Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem misto vypnuti restart

Jdu vypnout PC, macknu Turn off computer (WinXP EN) a pak v tabulce na Turn Off, normalne naskoci vypinaci obrazovka - Windows XP shut down - nebo tak nak, jenze se mi PC nevypne, ale restartne.
HW problem to neni, protoze linux v dual bootu to nedela, nehlede na to, ze jeste pred dvema dnama to nedelalo ani ve WinXP, mezitim jsem preinstalovaval Alcohol 120, Daemon Tools, Omega drivery a nejaky DVD-AVI utilitky.

Vir by byt v PC nemel, mam Nortona a zadny nenasel.

Ach jo, ty windowsy jdou z chyby do chyby, neustale neco nefunguje.

Tak ja uz nevim, jsem vcera pred vypnutim PC, odstrelil a task manageru co slo a povypinal vsechny sluzby, vo sly a steujne zase misto vypnuti restart. Tak to asi musi bejt v ovladacich, ktery jsou nacteny do pameti. Jeste me napada, zkusit PC vypnout z nouzoveho rezimu, kde se nenacitaji vsechny ovladace. Tak kdyby jste nekdo vedel, napiste, jinak ja se jeste ozvu az vyzkousim ten nouzovy rezim. :-/

No, najprv by som sa pozrel do BIOSu a povypinal vsetky "wake on ..."
Pozri sa aj ci nie je update BIOSu pre tu dosku.

P.S. skus ten nudzovy rezim, a nazad catalysty, a riesit problemy ktore mas s nimi, neprechadzat hned na omegy. Ak omegy nechaju nieco aktivne co nema byt aktivne (a je wake event) tak to moze takto blbnut, IMHO je dost tazko to riesit, iny BIOS alebo ine ovladace.

P.S.2. dufam ze v BIOSe mas povolene ACPI, a ze si Win aj s tym nastavenim instaloval (ze to bolo povolene). Ak nemas tak povol a nainstaluj WIn nanovo nacisto :-)

wake on - mam povypinane

asi 2 roky stary (nejnovejsi) BIOS

nouzovy rezim - odzkouseno, taky misto vypnuti zrestartil

povolene ACPI v BIOSe jsou a byly

asi je to tema Omega driverama, ale jeste pres vikend zkusim kompletne odinstalovat drivery pro grafiku a uvidim co to udela, jestli to pomuze tak zkusim dat omega drivery nebo catalysty 6.7, jenze ty catalysty se asi budou tezce shanet, jsem si instalacky smazal pri prechodu na novejsi. Horsi bude, pokud to nepomuze, to by bylo na provaz. :x:

Skus este iny zdroj, mozno ti odchadza. Pozri poriadne aj BIOS, prip. load defaults alebo rovno clearnut CMOS aj RTC, a nastavit v BIOSe co treba, a prip. potom (nie hned, len ked sa to bude furt restartova) vypnut vsetky nastavenia ktore maju akukolvek suvislost so zapinanim.
Skus BartPE alebo nejake live WinXP, tym aspon obmedzis problem na HW&BIOS vs. Windows&drivery.