Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh sestavy PC

Zdravím,
Udělal jsem si sestavu PC s následujícími paramatery:
Základovka http://www.alza.cz/asus-m5a99fx-pro-r2-0-d355468.h tm
Procesor: amd-fx-8350-d360500.htm
Disk: http://www.alza.cz/western-digital-red-1000gb-64mb -cache-d342210.htm
Zdroj: corsair-vs-550-d359987.htm
Grafika: http://www.alza.cz/gigabyte-r785oc-1gd-d356993.htm
RAM: http://www.alza.cz/kingston-16gb-kit-ddr3-1600mhz- cl9-hyperx-anniversary-edition-d383918.htm
Mechanika: http://www.alza.cz/lg-gh24ns-cerna-d248808.htm?kam pan=heureka.cz
Předpokládaný OS Windows 8, 64 bit
Monitor: http://www.alza.cz/27-iiyama-prolite-b2780hsu-b1-c erny-d372576.htm

Je lepší použít SSD disk neho klasický? (min. velikost 1 TB)

Jde mi to jestli všechny ty komponenty budou mezi sebou správě spolupracovat a nebude jejich výkon něčím omezen. Po případě za co je vyměnit.

Můj požadavek na PC je zcela jednoduchý... chci aby bylo pořádně našlápnuté. Na ceně v mezích slušnosti nezáleží. Jde mi o max možný výkon. Většinu času strávím na PC prací... tzn mám spuštěné několik různých programů... některých poměrně náročných (PS, netbeans) a chci aby se dalo mezi nimi bez nějakého delay přepínat, reagovali ihned, nenačítali se déle jak 10sec atd.

Ovšem občas si něco také zahraji... a opět si to chci zahrát v na max. detailech a zároveň bez nějakého zasekávání a nějakého zdlouhavého načítání.

Jinak na alze nenakupuji (nesnáším ten obchod... hlavně toho kreténského ufouna), ale bratr co mi tu sestavu skládal, ty komponenty vyhledal na alze.

Děkuji za jakékoliv vaše reakce.

Pro pořádek dodávám:
Zdroj jsem volil silnější předběžně, protože jsem ještě nevěděl jakou grafiku si vybere, zda AMD nebo intel s 22 nm technologii, jestli bude taktovat CPU, RAMky, grafiku a vše co AMD sestavy obecně umožňují (nárůst výkonu klidně o párset watů). Pak bych to dopočetl přesně. 500W by ale asi mohlo stačit.

CO je ale důležitější: SSD měl být na systém a jako bombónek jsem plánoval data na RAID 0 nebo RAID 1. V případě RAID 0 by pak stačila dokonce nějaký 600 GB disk dvakrát. Red jsem volil tedy kvůli jejich předurčenosti k polím a pro jejich kvalitu a výdrž. Co si myslíte o RAID s black edition?

Proč jsem navrhl AMD: uživatel explicině zmínil PhotoShop, který údajně podle testů běží dokonce lépe na tom AMD o 20% lépe než na mnohem dražším 3770. Chce hrát i hry, ale pochybuji, že by nějak poznal rozdíl mezi těmito dvěma sestavami (WoW, Age Of Empires II, nebo nějaké hry po netu - doteď hrál na notebooku.)

Limit jsem si vzal z té profi sestavi, kterou si nechal dělat a ten byl 40 tis. S AMD mi to vyšlo za 30 tis a vypadalo to jen o něco slabší a to jsem mu tam dal lepší monitor a navíc ten RAID. Když bude chtít snad tady tu profi sestavu dá jako přílohu.

Jo a ta RAMKY jsem tam plácnul špatně. Proč je lepší 2 x 8 než 4 X 4? Protože je to stejně jen dualchannel? 16 Gb jsem zase vzal z té profi sestavy. Zakončil bych to filozofickou otázkou. K čemu 16 GB RAM, když seriál, který má 6OO MB, se pak pod win stejně může sekat a protože tahá celou dobu z disku, když by si ten film do těch obrovských ramek nakopčil mnohokrát?

Tak zrovna tuhle otázku na konci jsem myslel jen tak provokativně. Render je vzácná vyjímka. Přijde mi, že drtivá většina programů včetně win nemumí s takovou obrovskou pamětí pracovat.
Že 4x4 je blbost mi došlo už i z této diskuze, ale spíše mi nebylo jasné proč si nepomohu. Kdyby CPU a deska podporovala quatrochannel, pak by to už snad znát bylo, ne? Jako teď s dualem je to nejspíše fakt k ničemu jak říkáte.