac mozno by k tomu modelu je na webe vyrobcu BIOS update, robit len ak 100% vies co a jak robis. Idealne NE z windows.
P.S. toto co tam mas je bud HW zavada alebo problem nejakych ovladacov alebo virv ktore si tam uz instaloval

dobře zkusím recovery, na netu jsem našel nějaký fígl asi jak to odstranit ale je to anglicky. Takže nemám ani instalovat ty ovladače co to nabídne (asus update) Teoreticky bych netbook mohl do 14 dnů vrátit, ale když jsem z něho odlepil ty folie tak nevím... Bios jsem zkoušel, můžu zkusit ještě jednou třeba starší verzi? Ještě před recovery?

nespustaj ziadne asus update, a ked si uz updatoval BIOS cez nejaky automaticky SW tak to ma prave na tom desi. Taketo automaticke software sa zasadne okamzite zakiluje a nedovoli sa mu zmenit v PC ani pol bajtu a nasledne sa robi okamzite odinstall z ovl.panely-software. Proste urob recovery a NIC ziadne autoupdate, zakaz aj update Windows (ovl.paneloch) na test 9az ked budes vediet ze to je OK tak windows update povoles. Asus update nepovolis nikdy v zivote :)

mám ještě poslat ty obrázky a zkusime s tím něco udělat nebo to mám rovnou recovery? Nálepka tam není ale je to přesně ASUS Eee 1015BX (1015BX-BLK107S mám ho radši vyměnit za acera nebo něco? Tady se mi líbilo že je i BT, ale chtěl bych si to nechat, to přece musí jít a problém hw? Když po restartu vždy jede nějakou dobu normálně?

toto píšou o předchozím biosu mám ho tam zkusit dát?

Release BIOS 0404 for 1015BX
1. (BIOS improve)Fix the issue that CPU
performance is wrong when in
Auto-PowerSaving mode from DC to AC.
2. (BIOS improve)Revise the Thermal Zone
function.
3. (BIOS improve)Revise Crashfree function
that it can recovery from
hide partition.

A presne jak som cakal je na webe vyrobcu v BIOSoch totalny maglajz.

For C60 CPU only with “OB” printed on the label in the battery slot.

mas "OB" napisane pod/nad baterkou? Ak ano tak davas verziu 610, ak ne tak davas verziu 0501L.
preto aj pisem ze automaticke biosupdate utility su uplne napicu, ptz ti nemozu precitat nejake pismena na obale. Nikdy v zivote neupdatuj BIOS automatickymi utilitami. Najdi si ten napis pod baterkou a updatni to rucne na spravnu verziu

Je to marné, je to marné, je to marné... Co tu furt hučíš o jakémsi recovery? Ten ti tam naláduje stejné potraty (vytěžující CPU), jaké tam máš nyní. Myslíš, že tě Starter nakazí nějakou nevyléčitelnou chorobou a uhnije ti pytlík? Už na to prostě nemám nervy a jdu spať. Salve

nevím jestli mám sem vůbec psát, protože když jsem vždycky napsal tak za chvilku to zase nefungovalo, ale risknu to. Udělal jsem recovery a neinstaloval žádné asus update na drivery, zatím vše jede od rána v pořádku, ale nevím snad to vydrží, už tam mám i skype a icq. Zatím je to v pořádku, ale pořád něco dělám, takže si procesor neodpočine, teď ho nechám běžet a jdu pryč tak uvidíme až se vrátím, ještě ho restartuju po dalších windows update, ale toto jsou posladní, tak snad....

Ještě jsem četl na internetu že na tento netbook je lepší dát windows home premium, kvůli grafice, kterou pc má, že bude líp makat, když bude usnadňovat aeru. Dnes budu kupovat 2 GB ram, mám uvažovat o dokoupení win 7 home premium? Nebo zkusit vwrzi na 30 dní? Myslíte že to bude pro netbook lepší? O mě nejde, nechybí mi ani aero ani plocha nebo mediacenter, ikdyž ten je super

Takže po restartu to samé, nevím jestli to udělal ten poslední update nebo připojení usb hubu s klávesnici tiskárnou a diskem. Každopádně tam zkusím dat čistou instalaci houmek aspon na 30 dní. Uvidím jestli to půjde. Snad se mi podaří zpátky dostat recovery v případě že bych ho vracel. Naformatoval jsem disk c další oddíl s 15gb jsem tam nechal a další praDny oddíl taky

Ony ty Startery fungují celkem dobře (když od nich nic velkého neočekáváš), ale už jsem pár notesů přeinstalovával na W7HP (neptej se, z jakého média ]:)). Spíš bych potřeboval vidět "ofocené" okno CS_Starteru - ta nádhera si pravděpodobně instaluje nějaký bloatware, který ti po čase začne konzumovat strojový čas.

