Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak při ukládání souboru defaultně zobrazit všechny soubory ve složce?

Zdar a sílu. Už delší dobu mě štve, že např. při ukládání titulků vždycky vidím jenom soubory s příponou titulků (+ .lnk), ale nevím jak nastavit, aby tam defaultně byly zobrazeny všechny soubory ve složce. Samozřejmě vím, že se to dá dole rozkliknout, ale je to činnost navíc. Poradí někdo a jde to vůbec? OS Windows 7.

Jak to je:
[13620-srt1-jpg]

Jak to chci:
[13621-tit2-jpg]

Není to jednodušší v případě, že chci ukládané titulky rovnou přejmenovat podle videa.
Jak známo, titulky a video se musí shodovat v názvu, jinak se nezobrazí ve filmu. Pokud při tom mém způsobu přejedu kurzorem myši přes název videa, titulky se automaticky přejmenují podle filmu, já jen změním příponu.

To je všechno komplikovanější, než jak to teď dělám já. Pokud by se mi nějak podařilo nastavit to zobrazení všech souborů, tak by to bylo ideální. Nevěřím, že by to bylo nastavením programu/ů. Protože v tom případě se všechny prohlížeče chovají podezřele jednotně. :-)

Záleží na tom, v čem to chceš přehrávat a jak máš přehrávač nastaven. Když jsem používal BSPlayer, měl jsem jej nastaven tak, že titulky musely mít jiný název, jinak se ukazovaly 2x ;-)

Ano bylo to tím, jak jsem to měl nastavené. Prostě se mi u videa "video.S01E01.avi" líbilo mít titulky v souboru "cz.srt".

není, os je to naprosto buřt. v otázce asociací se interaktivně podílí na vytvoření hive (vytvoř txt, dej příponu gottwald a systém vytvoří v classes foch gottwald- bez inprocserveru, clsid atd.- jen to předpřipraví, je to tolik oblíbená položka mazacích programů: zbytečný prázdný klíč), samotné spojení vytváří program, nebo uživatel.

když se vrátím zpátky, tak programátor si většinou napíše funkci na uložit- ulož to ňoumovi jako co je (obrázek v ie se dá uložit jako ten typ nebo rastr- oboje je pravda), popřípadě uložit jako: kdy se definuje *.* a nebo taky konverze do formátu- toto systém nemůže vyřešit, musí mu to být jedno.

no jestli to tazateli vrce hlavou, je třeba zavolat programátora. :))

Jenže on nic nevytváří v editoru a nedá pak "uložit jako", kdy je to ještě bez přípony. On ukládá již existující soubor. Podle mě by se mu mohlo nabídnout *.* kdyby dal pokusně někam na web pokus.kravina a když se mu tam nabídne *.* protože takovou příponu nebude mít OS asociovánu, mohlo by to být i nějaké provázání prohlížeče s OS na asociované přípony.
Pokud by se při pokusu nabídlo *.*, stačilo by možná zrušit asociaci na ty soubory, co stahuje a nabízely by se mu *.* jak chce.

Ano, jenže třeba v editorech to bude nabízet formáty (přípony) co bude editor umět + *.* kdyby chtěl někdo uložit třeba obrázek jako obrazek.dollybuster, aby se u něj nedělala asociovaná přípona a neotevíral se na kliknutí v asociovaném programu.
Upři ukládání stahovaného souboru to vždy nabídne příponu takovou, jaká u toho je a když systém onu příponu zná, ukáže i další soubory se stejnou příponou, které v adresáři, kam se ukládá jsou.
(Tedy myslím, že to tak je - jdu udělat pokus).

v delphi to byl atribut toho ukladaciho prvku, mohl jsem si tam nadefinovat pripony, ktere to melo ukazovat a ktera se bude vybirat jako defaultni. predpokladam, ze v ostatnich vyvojovych prostredi to bude taky tak, je mozne, ze to v nekterych programech nemusi byt zapsano primo v kodu, ale nacitat to z configu, pak by stacilo prepsat config (to muze byt i polozka registru) a vybrat jako defaultni všechny soubory, jen je treba vedet kde hledat, ovsem to vi bud dokumentace nebo programator te aplikace.

Pořád jednodušší je to tak, jak to dělám teď. Ta možnost Všechny soubory tam je (asi) vždycky (alespoň v tomto případě). Tu fintu s hvězdičkou jsem neznal, ale je pro mě nevyužitelná. Kdyby v té složce defaultně byly vidět všechny soubory, pak mi k přejmenování titulků stačí najet kurzorem na film a pak změnit příponu.