Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s wifi...

Ahojte, vo firme mame klasicke adsl a este aj wifi a s tou zacali vcera problemy. Wifi kontroler je zapojeny do switchu a switch do firewallu, samozrejme vnutri siete (za firewallom), kontroler je v defaultnom nastaveny. Problem je v tom, ze prestal pridelovat dynamicky ip adresy. Tak som ho vypol-zapol a zdalo sa, ze je vsetko ok, ale je tu nasledovny problem, pocitac, ktory je zapnuty a nemoze mu pridelit ip, tak po restarte kontrolera mu ju prideli, ale napr. pocitac, ktory je vypnuty a ja ho zapnem (uz po restarte toho kontrolera), tak mu uz ip nechce pridelit, zase, az ked je zapnuty a ja restartnem (vypnem-zapnem) dany kontroler...nenapada vas, kde by mohla byt chyba?, ci mam dany kontroler celkom odpojit od sietoveho napajania a pockat ale 10 minut?, ale ho vypojit zo switchu (to asi s tym nema nic spolocne), ale neviem, kde by mohla byt chyba...

vyzera to ze apecko (nepouzivaj slovo kontroler ja totizto neviem co to znamena a matie ma to;o) prestane relayovat dhcp z adsl routra. riesenie je bud priradovat staticke ip adresy alebo spustit natko a nechat pridelovat adresy ap.
a samozrejme ja osobne by som to cisco vyhodil (hlavne ak je to linksys).

kontroler je kontroler, ktory riadi asi 16 APciek...Je to original od cisco systems(aj AP aj kontroler), este rozmyslam, ze vypnem-zapnem router, len to musim skusit neskor, ked bude prazdnejsia firma..Mozno ze to pomoze, ale kedze na Lanke to dhcp ide bez problemov, tak neviem, ci sa to vyriesi...Ked staticky priradim ip je to ok, ale potrebujem to dynamicky...