Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Akvizícia Githubu Microsoftom je dokončená

Odkúpenie Githubu, ktoré Microsoft ohlásil v júni, je sfinalizované. Súčasný spoluzakladateľ a CEO Githubu Chris Wanstrath končí a od pondelka nastupuje Nat Friedman - medzi iným spoluzakladateľ Xamarinu. Do Microsoftu sa dostal z Xamarinu po tom, ako ho Microsoft odkúpil v roku 2016.

Microsoft v posledných niekoľkých rokoch spravil niekoľko dobrých krokov, čo sa týka open source softvéru a podpory multiplatformného vývoja. Napríklad v roku 2014 otvoril zdrojové kódy pre .NET Core, v roku 2015 predstavil Linuxový subsystém pre Windows (WSL), v roku 2016 zverejnil multiplatformný editor Visual Studio Code, v roku 2017 vydal SQL server s podporou Linuxu. Tak uvidíme, ako sa Githubu bude dariť.

Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Multiplatformí vývoj znamená, že jedny zdrohje včetně grafického návrhu formulářů zkompiluju pro růz…
Jan Fiala 28.10.2018 14:06
Jan Fiala
Pod multiplatformným vývojom som myslel vývoj na viacerých platformách všeobecne. T.j. že nástroje,… poslední
moose 28.10.2018 17:15
moose

Pod multiplatformným vývojom som myslel vývoj na viacerých platformách všeobecne. T.j. že nástroje, ktoré vytvárajú, bežia na viacerých platformách a aj to, že nimi môžeš targetovať viaceré platformy.

Cross-compiling (kompilovanie na jednej platforme, kde výsledok kompilácie je určený pre inú platformu) podporujú obidve IDE (aj VS a aj VS Code) vďaka tomu, že si môžeš nastaviť toolchain ako chceš. Samozrejme, že to nefunguje pre všetko (WPF neskompiluješ pre Linux) a závisí to od konkrétneho typu projektu.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru