Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s IDE komponenty (PIO na DMA)

Zdravím, potřebuju poradit s IDE komponenty, konkrétně pevný disky (a asi potažmo i IDE řadiče),
chtěl jsem do původní sestavy přidat disk (ST320014A_3.04 20GB), větráky, další usb, další RAM..
Původní sestava byla navržená na střih videa, současný parametry:

Biostar M7VIP KT333-8235, 3 DDR DIMM sloty
(Motherboard – Biostar KT333-8235 (podpora DDR 266 MHz 3 x DDR DIMM)
Chipset – VIA KT 266/A Chipset

AMD ATHLON XP 1700+, 1,47 Ghz

3x256 MB RAM

IDE\DISK EXCELSTOR_TECHNOLOGY_J240_40GB (C-systém, zapojen jako Ide Primary Master)

IDE\DISK EXCELSTOR_TECHNOLOGY_J240_40GB (D-Data, zapojen jako Ide Primary Slave)

IDE\CDROM SONY_CD-RW__CRX195E1_ZYS5 (F, zapojen jako Ide Secondary Master)

IDE\DISK ST320014A_3.04 20GB (E, zapojen jako Ide Secondary Slave)

Windows XP Professional 2002 SP2.

Během posledních 3 dní jsem vyzkoušel snad vše....:

1) různý kombinace disků, vypalovačky na IDE kšandách
2) několikerá výměna IDE řadičů
3) odpojit ve správci zařízení,...restart...
4) nejnovější ovladače dle Driver Genius Professional a ještě novější dle SlimDrivers
5) odebrání a opětná instalace ovladače řadiče přímýho přístupu do paměti DMA
6) přenastavení v Biosu (nezkoušel jsem Bios aktualizovat)
7) Jumpery - DISK ST320014A_3.04 20GB je nastavenej jako Slave (odebral jsem tu pidi záslepku na pinech),
disky na primárním řadiči už jsou (nebo by měli být) najumperovaný správně už od prodejce. 1 jako master
a 2 Slave. (obrázky na discích miniaturní a špatně čitelný:-()
8) přepsat hodnoty v registrech a natvrdo nastavit DMA

Jen už nevím jak to bylo původně zapojeno, jestli na primáru 2 HDD a sekundáru CDRW, spíš asi ne, primar system a sekundar
data + CDRW.

A TED SE DOSTÁVÁME K JÁDRU PROBLÉMU: VŠECHNY 3 HDD MÁM V REŽIMU PIO A NEJDE MI TO PŘEHODIT:-(
Sestava do nedávna šlapala jak švýcarský hodinky (do mýho zásahu), stáří 10 a půl roku (dokonce i Sony CDRW dodnes maká skvěle, zápis i čtení a to má dost naběháno),jelikož potřebuju dělat v Solidworksu, používám video rendering..., je PIO mód nešťastej stav, ve čtvrtek jsem bednu dovezl k jednomu "odborníkovi" (viz uvodni-stranka.html), ale nevěděl si rady, takže poptávám v této poradně.

ZA KAŽDOU RADU PŘEDEM DÍKY:-)

Martin

Jestli si to necháš od někoho spravovat (většinou se to povede), tak nezapomeň, že kondenzátory musí být s velmi nízkým (ne jenom nízkým, ale velmi nízkým!) ESR, neboli sériovým ztrátovým odporem. Kapacita není moc důležitá, klidně může být i nižší, nejen vyšší, ale ten ESR je důležitý a potom půdorys, tj. stejná rozteč vývodů (aby se při dosednutí na doraz nedeformovaly vývodky) a aby se kondenzátor na desku vůbec vešel (jak průměrem, tak někdy výškou - aby nezasahoval do nějakého chladiče, jinak větší výška nevadí).