Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formát disku u notebooku Acer

Dobrý den,
prosím o radu, jak provést úplný format disku u notebooku ACER 1363 Aspire.Po zádání v Biosu, aby butoval z CD neustále nabíha Win,nebo docílím toho, že se systém opravuje z pevného disku. Prosím o podrobnou radu, jak provést úplný formát a přeinstalaci systému. Děkuji.

Přiznám se, že se mi to zdá nějaký divoký. Že by BIOS neakceptoval nastavení pořadí bootování se mi nějak nezdá. Nezapomeneš při opouštění BIOSu ty změny uložit?

Především než se do toho vrhneš po hlavě, doporučuju ti přečíst si něco o dělení disku, když už budeš znovu instalovat, odděl si data od systému.

V zásadě stačí jen nabootovat z CD WinXP a nedávat opravu ale novou instalaci, zrušit oddíl, vytvořit dva (v případech kdy to má smysl tři) oddíly a do prvního oddílu instalovat WinXP.

Pavel

S notebooky Acer (co vím) chodí "Recovery CD", nikoliv "standardní" XP instalační CD. Neprovádí se tedy formát, ale obnova z CD (zapnout notebook, vložit "System CD", stisknout F12 a vybrat jako bootovací medium disk CD). Dále podle instrukcí na obrazovce. Tím se provede obnova do stavu při zakoupení.
Pokud jde opravdu o formát disku a přeinstalaci systému, nelze k němu použít ta "Recovery CD" - jedině instalační CD s Windows XP.

Teď si nejsem zcela jist, zda jedno z těch dvou CD není bootovací - tuším, že by mělo být. Prohlédni to, co je na nich z vrchu natištěno. Na jednom by mělo být tuším "System CD" a na druhém "Bootable". (je to tam někde v závorce, poblíž středu CD)
Každopádně pokud není - buď kontaktovat Acer, příp. prodejce.

Systém se obnoví z pevného disku - t.j.do stavu při zakoupení NB.

Ufff, ale o to přece jde ne? Proč formát, když stačí obnova?
Asi tak: když jsi zakoupil notebook, bylo těm nainstalovaným XP 0 dnů. Teď jsou zaplácány a jsou jim 2 roky. Když spustíš obnovu z těch CD, tak se i bez formátování dostaneš do stavu, kdy bude těm XP opět 0 dnů (jde také o to, jakou zvolíš možnost obnovy - jsou tam tuším 2, doporučuji "úplnou obnovu" - v tom případě si ten proces obnovy sám disk zformátuje).

On kolega Hradec asi patří k oné sortě lidí, která si myslí, že při formátování se dějí s diskem nějaké tajemné magické obřady (uvažují asi o voodoo), které s povrchem udělají věci v jiných programech nevídané. Přitom ani "tvrdé" formátování nesmaže pořádně data.