Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zmenach v BIOSu nenabehne PC

zkoušel jsem taktovat ... šlo mi to ale najednou se zacali obevovat potize ... resetoval jsem nekolikrat BIOS a kdyz jsem potom do nej sel a nastavil jine hodnoty a dal SAVE & EXIT tak se to normalně restartovalo jenze ty hodnoty zustali furt stejny a ne ktery sem tam nastavil ... ve windowsu se mi to hrozne sekalo samo se to restartovalo a když jsem sam restartoval pocitac tak mi dvakrat nenabehl a potom zase jo ....

je to celi naky podelany :.(:.(:.(
[mod]
Zmena predmetu. Na to se fakt nedalo divat. Bylo: uplně se mi sesipal počítač plss help (rh)[/mod]

no ono i taktovat se musi umet.

co jsem slysel, tak nejvic chyb a odpalenejch zarizeni vznika tak, ze se taktuje pamet a nenastavi se aby PCI a AGP zustal na svy frekvenci, prej jak se zvedne trochu frekvence PCI sbernice, tak jde pomerne rychle do kytek.

hele, na tom že se chci naučit taktovat neni snad nic špatnýho ne ?

zkoušel jsem vindat baterii a když jsem to udělal a dal jí zpět tak se mi ke všemu smazaly windowsi ...

jinak mám furt stejný problém že mi nejde ukládat BIOS .. když v něm něco změnim tak se mi prostě neulkoží a zůstanou tam stejný hodnoty.

muj BIOS - Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

když zapnete PC tak vám to na začátku kontroluje hard disk apod.
no a mě to tam ještě napíše chyby:

Display switch is set incorrectly.
CMOS checksum error - Defaults loaded
Override enabled - Defaults loaded
Warning! Now System is in Safe Mode.
Press F1 to continue, DEL to enter SETUP

myslím si že když budu vědět co tohle všechno znamená že zjistim i problém, protože tohle mi tam nikdy neukazovalo..
díky za odpovědi...

Jak vidno, tvoje znalosti počítačů jsou na obdobné úrovni jako znalost gramatiky (ta je tedy opravdu bídná).
Ohledně BIOSu: Když jsi resetoval nastavení BIOSu vyjmutím baterky CMOS, tak jsi zcela určitě neprovedl jeho opětné nastavení. Potom se nediv, že ti to píše různé zprávy o chybách. Musíš vlézt do BIOSu (pomocí klávesy DEL, jak ti to úslužně nabízí počítač), tam dej nahrát defaultní hodnoty a obnov čas a datum. Ulož to a dej vědět, co se dělo dál.
Pokud nejsi schopen udělat to, co ti radím, tak dej od toho ruce pryč a zavolej někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí, ať neuděláš více škody.

ted jsem to chtel zkusit (to co jste mi řekl), ale když sem zapl počítač tak už mi ani nenaběhl...i když jsem restartoval BIOS tak mi taky nenaběhl...i když jsem vyndal baterii a zase zandal tak mi taky nenaběhl...takže s tim asi nic neudělám ale díky.

Co takhle odpojit co se da, zapojeny musi zustat procesor, jedna pamet, grafika a pustit to znovu, pripadne vymenit grafiku a pamet, cimz si zjistis, ze je problem v desce nebo procesoru. A spis to bude deska nez procesor, takze vymenis desku a uz nebudes taktovat, dokud tomu dostatecne neporozumis. Zasada je takova, ze by jsi nemel delat nic, pokud nevis co se stane - ja vim, ne vzdy se to da dodrzet, ale jen tak si taktovat bez znalosti toho co se muze stat, taky neni dobry.

Kdyz zmenis hodnoty a ukoncujes setup BIOSu, tak ses si 100% jistej, ze pouzivas volbu "Ulozit zmeny a ukoncit", nikoliv "Ukoncit bez ulozeni zmen"?
Zmeril jsi napeti baterki? Melo by bejt kolem 3V, pokud je mensi, muzes mit vibitou baterku.
Windowsi se ti nesmazali, patrne se ti jen rozhodilo nastaveni disku, takze ted nebootuje. Podivej se, jestli je nastavenej na Auto (predpokladam, ze jsi ho puvodne nemel nastavenej na neco jiniho).

Ocividne jsi prehlidl dalsi dve (umyslny) mekky i na mistech, kde maj bejt tvrdy :-)
BTW: to znas ten o ceskym turistovi v Bavorsku, jak mu dojdou baterky do mp3 prehravace? Prijde do trafiky a povida prodavacce (pekne pomalu a zretelne):"Dobry den, potreboval bych baterky do prehravace, rozumite? Baaateeerkyyy!" Prodavacka na nej nechapave kouka a pak se zepta: "Wie, bitte?" a turista odsekne:"Ale na co mi budou vybity baterky, novy chci!!!"

hele, na tom že se chci naučit taktovat neni snad nic špatnýho ne ?

špatné je když přetaktuješ moc (což se může stát), že ani za boha nechápeš co s tím, jak to vrátit zpět

zkoušel jsem vindat baterii a když jsem to udělal a dal jí zpět tak se mi ke všemu smazaly windowsi ...

to není možné, windows se samy nesmažou. to že nenaběhnou je závada kterou sis způsobil přetaktováním, ale nekecej o smazaných win

nejde ukládat BIOS ..
Display switch is set incorrectly.
CMOS checksum error - Defaults loaded
Override enabled - Defaults loaded
Warning! Now System is in Safe Mode.

nejdřív vymaž nastavení biosu: odpoj napájecí kabel - vyber baterku - zkratni kontakty patice pro baterii - všechno zas vrať
po zapnutí vlez do biosu a nastav správný typ tvojí grafiky (agp/pcie nebo co tam máš na výběr)
nastav si datum a tak, zkontroluj že ti to detekuje hdd, cd, dvd...
nastav správnou frekvenci sběrnice, časování pamětí nech na "auto by spd"
ulož bios (obvykle f10). pokud netušíš ani slovo anglicky vypadni od toho.

je to celi naky podelany

jo, někdo tu má nasr..é v rukách, možná i v hlavě.

Hele, a máš to vůbec zapojený v elektřině? :-D
Nemyslím jen šňůru v zásuvce, ale na počítačích občas vzadu bývají takové vypínače, které se při změnách a opravách samy přepnou do polohy vypnuto - a musíš je ručně zapnout. A pokud máš monitor napájený z pc, tak ti samozřejmě taky nenajede ;-)

Souhlasím. Můžu je zopakovat, co jsem řekl na začátku:

Řekl bych, že si to zasloužíš. Děláš ptákoviny a nerozumíš tomu, tak se nediv. Moje rada: příště se nevrtej v něčem, čemu nerozumíš!

Tohle jsou problémy, který sis způsobil vlastní (doplň si sám). Neumíš ani naformulovat dotaz tak, aby bylo zřejmý cos dělal a co se stalo. Proč teda ještě čekáš, že ti někdo poradí?

Pavel

Právě jsem se chystal na Noc s nabroušenou břitvou.
Ale Černé zlato je ještě horší horor.
Pánové z této poradny, vůbec se nedivím, že Vám občas tečou nervy.
Pánové z této poradny, takových dotazů je tady opravdu dost a křišťálové koule už došly.
Pánové z této poradny, navrhuji při vkládání dotazů vyplnit formulář o základní konfiguraci
počítače. O podrobnostech se určitě dohodnete.
Pánové z této poradny, tahat z každého takto informace, tak mě opravdu "pycne".

Pánové z této poradny, navrhuji při vkládání dotazů vyplnit formulář o základní konfiguraci

To je skutečně dobrý nápad a pokusím se jej trochu rozvinout:

Neregistrovaný user by musel povinně (pod sankcí neodeslání příspěvku) vyplnit kolonku, kde by uvedl operační systém a minimální údaje o konfiguraci svého PC. Podle přiloženého poučení pochopí, že čím více a podrobnějších skutečností uvede, tím má větší naději na kvalifikovanou radu. Pokud by tam napsal blbosti, svědčilo by to o simulaci jeho úmyslu se něco dozvědět a bylo by možno příspěvek bez dalšího zlikvidovat.

Pokud jde o registrované uživatele, ti by si případně mohli podle své volné úvahy zmínněou konfiguraci vetknout do svého podpisu. Nepředpokládám, že se z toho stane snobská soutěž, kdo má nejnadupanější komp.

Já měl na mysli ono místo, kde máš ten citát od R. Eliota (kdybych Ti nevěřil, spíš bych jej připsal Murphymu).

