Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odposlouchávání mobilu

Nazdárek, mám na Vás dotaz ohledně možnosti odposlouchávat telefon. Kamarád dostal v práci novej služební telefon a má podezření, že je nějak napíchlej, nahrávanej, nebo odposlouchávanej. Dá se to nějak zjistit, spuštěný proces, nebo něco? Hned na rovinu říkám, že se v tom až tak moc nevyznám a telefon nemám u sebe, ale když znám tu firmu, tak bych se ani nedivil. Předem dík za info.

Pro doplnění:
Telefon: Samsung Galaxy Ace
OS: android 2.3. něco

Ked ho odpocuva policia, ci tajna sluzba tak nie.
Ked mu tam zamestnavatel dal nejaky spehovaci sw. (a to zas do sluzobneho telefonu, ci PC moze) tak sa to zistit bude dat, ale nemusi to byt uplne jednoduche, pretoze takyto sw. sa urcite bude mskovat.
Treba pozriet spustene procesy, vyuzitie CPU, pamate a tak.

Na to jsem taky sázel přes nějaké sledování procesů, ale předpokládám, že daný SW se bude tvářit jako nějaký běžný proces kterých běží napozadí spousty. Není nějký SW, ketrý mě udělá výpis běžících procesů na pozadí a ten potom nechat zkontrolovat?
Jenomtak hádám a zkouším.

Domnívám se, že to je něco jiného. Pokud je výslovně upozorněn na monitoring síťového provozu, tak i přesto končí pravomoce zaměstnavatele u toho, že může říct "stahoval jste z gmailu poštu" ale už nemá právo ji číst.

He? To akoze klient nema sefa a sef klienta nemohol nahodou zavolat jeho sefovi ze preco to tolko trva napriklad alebo co? Keby namiesto riesenia takychto p**in pracoval mozno by to trvalo kratsie :-D
Alebo nemohol pocas telefonatu niekto byt vo vedlajsej kancelarii a pocut to? Apod.
Inac snad kazdy telefon ma v menu kompletny reset na vyrobny stav, potom tam nebude bezat nic. Zmaze sa vsetko. Ale neverim ze niekto vo firme ma cas odpocuvat nejake hovory ineho zamestnanca.

Kámoš dělá pro státní organizaci a má na strosti státní zakázky a hospodaření s financema. Ten klient, byl právě šéf jedné společnosti. Ale asi to nemá cenu řešit. O továrním nastavení jsem uvažoval, ale nybyl jsem si jistej jestli to smaže všechno i případný nežádoucí sw. Pokud jo, tak je to jednoduché a je to vyřešeno.

mimo sledování procesů - spuštěné programy, síťová akvitita a zmenšování kapacity disku se může hodit taky sociální inženýrství třeba návnadou, vypuštění unikátních fiktivních informací s následnou možností odchytat poslouchajícího nejlépe za ruku....... chce to fištróna (jen facht idiot bude přes firemní telefon dělat pletichu)

případný spy software by mohl být konfigurovatelný z venku, může klidně nějakou dobu spát, zcela běžně se sjíždějí volaná a přijmutá čísla proti nějaké databázi, přímý monitoring hovorů je jiná liga