Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr "dodavatele" internetu a TV

Z pohodlí panelákového bytu s televizí a internetem přes kabelovku se stěhuji do RD na vesnici. K dispozici je zde pouze pevná linka. Poradíte, jak nejlépe řešit připojení k internetu a TV ? Mobilního operátora využíváme T-Mobile. Počítáme s 3 televizemi a asi stejným počtem pc (může být i wi-fi připojení).

Nezlob se, L-Core, ale tvoje řeč se nedá nazvat jinak, než slovní exhibicí (hodnou jistého Davida). Že ty se nekoukáš na TV neznamená, že jiní se nechtějí. Tvůj názor v tomto ohledu není jediný správný a tak tvé vyjádření lze označit parafrázovanými slovy Hamleta, prince Dánského: "Kydy, kydy, kydy!" Navíc mimo mísu. Kolega chtěl zajistit TV příjem a ne argumenty proč nezajistit.

Já samozřejmě nikomu nevnucuji svůj pohled :)

Kolega nespecifikoval, že chce bezpodmínečně chytat 158 stanic.

Navrhl jsem DVB-T jako nejjednodušší a nejlevnější variantu (společná anténa třeba pro 4 TV, odpadají satelitní dekodéry a odblokovací karty pro každý jednotlivý TV přístroj, nově s měsíčními poplatky i pro neplacené kanály). Pravda, českých programů chytneme jen asi 12. Komu to nestačí, musí pochopitelně volit jiné varianty.

DVBT je nanic a musel by ho koupit 4x + antenu takže kdyby bral něco kvalitnějšího tak dá tak 5000,
když veme nějakej Satelit se 4 receivery , tak dá krapek víc ale s kvalitou a příjmem obrazu se to nedá srovnat.(žádné kostičkování,příjem v HD atd ):-)

Da "krapet" vic, ale pak da cim dal vic za mesicni poplatky. Pokud mu staci nabidka, kterou poskytuje DVB-T, tak je naprosta blbost to lovit ze satelitu.

Záleží jak to u těch satelitů s těma poplatkama dopadne ,jesti si to nechaj majitelé líbit.
Dvbt záleží dost na pokrytí a když ho někde na vesnici nebude mít dost silný tak při nějakým kostičkování
a rozpadání obrazu mu bude k ničemu.Známej má na vesnici směr na Prahu a na stb se nedá koukat a
to má kvalitní anténu atd.Navíc na satelitu chytne i Slováky a další.A pladba za CS kartu je jednorázová
a poplatky co chtěj zavést vyjdou ca 400kč ročně.

S HD vysíláním je to zajímavé (mizérie i v Praze, jak píšeš). Já tady chytám pozemní vysílání STV1 v HD, bez jakýchkoliv problémů. Vysílač netuším kde je (ladění a směrování antén prováděl místní TV servisák), vzdušnou čarou na Slovensko je to 12km (na nejbližší místo).