Děkuji za všechny rady. Od teď budu dělat přesně co napíšete nevím co dělám nesmyslného, ale rád se nechám poučit. Je to hrůza, poskládal a pžeinstaloval jsem hromadu pc a nikdy takový problém.

USB hub je belkin s vlastním napájením, měl jsem ho na 3 pc a nikdy žádný problém

teď k tomu horšímu hodil jsem tam ty win home, nainstaloval ovladače které to potřebovalo, wifi, lan, grafika, instalovbal jsem to s připojeným hubem aby si ho to hned nainstalovalo. Po instalaci hjsem nechal pc běžet a šel pryč, přijdu domů a zase ten stejný problém, pc budu mít do pondělka, pokud to nevyřeším jsem domluvený že vezmu jiný, ale myslím, že není chyba v pc, chtěl bych si ho nechat. Prosím o každou další radu, budu od teď postupovat výhradně podle vás. Snímky ze starteru hned přidám počkám jak se doinstaluje těch 105 aktualizací a před restartem vyfotím ten starter

proste to reklamuj. Je to pravdepodobne HW zavada pisal som to uz na zaciatku. Moze to sposobovat aj ten hub alebo byt vir na tom HDD apod preto som proste pisal urob recovery a NIC NEINSTALUJ NIC DO TOHO NESTRKAJ. Aspon den, dva a proste sleduj ci to bude robit, vydrzis 1den bez updatov a bez strkania USB hubu? :-)
Ak to bude robit aj bez updatov a bez USB hubu tak je to skoro nabeton HW problem. Chcel som aj aby si to skusil pouzivat bez baterky ptz to moze byt aj nejaky problem s kontaktmai baterky apod. V kazdom pripade ak to po recovery a NIC NEINSTALOVANI A NESTRKANI bude robit tiez, je to urcite na reklamaciu. Malo by stacit vymenit za iny kus stejny model.

určitě to den vydržím, ale pokud by to šlo zkusil bych to řešit ještě jinak, ještě se aktualizuje, ale přidávám i přes to obrázky třeba to ppomůže, lepší by to bylo určitě v klid, jak to doinstaluje dám další fotky, když to dnes nevyřešíme, můžu zítra udělat recovery a nic s netbookem nedělat, to nemám ani surfovat? Jen ho nechat běžet? Pak chci vytáhnout ještě ten hub, když tam nebude po restartu tak by to nemělo začat dělat, kdyby to způsoboval on ne?

tebe sa to asi evidentne stava ked nechas notebook len tak lezat, tak to skus potom nechat lezat. Mozes ale aj surfovat mozes robit co chces len nic neupdatuj ani neinstaluj a nestrkaj tam ten USB hub ani USB disk.
Preistotu si este v ovl.paneloch - energia vypni setric obrazovky a prechod do spanku po nejakom case, ze ci to nahodou nezblbne kvoli tomu. Mozes to aj vypnut a vybrat baterku a testovat bez baterky.

obrázky v klidovém stavu

Jinak jede to bez hubu hodinu a zatím procesor v pohodě, může to být tím, když ostatní pc s tím jedou v pohodě? Jak bych to měl pak vyřešit? To je chyba notebooku nebo by se mu nelíbilo něco co má zapojené? Protože tak jsem to vždy řešil, přijdu z práce pichnu na monitor a v hubu mám vše co potřebuju, tiskárnu, klávesnici, disk kdyyž bych koupil nějaký jiný tak by byl problém stejný?

Teď je ten proces na 1-2% To je správně?

Ja na tych screenoch nevidim vytazenie CPU (?)
V startup mas nejake google update to by som odinstaloval, co to je?
Testuj to aspon 1-2dni, bez update bez vsetkeho, ak to nebude robit tak POSTUPNE testuj dalsie veci, napr. strc tam USB hub, a ziadne update a testuj to 2dni, potom urob nejake update (ciastocne, ne 100 naraz) a testuj 2dni, az kym nezistis co to sposobuje.

Mas urobit recovery, neinstalovat VOBEC NIC, vytiahnut z PC vsetok svoj HW, a ked to robi aj s uplne cistym recovery a bez akehokolvek dodatocneho HW (USB mys vytiahnut) tak to odniest reklamovat.