Ano, pochopila jsem to, ale připadá mi zbytečné, aby u každého příspěvku stálého návštěvníka k jakémukoliv tématu byla vidět v podpisu konfigurace jeho pc. Proto navrhuju umístění konfigurace do profilu, kam se koukne jen ten, koho to v tu chvíli zajímá.

PS: Nezaručuju, že ten citát je opravdu od Eliota ;-) Kdysi jsem to někde četla a opsala jsem si ho, protože se mi líbí. Autorství by mohl potvrdit jedině Mr.Eliot ;-)
Citáty od Murphyho se mi zdají spíš pesimistické (všechno dopadne hůř, než by mohlo), zatímco citát od Eliota na mě působí celkem optimisticky ;-)

Tak zodpovědný moderátor posoudí, že "aaa" v kolonce nebrání existenci příspěvku a nesmaže jej.

Pořád nevím, proč se bráníte zatížit usera (v tomto případě člověka, který o něco žádá) napsáním pár znaků, ačkoli víte, že někdo z vás mu pak bude vysvětlovat pomocí bonmotů o křišťálových koulích a odkazem na http://pc.poradna.net/question/view/47751-nez-poloz ite-dotaz, že musí tu konfiguraci uvést, pokud se chce něco dozvědět.

Pokud jde o registrované uživatele, ti by si případně mohli podle své volné úvahy zmínněou konfiguraci vetknout do svého podpisu. Nepředpokládám, že se z toho stane snobská soutěž, kdo má nejnadupanější komp.

Ale co maniaci, co mají PC několik? Třeba já noťasů...

Pavel

Ale co maniaci, co mají PC několik? Třeba já noťasů...

Souhlasím, nejsi sám :-) Já mám taky jeden pc v práci a druhý doma. Občas se mé dotazy týkají i jiných počítačů v mém okolí. Do dotazu tedy musím uvést údaje o sw a hw toho konkrétního pc. Volitelná kolonka, jak ji navrhuje JF, se mi docela líbí :-)

Kdepak, neregistrovaným by bylo jistě možno zobrazit něco jako "Nezadali jste konfiguraci toho střepu který se podělal, opravdu si myslíte že obdržíte kvalitní odpověď? Pokračovat?"

Teď mě napadá, že tato hláška by měla smysl jen u dotazů typu "co s porouchaným počítačem". V řadě jiných případů by vůbec neměla smysl - např. u dotazů na webovou tvorbu, programování, hosting, rady před koupí pc atd. Systém by tedy musel nějak rozlišovat, čeho se dotaz týká, a podle toho zobrazit či nezobrazit okno s konfigurací a to upozornění. Obávám se, že by bylo téměř nemožné naprogramovat takový chytrý engine, který by tyto hlášky zobrazoval jen tehdy, kdy by se to hodilo. Takže tento nápad asi vyšumí do ztracena ;-)

Ty podpisy s konfigurací byly jeden čas móda na Lživě (k), tak jsem si dal

hodinky Prim Sport, tužka Versatil - tvrdost tuhy B, fotoaparát Lomo (nebo tak nějak)

Co se týče neregistrovaných, mnohokrát jsem se setkal s tím, že tazatelka nevěděla, jaká Windows má, ani jak to zjistit, o konfiguraci.
Ostatně když se někdo ptá, jak se používá tabelátor ve Wordu, konfigurace není potřeba. Asi by to lidi odradilo.

a vies si predstavit ze by si musel toto vzdy vyplnovat? napr. len chces do software kategorie napisat, ze kde je problem v tomto if(...) a musel by si vypisovat konfiguraciu, co je v tomto pripade uplne irelevantne. alebo dat do hardware kategorie len nejaky oznam. to by ta rovno piclo. ]:);-)

Bud si tam dal blbo tu baterku, alebo si nechal v nespravnej polohe nejaky jumper alebo switch na doske (pozriet si navod k doske a vsetko skontrolovat) alebo si pri manipulacii s doskou alebo baterkou nieco skratoval a tym si odpalil napr. diodu cez ktoru sa napaja CMOS. Najlepsie urobis ak si k tomu pozves niekoho kto to vie podla navodu skontrolovat, a skontrolovat aj knoflik.baterku.