Předmět Autor Datum
3G a od orange,to bude teda ozaj rýchlosť vyššia ako japonsky shikanzen,hlavne keď orange pre svojic…
audax 07.10.2017 09:09
audax
Po dvoch rokoch? Tragikomedia v podani 4ky. Doteraz mali mimo svojho pokrytia prenajatu 2G od Orange…
fleg 07.10.2017 09:11
fleg
Trochu sa do 4ky pustím aj ja. Očakával som, že nás pokryjú, lebo budú pokrývať cesty aj železnice.…
msx. 07.10.2017 11:38
msx.
Ono to je tym, ze narodny roaming bol len 2G...preto ti Waze nestiahlo.
fleg 07.10.2017 13:24
fleg
Ale veď kedysi bolo len 2G a všetko išlo. Waze vtedy nebolo, ale ani to stiahnutie cesty by nemalo r…
msx. 07.10.2017 14:33
msx.
Zabudas, ze internet sa zmenil. Kedysi som platil za 64kb 5k SK a boli sme na tom zaveseni desiati.…
fleg 07.10.2017 14:37
fleg
s pokrytím súhlasím, ale s cenou rozhodne nie,... nemáš šancu u iných operátorov mať "toľko" za takú…
Mlocik97 07.10.2017 13:43
Mlocik97
Pre Waze je to pokrytie na nič. Ide o to, že doma mám wifi, ale nie 4ku. V meste mám 4ku, ale to vyu…
msx. 07.10.2017 14:26
msx.
Samozrejme 4ka sa neoplatí pre tých čo sú vätšinu času v malích dedinách, alebo niekde na severe Slo…
Mlocik97 07.10.2017 13:44
Mlocik97
4ka inak musela tento tyzden riadne makat na pokryti, cesta do kosic vlakom, a ako 2/3 casu 4G, ked…
Mlocik97 08.10.2017 18:33
Mlocik97
Niečo ku téme 4ka a balík TO.nekonečno: Sieť je ťažko preťažená a agregovaná. V poobednňajších hodin… poslední
freek12 27.02.2018 01:54
freek12

3G a od orange,to bude teda ozaj rýchlosť vyššia ako japonsky shikanzen,hlavne keď orange pre svojich zákazníkov agreguje 3G na maximum pri minimálnej rýchlosti,tak prenajímatelovi pomôže určite k vyšším možnostiam pri už aj tak pomaly končiacej technologii...uvidíme,čo z roho bude,zdá sa mi,ako keby išli smerom vzad,všetci smerujú k 4G/LTE,oni idú smerom k 3G,ale aspoň zlepšia pokrytie,už to nebudú 4 ulice v hlavnom meste....

Po dvoch rokoch? Tragikomedia v podani 4ky. Doteraz mali mimo svojho pokrytia prenajatu 2G od Orange a pri ich tragickom pokryti signalom vlastnych vysielacov bol tym padom ich mobilny net nepouzitelny.
Navyse mam zopar feedbackov od ich zakaznikov, ktori vyuzivali ich net ako staticky doma...ak to slo slo to ok, pekne odozvy, dobre rychlosti, ale ak to vypadlo nebol nezvykly ani par dnovy vypadok.
Dnes to nie je len o cene, ale aj o kvalite a o kvalite 4ky si dovolim dost silne pochybovat. Nehovoriac o tom, ze Orange, Telekom a O2 na ich nizsie ceny za datove pausaly nijako nereagovali, pretoze k ziadnej datovej turistike zakaznikov nedoslo.

Trochu sa do 4ky pustím aj ja. Očakával som, že nás pokryjú, lebo budú pokrývať cesty aj železnice. Okolo nás ide R1, dodnes nič nepokryli. V podstate tento rok nepokryli nič. Ostatní nás pokryli, čo som ani nečakal, že to bude tak rýchlo. Národný roaming je pomalý, Waze mi cezeň žiaľ ani cestu nespočíta. Dáta v národnom roamingu v balíčku sú podmienené balíčkom v sieti 4ky. Jedna chyba za druhou. 4ka sa fakt oplatí len na volania.

Ak dajú tú 3G sieť, tak nech to aspoň nepodmieňujú aktiváciu balíka dát v ich sieti, lebo to je hneď euro navyše. To si môžem dať radšej O2, cenu budem mať tú istú a navyše budem mať 4G sieť.