Ked to prestane ked zakazes grafiku tak to neznamena ze problem musi byt v gragfike, problem moze byt trebars v HDAudio grafiky, co je ine device. Apod. Pripadne moze byt problem na akomkolvek inom zariadeni ktore nema oficialne IRQ stejne jak grafika ale fyzicky ma stejne. Takze skus ten recovery a uplne cisty a neinstaluj tam vobec nic. Ked mas po recovery nejake nezname zariadenia v spravci tak to sem napis ze co presne

všechno bylo v pořádku až do doby kdy jsem v práci připojil 3gmodem nainstaloval ovladače a po chvilce zase procesor tak jak vždy. po restartu ok, může to udělat po instalaci nových ovladačů a pak už to dá pokoj nebo to mám odnést na výmenu? už uvažuju o výměně za ten stejný ale s intelem nevím jestli se dá tomu amd věřit, ale budu na tom hůř z grafikou, chci pořídit adobe dreamweaver nevím zda ho intel zvádne

Moze tam byt problem s tym USB konektorom (blby spoj apod) neni tam este druhy konektor? Ak ano skusal si pouzivat len ten druhy? Neni to nahodou nejake debilne USB3.0 ?
Moze byt aj ze nieco vyrobca posral v BIOSe prave u tohoto modelu, v tom pripade by to ale stejne mohol posrat v tom modeli s intelom, podla mna nema vyznam menit za intel. AMD s tym nema nic to by toho boli plne noviny.
Vseobecne ale mozes skusit ist na web vyrobcu notebooku, a stiahnut rucne ovladac chipsetu pre ten model notebooku a pre tvoje Win, a nainstalovat ze ci sa nieco zlepsi. Ak nie chod to reklamovat, kus za kus pripadne sa hned dohodni s predajcom ze ked to bude robit aj iny kus tak ze potom to vymenis zas za iny model s intelom :)

díky, já se tady s tím naotravuju, že? Ještě jsem přemýšlel nad tím stejným ale Acerem ACER Aspire ONE 722-C6Ckk myslíte že to je lepší volba? Dá se do něj dostat víc ram než tam je? Četl jsem, že jsou tam asi dva sloty...

Ovladače čipsetu bych stahl moc rád, ale vůbec tam nejsou ani na stránkách AMD je tam pouze C-50 a já mám 60 tak tomu taky nerozumím....

Este niektore veci, vlez si do ovladacie panely - software, a odinstalovavaj.
Napriklad na webe vyrobcu vidim "USB Charge+Utility", ked to mas nainstalovane tak daj odinstalovat. Alebo napriklad "Asus ExpressGate Cloud OS" ak to je nainstalovane tak odinstalovat.
Alebo si tam uz instaloval uplne ciste Win7 Home co si si kupil?

Tak jsem tam dnes hodil recovery s tím, že to odnesi reklamovat. Bylo to v pohodě, komplet instalace. Pak jsem ho zabalil a odnesl do prodejny, kde mi řekli, že mám přijít v pondělí :-D Přinesl jsem netbook domů a hned po zapnut napsal, že nejde nainstalovat nějaké usb zařízení, nebylo tam nic připojeno, tak jsem ho restartoval a zatuhlo to v úvodní obrazovce eee před biosem, další restart nepomohl, tak jsem ho vypl a zapl na tvrdo a od té doby to zase jede a není žádné neznámé zařízení, tak nevím zase co to bylo. Dnes ho zkusím ještě bez nějakého zásahu používat a zítra asi půjde do světa

co se týká ovladačů, bluetooth považuju za mimořádně nepovedený shit a vyhýbám se tomu.
zkus ještě vyčistit nepovedené instalace zařízení - do příkazového řádku nakopírovat a spustit:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

ve správci zařízení pak v menu zobrazit - zatrhnout skryté krámy. a vymazat odpojené/neexistující položky.

Dobře, děkuji, zkusim to. Ještě jedna informace, hodinu to jelo naprosto skvěle, připojl jsem do horního usb flešku a do 2 minut zase ten proces, ted ji mám ve druhém a uvidím. Je možné že jsou tam usb 3 a chce to nainstalovat nějaký ovladač? Ale to by mělo být už v té instalaci od výrobce ne? ten port usb vypadá na první pohled dobře

já se ani neptám, jestli je doinstalován driver chipsetu základní desky.
a snad ani nechcu vědět jeho typ, to bude zas nějaká hrůza.
navíc předpokládám že podpora usb3 není nativní součástí windows, a nějaký další ovladač to vyžaduje taky.
prolez si cd s drivery, co jsi dostal k základní desce.

cd s ovladači k tomu nebylo, chipset je součástí ovladačů grafiky, přímo jen chipset ke stažení není.
Nainstalované jsou všechny věci. Kromě toho usb 3 to jsem doinstaloval teď ze stránek výrobce. Nějaká změna asi proběhla, protože po nainstalování toho USB Charge+Utility něco proběhlo, usb žádné připojené nebylo, ale systém na chvilku napsal zařízení může pracopvat rychleji a hned to zmizlo. Restartoval jsem a teď budu čekat jestli to už pojede normálně.

