Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Akvizícia Githubu Microsoftom je dokončená

Odkúpenie Githubu, ktoré Microsoft ohlásil v júni, je sfinalizované. Súčasný spoluzakladateľ a CEO Githubu Chris Wanstrath končí a od pondelka nastupuje Nat Friedman - medzi iným spoluzakladateľ Xamarinu. Do Microsoftu sa dostal z Xamarinu po tom, ako ho Microsoft odkúpil v roku 2016.

Microsoft v posledných niekoľkých rokoch spravil niekoľko dobrých krokov, čo sa týka open source softvéru a podpory multiplatformného vývoja. Napríklad v roku 2014 otvoril zdrojové kódy pre .NET Core, v roku 2015 predstavil Linuxový subsystém pre Windows (WSL), v roku 2016 zverejnil multiplatformný editor Visual Studio Code, v roku 2017 vydal SQL server s podporou Linuxu. Tak uvidíme, ako sa Githubu bude dariť.

Předmět Autor Datum
Multiplatformí vývoj znamená, že jedny zdrohje včetně grafického návrhu formulářů zkompiluju pro růz…
Jan Fiala 28.10.2018 14:06
Jan Fiala
Visual Studio Code je jen pokročilý textový editor, který existuje pro více platforem (mac, linux, w…
MaSo 28.10.2018 14:51
MaSo
On hovorí o Visual Studiu, ne o VS Code... to sú 2 rôzne IDEčka / Textové editory. Visual Studio je…
Mlocik97 28.10.2018 15:01
Mlocik97
Pod multiplatformným vývojom som myslel vývoj na viacerých platformách všeobecne. T.j. že nástroje,… poslední
moose 28.10.2018 17:15
moose

Pod multiplatformným vývojom som myslel vývoj na viacerých platformách všeobecne. T.j. že nástroje, ktoré vytvárajú, bežia na viacerých platformách a aj to, že nimi môžeš targetovať viaceré platformy.

Cross-compiling (kompilovanie na jednej platforme, kde výsledok kompilácie je určený pre inú platformu) podporujú obidve IDE (aj VS a aj VS Code) vďaka tomu, že si môžeš nastaviť toolchain ako chceš. Samozrejme, že to nefunguje pre všetko (WPF neskompiluješ pre Linux) a závisí to od konkrétneho typu projektu.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru