Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Funkce řešitel v excelu - aneb vyřešte za mě domácí úkol

Prosím Vás, nevěděl by jsi stím někdo rady? Mockrat děkuji

Formulujte a řešte pomocí funkce Řešitel (v Excelu) úlohu lineárního programování:

Developer investuje do výstavby obchodního centra Megastar o 50 000 (+ 10 000 b) m2
obchodní plochy a plánuje, kolik a jak velkých prodejen pronajme.
Malé obchody o 250 m2 jsou nejvýnosnější, roční nájem (1000 + 100 b) Kč/m2
, ale velké cca 10 000, roční nájem (600 + 100 b) Kč/m2
jsou nezbytné pro atraktivitu (např. hromadná
přeprava zákazníků zdarma) a nutných je i několik středních cca 2500 m2, roční nájem (800 +
100 b) Kč/m2.

Orientační poměr je nejméně 4 střední obchody na 1 velký a pro plochu malých obchodů
nejméně 1,5 násobek plochy pro velké a střední.
Navrhněte nejvýnosnější konfiguraci obchodů!
Změna kategorie, původně: Programování
Změna předmětu, původně: Funkce řešitel v excelu (karel)

běžná optimalizační úloha, v excelovském řešiteli snadno řešitelná. Práce na 5 minut.

1. musíš si v excelu vyjádřit "rovnice" jednotlivých výnosů (např. sloupec A bude mít cenu za obchod, sloupec B pak "počet", sloupec C pak výnos, čili AxB).
2. Dole sloupec C sečteš a tuto buňku budeš v řešiteli maximalizovat, měnit (proměnné) budeš buňky ve sloupci B.
3. Do podmínek v řešiteli musíš zadat výše zadané podmínky (poměr velkých/malých, 1,5 násobek plochy - toto si můžeš předpočítat např. v sloupci D).

edit: předpokládám, že "blondýna" na to celý semestr kašlala.. ;-)

pánové nechci Vám kazit radost, ale prošlo mi to. Evidentně se to panu docentovi nechtělo moc kontrolovat. Ještě aby jo když má přes 80 studentu na předmět

p.s. to B se mění proto, aby se to jen nekopírovalo. jde o "individualní" zadaní, ale jak někdo správně podotkl, stačí aby to někdo udělal a ostatní si to jen změní

Našel by se tu prosím někdo, kdo rozumí lineárnímu programovaní a byl by ochoten(za odmenu samozdrejme) vypracovat seminarni praci - vymyslet nejaky originalni priklad, vyresit , rozsah 4 strany plus prilohy. Dodam blizsi info. Email: XXXXXXXXXXXXXXXX

Tohle sem nepatří. (host)