Jinak když mám předinstalovaný systém od výrobce tak jsem myslel, že nepotřebuju doinstalovavat jakékoli ovladače

uf, to jsme si nerozuměli, nebo spíš já jsem něco špatně pochytil. měnit cokoli za mizerně kompatibilní odbytý acer fak není výhra.

ale to tvůj problém neřeší.

nesnese to tu flešku ani v tom druhém portu

u tebe buď nefunguje polovina hw, nebo tajná anonymní flashka. ona je usb2 nebo 3? jiná flashka / sdkarta funguje normálně?

fleška je a-data, netbook už je zabalený a zítra ho měním, nešlo jen o flešku, nechtělo to disk, rozbočovač, modem, prostě nic co se tam dalo, zítra jedu pro Acer - bohužel jinou volbu teď nemám, mají skladem jen Acer více druhů, vezmu ten ACER Aspire ONE 722-C6Ckk

ještě je jedna možnost Lenovo Ideapad S110 ale ten má atoma tak nevím, co myslíte? Už jsem z toho fakt na nervy potřebuju to do práce a nevím jak to zítra dopadne, jestli mi ho vymění nebo ho budu muset reklamovat.

V minulosti jsem měl AS_US ee 901 a nemohl jsem si na něj stěžovat tak jsem myslel, že Asus bude dobrá volba

Li-Ion baterie, 6 článků, Výdrž až 7 hodin

aspoň že tak. hlavně si hned po koupi udělej (spolehlivě obnovitelnou!) zálohu originální instalace. jak tak čtu zdejší nářky, ty jejich recovery partition a už vůbec ne bitové kopie z win7 nějak nefungují, a doinstalace driverů do aceru příliš často končí reklamací celého acershitu.

Lenovo Ideapad S110 ale ten má atoma

čili nejspíš podřadná intel-grafika, ani se mi to nechce googlit.

fleška je a-data

si děláš prdel. chceš říct žes tu pokládal dotaz kvůli nejsračkovějšímu výrobci flashek, a ztrácel jsi čas rozchozením toho odpadu? je zcela lhostejné že to někde nefunguje, můžeš to spíš považovat za standard.
teoreticky jde smazat vadný záznam z registrů.
prakticky už nechcu řešit žádné shitpodmínky kolem (shitset, shitflashka). reklamuj to, třeba ti to vezmou.
nefunkční flashka už se tu řešila 50x, viz "usbstor".

přesně tak byla tam nějaká chyba. Teď to šlape jako hodinky, až na jednu věc, ale to není důležité, ale jen tak ze zvědavosti, jestli se Ti ještě chce něco řešit ;-) Tady máš hodnocení obou pc pro zajímavost, ale podle mě na tom Aeru se nezapne ten ION2 tak je to hodnocení tak malé. Jde mi jen o to, že nechápu proč to píše, že byl zjištěný nový hardware a je potřeba aktualizovat index. Když to udělám píše to to stejné - nedělá to náhodou ta grafika, která není zaplá? Je to jen ze zvědavosti ;-)

Neviem a neries to :)
Grafika a zapnutie urychlovania - nedavno tu nadaval mif ze sa to u ION2 nastavuje uplne dementne ze pre ktore aplikacie sa ma urychlovanie pouzit. Pisal ze je to tam kdesi v ovl.paneloch nutne konkretne vymenovat/naklikat aplikacie kde sa pouzije urychlovanie a ostatne aplikacie idu bez. Ale neviem jak to je u teba, ja som si vzdy myslel ze sa to prepina automaticky.

jo někde psali, že je to scela automatické, ale třeba facebookové hry - na c60 se sekaly, byl využit procesor na 100% to chápu. Tady využití procesoru 30% hry se sekají taky, to nechápu myslel jsem, že pc za tolik peněz 8 000 kč to zvládne v pohodě. Možná za to může ta grafika, nevím, ale toto by mě zajímalo, když 10 hodin pracuju na pc, občas jsem se na chvilku rád odreagovat na FB hrách a myslím, že by to tento pc měl zvládnout...