Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cinnost disku pri nicdelani

Kdyz odejdu od PC a pritom na nem nic neni spusteno, myslim ve windowsech nebezi zadne programy, tak mi po chvili zacne hrabat pevny disk. myslim, ze snad windows pousti pri necinnosti nejakou optimalizaci disku.

Jak to vypnout ? (se mi to nelibi, pac me ten hluk z disku rusi)

Nepomohl jsi mi v tomto problemu, ale moc dekuju.

Furt jsem tapal, proc se mi sakra spousti kazdej patek (kdyz se koukam na PC na nejaky film) antivirak, pritom v antiviraku to nikde neni nastaveny a hle naplanovana uloha, uz jsem ji zrusil. :beer:

Widle v klidu začnou chvíli drbat do disku - rovnají si odkládací (swap) soubor. Jestli se udělal veliký nějakou velenáročnou naplikací, může srovnání trvat i 5 minut. Obvykle by to mělo být v řádu max. desítek sekund. Prověř jak říká Fuente, jestli nemáš naplánovaou defragmentaci disku (Ovládací panely-->Naplánované úlohy). Též můžeš být svědkem zajímavé události: Šíření viru po disku :-).

ne mimozemstany nehledam. ;-)

jinak aktualizace mam zakazane, to primo nesnasim, kdyz si pocitac neco aktualizuje bez meho vedomi, to by me za chvili nemusel ani potrebovat. :.(

indexovani je taky zakazane, onehdy se to tu probiralo, tak jsem to hned zrusil.

akorat ten swap, to jsem nevedel, ze si ho windowsy prohrabavaji i kdyz se nic nedeje, s tim neco udelam.

jo a PC mam v obejvaku, takze nez od nej odejdu snizim otacky ventilatoru, aby to nerusilo treba u TV a treba po 10 minutach zacne hrabat disk, treba si hrabe 10 minut, pak chvili nic a pak treba zase, ale ne furt.

vir nemam, pokud nebudu uvazovat nektere soucasti windows. 3-[

ještě mě napadá že některý antivir má právě ten stupidní nápad - když pc nic nedělá, začne znovu prohlížet 100x zkontrolovaný disk, jestli tam není virus - přestože při práci trvale běží a kontroluje všechny stahované soubory
nevzpomenu si výrobce, ale mrkni se do nastavení
(jinak právě na tom přehledu běžících úloh bys to poznal)