Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze aktualizovat čerstvě nainstalovanou Windows 7

Hezký den,
Již potřetí jsem čerstvě nainstaloval Windows 7 + všechny ovladače dodané výrobcem stroje na nový HDD. Vše běží, kromě Windows Update, kde to píše: "Služba Windows Update nyní nemůže vyhledat aktualizace, protože tato služba není spuštěna. Zřejmě bude nutné restartovat počítač." Po restartu je to stejné a zjistil jsem, že i když to hlásí, že není služba spuštěna, tak ve službách spuštěna je a také všechny služby na kterých je závislá jsou spuštěny.
Později jsem zjistil, že nejde spustit služba Windows Defender (Chyba: 0x8e5e0247). Z Netu jsem zkoušel "MicrosoftFixit.wu ...", který najde chybu a hlásí, že ji opravil, ale pořád je to stejné. Oprava z instalalačního DVD také nic nevyřešilo. Pokud nedostanu radu, pak budu muset obnovit z bitové kópie původního HDD, které to bylo nainstalováno ze stejného média, ale bude tam i různý balast, kterého jsem se chtěl novou instalací jednoduše zbavit. (Bitová kopie je 3 roky stará).

Jinak se jedná o Windows7 32bit Profi, CPU T9600 @ 2.80GHz, Grafika NVIDIA GeForce 9200M GS, 4GB paměti ...

Takže,
instalačka (DVD) je origoš od Fujitsu (OEM verze), rovnako i ovladače (na DVD) od firmy Fujitsu. Nič som tam nestrkal, okrem vysielača pre myš a klávesnicu. HDD bol nový, takže instal bol i s rozdelením na oddiely. Ďalší instal prevedený po formátu relevantných oddielov. Ešte skusím instalačku, či nie je poškodená, ale pochybujem o tom.

V tom pripade je to dost divne, preistotu by som ten harddisk otestoval utilitou od vyrobcu, kompletny test povrchu (vsetky utility vyrobcov diskov su na UBCD). Preistotu aj test RAM (goldmemory.cz). Preistotu si aj over ci nemas problem s internetovym pripojenim (ine PC apod).

P.S: skus radsej obnovu z recovery oddielu toho povodneho HDD, ktovie co to mas na tych DVD za ovladace alebo Win. pripadne skus inu instalacku a ovladace z webu vyrobcu. Nieco tam musi byt blbo co sa tyka nejakych datovych nosicov apod. Alebo musis nejak specialne nastavit LAN pre to dane internetove pripojenie (pevna IP alebo DNS alebo co), mozno je ta chybova hlaska od MS nespravna a problem nie su sluzby ale pripojenie

Nebud paranoidni :))

Try this BEFORE anything else!

Open Windows Updates
click on Change Settings
change your option to Never Update.
Click Apply
Close Windows Updates

Now open Windows Updates again
Click on Change Settings
Change the settings to your preference.
Click Apply, and close Windows Update

Now open Windows Updates, and Check for Updates

See what happens.

Or else try below step :-
Look for c:\windows\softwaredistribution\datastore\logs\edb .log

and delete the file and reboot the system

Co to udela, hlasi to neco..?

Pripadne:
http://www.codingcore.com/coding/171759-windows-7- cant-run-defender-do-windows-update.html

Tak hej ja by som samozrejme tiez skusil najprv vypnut autoupdate, restart, potom zmazat kompletne obsah zlozky c:\windows\softwaredistribution\download, to je dovolene, restart, potom skusit rucne start- windows update. ked ani to neklapne tak uz neviem co ine okrem reinstallu.

Hezký den,
tak po různých pokusech jsem zjistil, že to dělá některý ovladač zařízení. Pokud nainstaluji ovladače Z CD výrobce mašinky, pak se problém objeví. Zkusil jsem i stáhnout ovladače z Netu výrobce (novější) ale opět se objevil známý problém. Tak teď zjišťuji konkrétní ovladač. Po čisté instalaci bez ovladačů výrobce aktualizace fungují, ale jsou tam některá neznámá zařízení, které musím rozlousknout.

Tak zjištěno. Jedná se o ovladač s názvem: Intel® - SATA AHCI Controller Matrix Storage Manager.
Pokud se vynechá pak vše funguje. Zajímavé!!!:-) Ve správci zařízení je vše OK a testovací prográmek na aktuálnost ovladačů od výrobce mašinky taky tvrdí, že je vše OK. Takže vyřešeno!!!

SATA AHCI Controller Matrix Storage Manager je skutočne nadbytečná záležitosť, krome prípadu kdy hardware notebooku obsahuje eSATA port.

Není to ale první prípad nadbytočne aktivity Intel-u o ktorou nikdo nestojí, backdoor do systému, prej Intel Anti-Theft technologie je také na velikou diskusi.

Je vic jak záhada že média orientované na IT technologie tuto zaležitosť ignorují, nebo ani ne.

O spolupráci NSA s Microsft-em, o tom že NSA psala zdrojovej kod Windows se vedelo mnoho let pred " Snowden-enem " a jak byli všichni " šokováni "

mediálni presstitutky je skutečne správne označení

... :puff:

Ahoj, sice pozdě ale přeci:
Podobné potíže u Acer Travel Mate (ICH9M AHCI) po výměně disku za SSD. Nejde update na IE 11, SP1, nefunkční tlačítka pro Download v IE. Vyřešeno ručním updatem na AHCI driver který automatické aktualizace neodhalili - přesto :-D podporuje jako poslední ICH9M. Version: 11.7.0.1013 (Previously Released) Date: 12/3/2012 . https://downloadcenter.intel.com/download/22194/In tel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-RAID-Driver .
Připomínka k tomu, že Manager samotný je balast - není nutno jej instalovat, stačí stáhnout samotné ovladače a instalovat je přes správce zařízení.