Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reproduktory vetsinou vypnou modem

Mam reproduktory od firmy multimedia Mania(2 reproduktory + 1 vetsi na ty basy apod. moc tomu nerozumim) a modem Sagem fast(externi) k pripojeni ADSL, kdyz zapnu reproduktory tak se na 70% ten modem "vypne" ze nesviti jako kdyby byl PC vyplej, stejne kdyz reproduktory vypnu tak je 90% sance ze se modem "vypne", modem je pripojenej pres USB a ty repraky normalne pres tu integrovanou zvukovku, a jeste jedna zajmavost mam 2 vstupy na zvuk jeden ve predu a druhy ze zadu kdyz sem to prepojil repraky do toho druhyho tak uz to nedelalo cca. 5 dnu tedka to zas dela, stejne to je kdyz modem prepojim do jiny USB zdirky tak to cca. 5 dnu nedela a pak zas jo. pres ten modem ale mam internet takze se mi tim pokazdy vypne a jedina moznost je vypnout a zapnout pocitac

Jak máš kabely od modemu a od reproduktorů? Máš je blízko u sebe? Zkus je dát fyzicky od sebe co nejdál.
Mě se totiž stává občas podobná situace - repro. vs. USB: Napájecí kabel od aktivního subwooferu mě vede kolem zdi spolu s kabelem od USB klávesnice (na USB prodlužce) a občas, když nechcu v noci ručit bráchy ve vedlejším pokoju, tak vytáhnu napájecí kabel přímo ze subwooferu -> následkem toho se mi odpojí klávesice, musím chvíli počkat, až ji zase Windows nadetekují.
Ač sám elektromechanik, nedokážu si přesně vysvětlit, proč je USB rušeno, neb USB kabel je stíněný, signál do subwooferu je ze zesilovače a přímo z PC.

Presne tohle mi dela USB BT dongle (ale jine USB periferie ne), kdyz zapnu "dalkacem na hadici" creativi systemek se SW (Cambridge SoundWorks 5.1). Prestane komunikovat - musim ho vyskubnout a zastrcit (widle si ho zadetekuji), pak jede dal. To jsou USB tak nachylne na spicky (ci co)?

kolega se špatně vyjádřil, nicméně od toho bych začal. Jsou všechna zařízení napájena z jedné zásuvky (respektivě ze zásuvky na zdi kde je potom x násobná "rozdvojka")? Další věcí je kabeláž USB uvnitř počítače (pokud nejsou přímo na desce) na nich bývá pasivní odrušení kroužek, který by měl zabránit možným interferencím mezi vodiči dalších periferních zařízení. Tazatel nepíše, které USB používá (na desce nebo vyvedené kabeláží). Ale jak píše prasák někdy jsou věci mezi nebem a zemí pro odborníka nevysvětlitelné s ohledem na obecné zákony elektroniky či vf obvodů.

No,no! Nemusí být hned tak zle. Jenom jsem nevěděl jak se jmenuje prodlužovací síťový kabel s řadou zásuvek, a ani to nevím dosud. Rád se dám poučit, jak tu řadu zásuvek nazývat. Zvolil jsem lineární protože jsou v přímé řádce. Omlouvám se, jestli nebylo pochopeno o co se jedná.