Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LCD 19 - písmo je trochu rozmazané, co nastavit?

Ahoj všem, prosím o radu. Od spřátelené IT firmy tady mám teď půjčeno na otestování zcela nové 19´LCD zn.AOC LM965, o jehož koupi přemýšlím. Doposud jsem tu měla 15´LCD (též AOC) - to funguje dobře, ale vyhovovala by mi větší plocha obrazovky. U té 19 ale mám pocit, že písmo je lehce rozmazané, ať dělám co dělám. Pracovat se s tím dá, ale čekala jsem, že to bude lepší.
Co kde nastavit či vyzkoušet?

* WinXP prof.SP2 + všechny záplaty
* procesor 2.6 GHz, paměť 512 MB RAM
* grafická karta Nvidia Riva TNT2 model 64/64pro, aktuální ovladač
* samozřejmě též aktuální ovladač k tomuto zapůjčenému LCD
* zkouším různé režimy od 1024x768 (to jsem měla na původní 15) až po 1280x960, vždy po změně raději restart, ať se to pořádně načte
* zkouším různé obnovovací frekvence , které toto LCD dovoluje, teď tady mám 75Hz, což je maximum, po každé změně též restart
* kvalita barev nejvyšší (32 bitů)
* Vyhlazování hran rastrových písem - standardně ano (clearType vypnuty - nevyhovují)
* PC je určen na kancelářskou práci a účetnictví, žádné hry se tu nepaří ;-)
Díky předem za nápady.

pokud na ty drobné mrchy kolega v požehnaném věku ještě vidí tak nativní rozlišení. nebo něco co se tomu blíží (1152x cosi)
dvi konektor je super! starý vga výstup z grafiky je parodie.
u kancelářských aplikací na 3d urychlování grafiky nezáleží ani náhodou, stačí i integrovaná grafika (větší šrot než máš ty)
clear type správně vypnuto, když jsem to na lcd zapnul skoro jsem se poblil - to zas soudruzi z mrchosoftu něco pos...
pokud jsi nucena zápasit se starým analogovým vga výstupem, v osd menu monitoru laboruj s nastavením "phase" - šteluj to na tenkém písmu nějakého "pána souborů"
refresh nemá cenu přes 70hz, schopnosti grafiky bych nepřeceňoval a nechal tam 16bit.

proč to tu máš 2x?

Pro LCD platí pár jednoduchých zásad. Ostrý obraz je jenom v nativním rozlišení. Pokud používáte připojení přes DVI, nemusíte číst dál. Pro připojení přes VGA/DSUB
1.na ostrost může mít vliv kvalita kabelu, ty dodávané spolu s LCD obvykle vyhovují.
2.vždycky při prvním zapojení a po každé změně zobrazovací frekvence stiskněte tlačítko automatického nastavení.
3.u některých grafických karet je lepší obraz při 60Hz. Používat 75 Hz stejně nemá žádný význam.
4. nepoužívat mechanické přepínače (dva počítače/jeden displej).