Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 12V větrák (točí se moc pomalu :/)

Dobrej,
Dnes jsem si koupil 12V větrák a ihned jsem ho připojil do PC. Větrák se otáčí asi nejmenší rychlostí takže nedalo by se to nějak zrychlit? Nebo někde jinde připojit? [má to 3 drátky (myslím že se to jmenuje 3pin]

Koupil sis mnormální klasický ventilátor s klasickýma otáčkama. Dělají se i pomalejší...rychlejší nejsou v tomto rozměru bežné ale pokud si vybrakuješ ventilátor z nějakého serveru tak ten udělá i 3000+ otáček a randál jak kráva.

obstaral jsem si větrák protože CPU má většinou 58°C

Pokud je to intel je teplota naprosto v pořádku maximální (při kterém se cpu zpomalí-necničí!) je 90-100stupňů.
Takže kdyby byl můj cpu vlažnej na 60 stupňích tak to co ? Tak to neřeším :-)
U AMD je to trochu jinak, mají nižší teploty.

Nevíte náhodou kde bych měl chladič umístit?

a kde ho vlastně máš teď? 1000ot ventilátor nebude mít nijak masívní proudění vzduchu.

taky záleží co máš za procesor, jaké mohou být teploty.
můžeš si v biosu decentně posunout vypínací mez o něco výš (nebo hlídání úplně vypnout), a zatím hledat pčíčinu špatného chlazení:
- špatně nasazený chladič
- špatné proudění vzduchu
- nefunkční ventilátor ve zdroji
- falešné nasávací díry po neosazených ventilátorech

Jo, alespoň kompresor a vyfunět, lépe chladič demontovat sundat ventilátor z žeber bordel vydolovat a profoukat, znovu nanést pastu a usadit.
(což asi bude nad tvoje síly)
Jinak levý ventilátor přišroubovat na skříň pod zdroj, tak aby odsával teplo ze skříně.
Pravý dopředu před disky tak aby nasával studený luft z venku.
(však to máš jasně namalované v tom odkazu o skříních)