Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk vyjmutí z externího WD přendaný do boxu se nehlásí

Zdravím,

měl jsem pár let externí disk WD (přesněji nevím jak se jmenuje), kde se mi vylomil USB konektor, tak jsem z něj vyjmul HDD (WD Caviar red 2TB) a koupil externí box Sweex. Box určitě funguje, s jiným diskem mi šel v pohodě.

Problém je v tom, že po připojení k PC nebo NTB (oboje Win 7 Prof.) se sice ovladače nainstalují, ale disk tam nevidím. Kde může být chyba?

Takže pokud to chápu, ty data zachovat nelze? Překopírované je mám jinde, o to nejde, ale je to docela blbý, ne?

K tomu bych měl ještě jeden dotaz, hrál jsem si s datovým úložištěm kde jsem měl 2 disky nastavené na Raid 1. Potom mi úložiště nějak začlo blbnout, tak jsem disky vyndal pryč a dal jsem jeden také do toho externího boxu. Data se tam ukázala, ale vůbec ne ta, která by tam měla být. Chápu že to úložiště má také svoje formátování, jak se potom dají ty data získat zpátky pokud mi klekne jeden z disků nebo to úložiště?

O čem to píšeš? Bavíme se přece o USB WD disku.

Pokud je řeč o NASech, které podporují RAID režimy, tak v nich je (v drtivé většině případů) embedovaný Linux a samotná pole jsou v mdraid a filesystém typicky ext3fs - tj. standardní a spolehlivý server OS a filesystém, nic co by nešlo přečíst.

P.S.: RAID je ochrana vůči selhání disku, nikoli řadiče, tudíž nechápu řeči o "teoretickém dvojnásobném uložení dat"

pokial to bolo z externého wd zariadenia,je možné že disk má firmware na doske s mikrontrolérom a bez neho je nepoužitelný v inom zariadení/externom boxe a podobnom,niektoré externé disky WD takto vyrábal,možno aj tejto konkrétnej verzie použil túto záležitosť...