Ale veď kedysi bolo len 2G a všetko išlo. Waze vtedy nebolo, ale ani to stiahnutie cesty by nemalo robiť vo Waze problém. Skôr si myslím, že je vo Waze nastavený nízky timeout. Mne vadí na 4ke to, že ak aj bude 3G, tak bude nutné mať pre využívanie 3G aktivované 2 balíčky, GIGA a GIGA PLUS, čo bude vlastne len 1 GB v roamingu za cenu 5 eur. To si môžem dať radšej O2 Voľnosť a mám za tú istú cenu 1 GB v 4G, keďže majú relatívne dobré pokrytie. A to mi vadí na 4ke, že čo sa internetu týka nerobia nič.

Zabudas, ze internet sa zmenil. Kedysi som platil za 64kb 5k SK a boli sme na tom zaveseni desiati. A vsetko nam slapalo. 2 roky trvalo kym so zvysil linku na 256kb.
Takze s tym kedysi...skus ist dnes na 2G a nieco si zasurfovat. Potom mi prid povedat ako to ide;o).

s pokrytím súhlasím, ale s cenou rozhodne nie,... nemáš šancu u iných operátorov mať "toľko" za takú sumu... samozrejme to "toľko" najviac využiješ keď máš signál 4ky, ja mám 4ku, lebo teraz v podstate polku týždňa som v Košiciach (a tam majú dobré pokrytie), a keďže som potreboval mobilný internet alebo mobilné dáta, najvýhodnejšie mi vyšla 4ka... za 12€ mám skutočne neobmedzeno, a hlavne majú pevné sumy... u iných operátoroch by to nebolo možné,... v prípade pokrytia to teda je pravda, na cestách či v menších mestách nebodaj v dedinách a pod. to je celkom katastrofa, ale takto ako to mám ja teraz poriešené mi to vyhovuje,... doma síce na 4ku nemám signál, ale mám tu pevný internet, a v Košiciach mám Internet od 4ky, neobmedzeno 25mbps... jedine počas cesty je to "slabé", inak 3G je samozrejme staršia technológia, ale i tá umožnuje dostatočné rýchlosti na surfovanie, ak by teda 4ka získala "3G" v nar. roamingu, tak by to preňu bolo super, pokrytie by bolo hodne veľké (cca 96%), a to už by sa oplatilo využiť, samozrejme to pokrytím a rýchlosťami nebude jak u jiných, ale obetovať ten kúsok a ušetriť toľko peňazí, si myslím že je viac než dobré...

tý čo majú dualsim mobily majú vyhráte (ako ja (J5 2016 dualSim)). Najideálnejšie je mať v dualsim 4ka a t-com kartu, prípadne O2 (Orange v žiadnom prípade, ich "bez viazanosti" 5MB za 4€ je... a ani balíky ceľkovo sú sumou úplne inde - predražené).

Pre Waze je to pokrytie na nič. Ide o to, že doma mám wifi, ale nie 4ku. V meste mám 4ku, ale to využívam na náhodný internet, či už autobusy alebo nejaký web a tak. Lenže hlavne používam internet na navigáciu a tam mi je ich 4G sieť na nič, lebo všetko ťahá z národného roamingu a netuším, či má Waze nízke timeouty, ale s národným roamingom (v 2G) jednoducho nevie pracovať. Ten GIGA za euro využívam, ale na navigáciu je to k ničomu.

Niečo ku téme 4ka a balík TO.nekonečno:
Sieť je ťažko preťažená a agregovaná. V poobednňajších hodinách v sieti 4ka 4G sa bežne dosahuje rýchlosť prijímania dát (download) 0,5Mb/s. Zaujímavé je ešte aj meranie rýchlosti. Počas merania programom doporučeným operátorom SPEEDMETER sa dosahujú pomyselné teoretické hodnoty. Operátor počas merania zvýši Vašu prenosovú rýchlosť, aby sa dosiahli lepšie hodnoty, kľudne si to vyskúšajte. Začnite sťahovať súbor z internetu a spustite si počas sťahovania test cez SPEEDMETER. Počas testu a pár sekúnd po ukončení budete vidieť výrazné zvýšenie dátovej rýchlosti sťahovania súboru. Test sa dá exaktne opakovať. Skúšal som dokonca na rôznych zariadeniach... Smutné, že sa operátor sklonil ku takémuto riešeniu. Nepríjemné sú aj skúsenosti s podporou. Dával som otázku na telefón podpory a vraj sa mi ozvú tak do týždňa,... neozvali sa ani do mesiaca. Operátor asi "ohluchol". Ani sa moc nečudujem.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru