Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Z došlé pošty na info(zavinac)poradna(tecka)net

Po dlouhém váhání a návštěvě v dopise citované domény (hlavně http://www.dominicek.estranky.cz/stranka/Dominickuv -pribeh ), jsem se rozhodl jejich dopis, který přišel na adresu Poradny zveřejnit. Zdržuji se jakéhokoliv komentáře, názor si udělejte sami...

----- Original Message -----
From: burdovi
To: Burda.Dominicek@seznam.cz
Sent: Thursday, October 05, 2006 2:44 PM
Subject: Prosíme Vás zoufale, pomozte malému Dominičkovi

Dobrý den,

Dovolte nám prosím Vás oslovit touto cestou o pomoc pro našeho syna Dominička , který stále čeká na transplantci jater v Hamburku. Na kontě u nadace stále na tuto operaci chybí cca 1.milion korun - pomozte aspoň málem prosím i Vy. I to málo, může zachránit život našemu chlapečkovi. Jsme zoufalí rodiče a chceme pro našeho syna jen to nejdůlěžitější, aby byl zdravý a mohl se s námi radovat ze života. Věříme, že i Vy nám pomůžete pomoci - my Vám budeme vděční z celého srdíčka.
Prosíme o zhlédnutí webových stránek Dominička: www.dominicek.estranky.cz
V této chvíli jsme s manželem podstoupili krevní testy, zda by jsme mohli být dárci jaterního štěpu našemu chlapečkovi. Tyto testy dopadli dobře. Motol podává opět žádost na VZP o proplácení léčení a případné transplantace jater v německém Hamburku. Tato žádost už bude podána poněkolikáté a přesto, ač všechny žádosti VZP zamítla nepřestáváme věřit, ale nezbývá nám nic jiného, než neustále prosit, Vás širokou veřejnost o pomoc finanční, aby mohla být co nejdříve uskutečněna životně důležitá operace Dominička. Pojiš´tovna nepřistoupila ani na naši žádost proplatit aspoň tu část, kterou by museli za operaci zaplatit u nás v ČR (pokud by VZP doplatila část cca.1milion, mohl by být Dominiček již transplantován), ale nevyšli nám ani v této prosbě vstříc. Dom iniček podstoupil v září 2006 kompletní vyšetření v Motole, která dopadla výborně a lékaři nám zdělili, že náš syn může transplantaci podstoupit. Pro nás to je velice radostná zpráva, na kterou jsme čekali několik měsíců, plných obav, starosti a smutku. Ale dočkali jsme.... U nadace VDV ale stále na tuto operaci chybí přibližně milion korun, proto Vás prosíme POMOZTE aspoň málem, protože i to málo může zachránit našemu Dominičkovi život. Věříme, že v našem státě je spousta hodných lidiček, kterým není lhostejný lidský život, a věříme že jednou budeme i my pomáhat jiným nemocným lidem. Za Vaší pomoc, mockrát děkujeme.
Dominičkovi jde o čas, proto Vás zoufale prosíme, pomozte nám, jsme v neustálem kontaktu z lékaři z Hamburku, s finančním ředitel z Hamburku - chtějí Dominička operovat - ale by k tomu mohlo dojít, potřebujeme Vaší pomoc - moc, moc Vás prosíme pomozte nám. Děkujeme srdečně

Veškeré informace o Dominičkovi naleznete na webových stránkách: www.dominicek.estranky.cz (příběh, fotogalerii, články z novin, aktuality, výpis dárců atd )

(pokračování)

Číslo účtu zřízeného u Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, na které můžete posílat finanční hotovost: 397655004/0400 variabilní symbol: 010406 (nutno uvést)

ZELENÁ LINKA 800/111010 Nadace - VDV www.vdv.cz

Pokud nám můžete pomoci i jiným způsobem, volejte prosím na telefonní číslo 597 431 777 nebo 603 993 914

email: manzeleBurdovi@seznam.cz
S úctou rodiče Burdovi
Hodoňovice 59
okres Frýdek - Místek
telefon: 603 99 39 14, 739 149 158

Vidím, že se všichni nejspíše z opatrnosti zdrželi názorů,
tak do toho jako první šlápnu. Rovnou předesílám, že nepošlu nic,
ač si vysloužím pověst hovada non plus ultra. Osud toho dítěte
by mě dojal stejně jako kohokoli jiného z vás, jen kdybych si to mohl
alespoň trochu ověřit. Zcela opomíjím možnost, že by se třeba slitovala VZP,
to po ní nikdo soudný nemůže chtít. O slitování bohatých organizací
nemůže být ani řeči, natož proboha o účasti státu, ten potřebuje jen zdravé
občany, jakýkoli nemocný člověk je obtížný element. Vzpomínám si na děvčátko,
které asi před 7-8 lety potřebovalo transplantaci plic v Rakousku,
bylo to hodně medializováno, takže se peníze našly ( u občanů ). "Drobná kuriozita"
ovšem byla, že to děvče bylo v pořadníku na operaci, takže všechna ostatní
čekající děcka a rodiče měli těžkou smůlu. Pro mě z toho plyne jednoznačný závěr :
Máš-li nemoc, která vyžaduje hodně drahou léčbu, tak máš smůlu a koukej se obrátit
na média a doufej v milosrdnost lidí, protože na tebe stát kašle, protože ho stojíš
příliš mnoho peněz. V každém takovém extra případě by se IMHO stát měl postarat
o léčbu svých občanů, ať to stojí naprosto cokoliv, já bych se styděl do krve.
Místo toho je tu dobročinných nadací až běda a skvěle placené pijavice,
kteří si říkají zástupci lidu si schvalují vyšší platy a nějaké těžce nemocné dítě
jde mimo jejich zorný úhel. Můj názor je : O tohle děcko a všechny jiné,
mající problémy a to nejen těžké, by se měl v prvé řadě postarat stát
a jeho prostřednictvím zdravotní pojišťovny, ať jeho léčba nebo jen zmírnění
problémů stojí 10 melounů měsíčně.

Další úhel pohledu : Bohužel už jsem tak zdeformovaný z dnešní reality,
že mě napadá myšlenka o podvodu a útoku na základní člověčí pudy o ochraně dítěte.
Ta myšlenka nabývá na síle, že jen "chybí trochu peněz, ( což znamená ), že všichni už dali".

Hodně váhám nad kliknutím na tlačítko "Vložit".

BTW, kdyby takový mail došel na moji adresu, tak bych se ho taky neodvážil neuveřejnit.
Že VZP jsou lumpové, souhlasím 3-[. (Rce) (Fuente)

Ano, dneska uz je tolik podvodniku vymahajicich penize, ze i tomuto verit je obtizne... A i kdybych uveril, tak se divam na svou vyplatni pasku na odvedene zdravotni pojisteni, vzpomenu si, ze uz jsem 4 roky nebyl u doktora a premyslim, kde teda ty penize jsou...

Dámy a pánové.
To co tady napsal Fuente, podepisuji !!!
Moje troška do mlýna.
Výtáčí mně už delší dobu, když se na jaře, a na podzim, vyhrne do ulic mládež, a nabízí za dvacku, žlutou kytičku. Na výzkum rakoviny atd.
Samotný mladí ne, těm a jejím aktivitám fandím.
Co mně vadí, že naši "nadlidi", neodhlasují, že tedy budou žrát a chlastat ve svý "kantýně", za stejný prachy, jako normální občan, a ten přebytek půjde na tyto účely.
Jenom se bojím, že ta společnost, která tyto akce organizuje, by měla v tu ránu hlavu v pejru.
Nevěděla by totiž, co s těma prachama.
A z toho je mi na blití.

K tomu poviem ze je mi zo zdravotnych poistovni a aj z lekarov na grcanie. Za co lekarov platime? Necital som pribeh poriadne len som to preletel ocami, ale nechapem to im povedali v tej ceskej nemocnici ze "my to nevieme, tak zomre" alebo co????? (pretoze ak by to bolo v cechach tak by to poistovna imho uhradila). Lekari sa tvaria jak strasni machri, ale doteraz vzdy ked mi nieco bolo, tak lekar proste NEVEDEL co mi je, dokonca sa ma raz lekar opytal ze "a co ja mam s tym teraz robit" ? :-D
Fakt na grcanie. Inac co sa tyka zdravotnych poistovni tak to je nie ze na grcanie, to cloveka vytaca ze by sa najradsej vystrelil cez plafon, napr. pripady su aj v nemecku, napr. v telke bola reportaz o tom ako niekto potreboval nejaku "drahsiu" liecbu (povedzme za 1000€ mesacne), ale poistovna (nejaky ich najaty "expert") to odbil s tym ze ziadnu liecbu nepotrebuje (edit: resp. ze mu aj tak nepomoze, pritom tam ukazali x dalsich ktori mali byt uz zomreti a ta liecba im pomohla), tak ze to nezaplatia, tak liecba nebola a ten co liecbu "nepotreboval" uz v dobe vysielania tej reportaze nezil. A tusim ze expert si expertuje aj dalej, ako by sa ani nechumelilo. A to prosimpekne platim (moj podiel plus zamestnavatelov) 500€ mesacne len na zdravotnopoistenecke povinne statne vydieranie, ale ked budem nieco potrebovat tak sa mozem pripravit na "sorry, nezaplatime, liecbu nepotrebujete" a pojdem si objednat rakvu.

len pozor aby si mal kupene miesto na cintorine :-D , uz ani to nie je sranda!
zial je to cele nechutne , urobit z cloveka rukojemnika zdravotnej poistovne3-[ .
Len tak na margo , peniaze ,ktore pohlcuje reklama zdrav.poistovni , by mala ist na zdrav.starostlivost!
A naco nam takato zdrav.starostlivost , ked hlavne platime reziu tkz. zdrav.poistovni?...

U nas to nas bejvalej ministr zdravotnictvi Rath resil zcela pragmaticky - odlozil vsechny drahy operace, aby pacienti pomreli a usetrilo se. Dobre si totiz spocital, ze tech par mrtvejch "jeho" strane volebni preference neovlivni, ale tisice duchodcu, ktery diky tem penezum budou mit aspirin zadarmo misto za 10Kc jsou slusna volebni sila :-D

Nebudem sa vyjadrovať, to urobili mnohí, ale teraz ma napadlo, ako píšeš o platení lekárov, čo nám vyviedol pán exprezident. On totiž už pomaly len zakašlal a hneď letel do Insbrucku. Toto mi platíme z našich daní? Keď sa bavil s našimi lekármi, že prečo mu nepomohli, tak povedali, že nemajú peniaze v zdravotníctve. Ak sa dobre pamätám, tak výdavku zo štátneho rozpočtu do zdravotníctva vtedy boli dokonca znížené (zrejme sa jednalo o efekt oko za oko, zub za zub). Ešte dodnes mám v pamäti, keď sa hovorilo o tom, že zákon presne nešpecifikuje, aký plat má pán prezident počas PN a preto mu bude odvádzaný plný plat, nakoľko má naň nárok. Ďakujem za tých 6000 Sk, ktoré som dostal počas maródky pred necelými dvoma rokmi počas celomesačnej PN, páni politici. No nebudem si kaziť náladu, aj tak to nemá cenu.