Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "odhlucnenie" kompu

zdravim! jedna sa o PC nasledujucej konfiguracie: Intel Celeron 1,3MHz, 512MB RAM, GF MX420 64MB, doska Abit ST-6, disk Maxtor 40GB(presnejsie zistim ak treba), zdroj 300W

maly ventilatorik sa nachadza na CPU a samozrejme v Zdroji..chcel by som nejak dosiahnut to,aby tam bolo len pasivne chladenie,t.j.dat tam nejaky zdroj s pasivnym chladenim a nieco podobne s CPU:-) chcem, aby PC vydaval len minimum decibelov,t.j. asi ten HDD bude hucat..

ak je dotaz blby,sorry,no nevyznam sa v tychto veciach uz velmi:-/

dik:beer:

Mat v PC vsetko pasivne je trochu problem, ptz. zo skrine treba odvadzat teply vzduch, ptz. mnohe suciastky v PC sa zahrievaju, resp. potrebuju nejaku rozumnu teplotu v kejse.
Ja som tiche PC riesil na grafiku pomalobezny "vejar" zalman zapojeny na 5V (to uz tak predpripravil zalman), na CPU tiez mam nejaky pomalobezny uz neviem co presne, zdroj som si trochu upravil ale to neodporucam, odporucam radsej kupit slusny zdroj s pomalobeznym 12cm vetrakom (dnes uz sa robia aj slusne), a malo by to byt ticho.

Disk asi by bol lepsi novy, za cias 40GB este len zacinali fluidne loziska tie 40GB mali tusim este nejake obycajne a bolo to relativne hlucne, ja som mal tiez 40GB maxtor a to odhlucit nejak rozumne neslo, kupil som potom 80GB s fluidnymi a nie je ho pocut (akurat seekovanie hlaviciek je trochu slabo pocut).
V kejse mam este olepenu tlmiacu hmotu zvnutra, ale nie je to az taka nutnost, ale trochu to tiez pomoze (ale bola to trochu babracka kym som to narezal a vsetko poolepoval). Pozor s tlmiacou hmotou este viac stupa potreba prievanu v kejse, kedze sa potom nechladi cez plech.

P.S. este som zabudol ak mas na northbridge na doske malicky vetracik tak ten zvykne robit neskutocny kraval, to som vyhodil a dal tam pasiv zalman (ale zavisi od chipsetu ci to je vobec mozne uchladit pasivom, a tiez zavisi od prievanu v kejse).

Všechny malé coolery jsou vražda, co se týče hluku.
Zdroj by měl mít 12-14 cm cooler, nebrat pasivní chlazení.
HDD opatřit antivibračními podložkami, na MB můžeš najít malý hlučný
cooler chladící chipset, můstky a mosfety můžou být nedejbože bez chlazení,
originál chladiče na CPU a grafiku bývají nemožně hlučné,
nemluvě o šuplíku s druhým HDD se dvěma malými větráky, které fakt píšou.
Prodávají se kompletní odhlučňovací sestavy, ale lepší je pořídit si věci
přímo samostatně pro tvoji sestavu. Na polovinu věcí jsem asi zapomněl :-|

na MB nemam uz vetracik ziadny:-Dale ako som uz povedal asi sa na to vyserem kedze to nie je take nutne a investovat sa do toho neoplati vela:-)