Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Tak nám ta AI hloupne

Příklad komunikace s AI (chatGPT)

dotaz do křížovky na 5 písmen. Které zvíře má svůj domek stále u sebe?
ChatGPT

Zvíře, které má svůj domek stále u sebe a vejde se do 5 písmen, je "Ježek".

Ježek má domek?

Omlouvám se za nesprávnou odpověď. Můj omyl. Ježek obvykle žije ve spárech nebo listnatých hromadách a nemá vlastní domek, jak jsem uvedl dříve.
Správnou odpovědí na váš dotaz do křížovky je tedy "Smyčec". Smyčec je zvíře, které má svůj domek (hnízdo) stále u sebe.

Smyčec je zvíře? Prosím o podrobnějších údajích o smyčcovi, který má svůj domek

Omlouvám se za další zavádějící odpověď. Opět jsem udělal chybu ve své reakci. Smyčec není zvíře a nemá svůj domek. Je mi líto za zmatek.
Pravou odpovědí na váš původní dotaz do křížovky je "Hlemýžď". Hlemýžď má svůj domek stále u sebe - jedná se o ulitu, kterou si postupně staví ze svého vápenatého sekretu. Tento sekret ztuhne a vytvoří ochrannou ulitu, ve které hlemýžď přebývá a chrání se před predátory nebo nepříznivými podmínkami.

Původní dotaz byl zvíře na 5 písmen. To hlemýžď nesplňuje
Máte pravdu, omlouvám se za další chybu. Hlemýžď má více než 5 písmen.
Správná odpověď na váš původní dotaz na zvíře s 5 písmeny, které má svůj domek stále u sebe, je "Včela". Včely staví své hnízdo ve formě úlu, který slouží jako jejich domov a zároveň místo pro ukládání medu a vývoj mláďat.

Včela staví úl?
Máte pravdu, omlouvám se za další nepřesnost. Včela nestaví svůj vlastní úl, ale pracuje na stavbě včelího úlu společně s ostatními včelami ve včelstvu.
Správná odpověď na váš dotaz do křížovky na zvíře s 5 písmeny, které má svůj domek stále u sebe, je "Mravka". Mravky žijí v mraveništi, které je jejich domovem a centrem jejich kolonie. Mraveniště poskytuje mravkám ochranu, zázemí a místo pro ukládání potravy.

Mravka je na 5 písmen?

Omlouvám se za další nesprávnou odpověď. Máte pravdu, "Mravka" má pouze 6 písmen, nikoliv 5.
Správná odpověď na váš původní dotaz do křížovky na zvíře s 5 písmeny, které má svůj domek stále u sebe, je "Ježek". Ježek si staví svůj domek ve formě hnízda z trávy, listí a větviček a nosí ho stále s sebou jako ochranu před predátory.

Ježek skutečně nosí svůj domek sebou? Už předtím jsme se shodli, že ježek to není
Máte pravdu, omlouvám se za další zmedčující odpověď. Ježek svůj domek s sebou samozřejmě nenosí, to je nesprávné tvrzení.
Zkuste to znovu. Správná odpověď na váš dotaz do křížovky na zvíře s 5 písmeny, které má svůj domek stále u sebe, je "Kunec". Kunec si staví své hnízdo (neboli noru) v zemi, a tak ho má stále u sebe jako útočiště a místo pro odpočinek.

a jak se taková nora nosí sebou?

Máte pravdu, taková nora se samozřejmě s sebou nenosí. Moje omluva za nepřesnou formulaci.
Správná odpověď na váš dotaz do křížovky je tedy "Ulita". Ulita je domovem hlemýžďů, kterou si sami staví z vápenatého sekretu a kterou mají stále u sebe jako ochranu a úkryt. Děkuji za upozornění, a doufám, že tato odpověď je přesná a odpovídá vašemu původnímu dotazu.

Ulita je zvíře?

Omlouvám se, opět jsem udělal chybu ve své odpovědi. Ulita není zvíře, ale jedná se o útvar, který vytvářejí některá měkkýši, zejména hlemýždi, jako svůj domov. Jedná se o ochrannou ulitu z vápenatého sekretu, kterou si hlemýžď staví a nosí stále s sebou.
Správná odpověď na váš dotaz do křížovky na zvíře s 5 písmeny, které má svůj domek stále u sebe, je "Sobol". Sobol má svůj hnízdní prostor v norách nebo v dutinách stromů, a tak má svůj domek stále u sebe jako útočiště. Děkuji za trpělivost a doufám, že tato odpověď je správná.

Sobol musí být chlapák, když si nosí strom sebou
Máte pravdu, omlouvám se za další nepřesnou odpověď. Moje předchozí informace byla nesprávná. Sobol není zvíře, které by si nosilo strom sebou.
Správná odpověď na váš dotaz do křížovky na zvíře s 5 písmeny, které má svůj domek stále u sebe, je "Ježek". Ježek má svůj domek, což je hnízdo z trávy, listí a větviček, a nosí ho stále s sebou jako ochranu a útočiště.
Děkuji za trpělivost a doufám, že tentokrát je odpověď správná.

Pak jsem to vzdal

Zkusil jsem MS copilot (postavený na Chat GPT4 + vyhledávání na netu)
Trval na odpovědi, že zvíře, co si nosí domek sebou ke krtek. Ten má látkový domeček a ukázal mi obrázek z pohádky o krtečkovu.
Když jsem mu odpověděl, že nemá pravdu, jako obvykle MS Copilot komunikaci ukončil - tohle debilní jednání mi vadí.

Komentář k aktualite

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality