Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr "dodavatele" internetu a TV

Z pohodlí panelákového bytu s televizí a internetem přes kabelovku se stěhuji do RD na vesnici. K dispozici je zde pouze pevná linka. Poradíte, jak nejlépe řešit připojení k internetu a TV ? Mobilního operátora využíváme T-Mobile. Počítáme s 3 televizemi a asi stejným počtem pc (může být i wi-fi připojení).

v tom případě si zakup karty cslink, 3 DVB-S2 dekodéry a satelitní anténu. http://www.cslink.cz/cs/nase-nabidka/neplacene-pro gramy/
podobnou službu nabízí UPC nebo DigiTV.

Variantu O2TV bych s ohledem na požadované 3 televizory (maximum jsou 2) a pravděpodobně problematickou rychlost DSL linky předem vyloučil.

já mám DSL od O2 a rozhodně si nestěžuju. Odmyslím-li si omezení daná DSL technologií, je to prostě skvělá a spolehlivá služba, navíc dnes už s rozumnými náklady. Jediné, do čeho bych šel jako "upgrade", je optika nebo stovková metalika. Na FWA by mě museli přemlouvat (ne že by to bylo horší, ale ty ceny jsou někde jinde při +/- stejné službě) a wifi beru jednoznačně jako krok zpět.

Nezlob se, L-Core, ale tvoje řeč se nedá nazvat jinak, než slovní exhibicí (hodnou jistého Davida). Že ty se nekoukáš na TV neznamená, že jiní se nechtějí. Tvůj názor v tomto ohledu není jediný správný a tak tvé vyjádření lze označit parafrázovanými slovy Hamleta, prince Dánského: "Kydy, kydy, kydy!" Navíc mimo mísu. Kolega chtěl zajistit TV příjem a ne argumenty proč nezajistit.

Já samozřejmě nikomu nevnucuji svůj pohled :)

Kolega nespecifikoval, že chce bezpodmínečně chytat 158 stanic.

Navrhl jsem DVB-T jako nejjednodušší a nejlevnější variantu (společná anténa třeba pro 4 TV, odpadají satelitní dekodéry a odblokovací karty pro každý jednotlivý TV přístroj, nově s měsíčními poplatky i pro neplacené kanály). Pravda, českých programů chytneme jen asi 12. Komu to nestačí, musí pochopitelně volit jiné varianty.

DVBT je nanic a musel by ho koupit 4x + antenu takže kdyby bral něco kvalitnějšího tak dá tak 5000,
když veme nějakej Satelit se 4 receivery , tak dá krapek víc ale s kvalitou a příjmem obrazu se to nedá srovnat.(žádné kostičkování,příjem v HD atd ):-)

Da "krapet" vic, ale pak da cim dal vic za mesicni poplatky. Pokud mu staci nabidka, kterou poskytuje DVB-T, tak je naprosta blbost to lovit ze satelitu.

Záleží jak to u těch satelitů s těma poplatkama dopadne ,jesti si to nechaj majitelé líbit.
Dvbt záleží dost na pokrytí a když ho někde na vesnici nebude mít dost silný tak při nějakým kostičkování
a rozpadání obrazu mu bude k ničemu.Známej má na vesnici směr na Prahu a na stb se nedá koukat a
to má kvalitní anténu atd.Navíc na satelitu chytne i Slováky a další.A pladba za CS kartu je jednorázová
a poplatky co chtěj zavést vyjdou ca 400kč ročně.

S HD vysíláním je to zajímavé (mizérie i v Praze, jak píšeš). Já tady chytám pozemní vysílání STV1 v HD, bez jakýchkoliv problémů. Vysílač netuším kde je (ladění a směrování antén prováděl místní TV servisák), vzdušnou čarou na Slovensko je to 12km (na nejbližší místo).