Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s wifi...

Ahojte, vo firme mame klasicke adsl a este aj wifi a s tou zacali vcera problemy. Wifi kontroler je zapojeny do switchu a switch do firewallu, samozrejme vnutri siete (za firewallom), kontroler je v defaultnom nastaveny. Problem je v tom, ze prestal pridelovat dynamicky ip adresy. Tak som ho vypol-zapol a zdalo sa, ze je vsetko ok, ale je tu nasledovny problem, pocitac, ktory je zapnuty a nemoze mu pridelit ip, tak po restarte kontrolera mu ju prideli, ale napr. pocitac, ktory je vypnuty a ja ho zapnem (uz po restarte toho kontrolera), tak mu uz ip nechce pridelit, zase, az ked je zapnuty a ja restartnem (vypnem-zapnem) dany kontroler...nenapada vas, kde by mohla byt chyba?, ci mam dany kontroler celkom odpojit od sietoveho napajania a pockat ale 10 minut?, ale ho vypojit zo switchu (to asi s tym nema nic spolocne), ale neviem, kde by mohla byt chyba...

este doplnim...jedna sa o cisco wireless kontroler serie 4400...neviem ci niekto v tomto bude vediet poradit, ale su na nom ledky ako status, alarm, ps1, ps2, link a act...link, act, ps2 svietia a teraz mi nejde do hlavy, ale zda sa mi, ze by mala svietit aj ta status...

vyzera to ze apecko (nepouzivaj slovo kontroler ja totizto neviem co to znamena a matie ma to;o) prestane relayovat dhcp z adsl routra. riesenie je bud priradovat staticke ip adresy alebo spustit natko a nechat pridelovat adresy ap.
a samozrejme ja osobne by som to cisco vyhodil (hlavne ak je to linksys).

kontroler je kontroler, ktory riadi asi 16 APciek...Je to original od cisco systems(aj AP aj kontroler), este rozmyslam, ze vypnem-zapnem router, len to musim skusit neskor, ked bude prazdnejsia firma..Mozno ze to pomoze, ale kedze na Lanke to dhcp ide bez problemov, tak neviem, ci sa to vyriesi...Ked staticky priradim ip je to ok, ale potrebujem to dynamicky...

myslim ze dalsia predrazena blbost od cisca. hlavne ze ma 2Gb porty...kto mi povie naco tomu dam medailu.
ono robit qos, pripadne hocico navyse okrem bridgovania routovania apodobnych nevyhnutnych veci na ap je chujovina. beztak tie procesory dostanu v spicke zabrat naco ich zatazovat dalsimi vecami ktore lepsie zvladne linux.