Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak spravne vlozit CPU do PC?

Zdravím, za malou chvili dostanu objednany procesor 4-jadrovy a ptam se, jak je slozite vlozit CPU do desky + pomazat ho nevodivou pastou, ktera doufam by mela byti soucasti baleni ke kazdemu procesoru...Menit grafiky a jine komponenty v PC umim, ale procesor jsem nikdy nemenil, tak prosim o rady at jsem pripraven. DIK
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Použij návod od základní desky. Tvojí základní desky. A není to nic složitýho, pokud umíš trochu číst, pochopit obrázky a umíš rukama alespoň trochu víc, než uplácat bábovičku z písku.
Pasta je to teplovodivá, nikoliv nevodivá (jsou i vodivé), dává se jen malá tenká vrstvička, kterou rozetřeš třeba kreditní kartou. Opravdu jen tenkej film. Na to usadíš chladič. Chladič se opět montuje podle návodu.

Tam není co zkazit. Sice nevím, jaký výrobce je CPU, ale Intel má na CPU výřezy, takže do do soklu jinak nedáš a AMD má zase piny rozmístěné tak, že CPU jde dát do soklu jenom v jedné poloze. Hlavně na rohu každého CPU od obou výrobců je zlatý trojúhelník a na rohu soklu je taky trojúhelník, Takže tyto musí být na sobě.
Pasta není součástí procesoru, bo je už nanesená na box chladiči. Ale jelikož nevíme co to je zač, tak ji setřeme a dáme tam svoji osvědčenou. (u mě AC MX-2). Naneseš jí tam asi tolik, kdy přestává prosvítat kov na CPU-tenký film.

1) Záleží na tom, co je to za procesor. Musíš dodat konkrétní údaje. Ale ano, prodat a použít jinde se dá, pokud funguje.
2) Teplovodivá pasta se dá setřít. Doufám, že je to jen nahoře, na kovovém rozptylovači, nikoliv zespodu, na pinech (ev. kontaktních ploškách u Intel CPU).

A hned mám splín...

1. Deska může být jakkoliv kvalitní, ale to neznamená, že tam pasují všechna CPU a jsou podporována BIOSem!
2. AMD u desktopů používá patice ZIF (s "nulovou" vkládací silou), která je mechanicky odolnější než obdoba Intelu (a serverových Opteronů). Stačí zvednout nožičku a při správné orientaci stačí tíha samotného CPU k zapadnutí do otevřeného socketu! CPU se pouze jemně přitlačí při zajišťování (zajíždění kontaktů)... Pochopitelně jsou jedinci, kteří to tam nahulákali blbě a pak se rozčilovali na výrobce, jaký je blb.
3. Zjevně neumíte přečíst anglicky kreslené obrázky. To není moc povzbuzující...
4. Pasta je u chladiče, není důvod aby byla nanesena na CPU, ba právě naopak. Pasty typu Artic MX se neroztírají! Lépe žádná než nepřiměřené množství.

to si rikam taky nekdy tady v diskuzich kazdej chytrak i kdyz poradi se hned rozciluje a masti si ego na amaterech co to treba nikdy nedelali ale tim nechci tady vzbuzovat emoce a neutocim...jinak CPU mam v rukou a jdu se vrhnout do toho...pokud by mi neco neslo hned se tady zeptam...:)

Desku jsi napsal, ale typ procesoru ne. Deska je revize 1.0 nebo 2.0? (zjistíš přímo na desce, někde to tam bude napsaný). Podle toho se odvíjí další. Vrať tam zpátky původní procesor a podívej se na verzi BIOSu. Pak se podívej tady pro 1.0 nebo tady pro 2.0, od které verze BIOSu podporuje deska procesor.

Bios pro 1.0: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-m52s-s3 p_10/download/bios
Bios pro 2.0: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-m52s-s3 p_20/download/bios

Bod 3. jsem přestřelil > manuál neviděn. Sladké tajemství - manuál základní desky si obvykle můžete stáhnout, aniž byste desku vlastnil a obvykle je na stránkách výrobce seznam podporovaných CPU a vyzkoušených paměťových modulů a pochopitelně ovladače...