Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet UPC 120 fiber power

Dobrý večer

Mám na vás takový dotaz ohledně internetu. Dnes nám byl namontován nový router wifi_modem
ale máme takový menší problém. Bydlíme v bytě a router je zhruba uprostřed bytu a sila signálu v pokoji s routerem je vynikající. Ovšem když přejdu do vedlejšího pokoje rázem klesne síla signálu na slušný. Před tímto internetem jsme měli obyčejný internet s routerem neznámé značky s obyčejným připojením 20 Mbit/sec a sila byla po celém bytě vynikající. Tak bych se rád zeptal jestli je možno sílu signálu nějak vylepšit poněvadž s kvalitou signálu klesá i výkon děkuji.

v tom modem/routeru už n-ková wifi je.
samozřejmě pokud chceš pokrýt 2.patro nebo vzdálenou místnost, chce to další ap/router jako switch. klidně ten cos vybral, jen pro něj vytáhnout z cisca kabel, a zapojuje se jen jeho lan část.

stačilo by i ap (repeater) po cestě, ale tento režim má nízkou průchodnost, pro posílání dat v domácí lan nic moc.

ad signály ze 2 wifi: pokud se využijí pro pokrytí bytu oba, nastaví se stejné ssid, stejné zabezpečení wpa, jen se vysílací kanál posune cca o 5, ať se vzájemně neruší.

Pokud vím, tak UPC uděluje dynamickou IP, takže nastavení routeru je otázka několika vteřin. Jen zaškrtnete, že modem přiděluje IP dynamickou a on už si vše sám udělá.
Pak Vám dá instalaci wi-fi, kde si nastavíte jméno a heslo..

Nic složitého i pro začátečníka.