Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PCI-E BUG přepínání mezi 1.1-2.0

Dobrý den v sekci her mám téma založené na jméno Náhodné posekávání her, ale to co chci řešit se netýká hry, ale SW/HW, tak mi ho prosvám nerušte, ale jdeme k tématu, na GPU-Z mám napsáno, že má karta pdoporuje PCI-E 3.0, no dobře, ale píše to, že mám teĎ aktuálně 1.1 i s tím, že zapnu jakýsi GPU test, který ji prožene v programu GPU-Z.Četl jsem na internetu, že je to jakýsi BUG a že to prý řeší update BIOSU, ale ten mám aktuální 32.10

Byl bych moc vděčný tomu, kdo mi dá finální odpověď, ale i těm co se budou snažit.

Napíšu jsem můj základní HW, aby ste se nemuseli koukat do sekci her.

CPU : Q8400
MB: MSI G41m-P43 combo
GPU : HD7770 (Sapphire VApor-x)

V první řadě to chce zkusit postupně zatěžovat jednotlivé komponenty.

Tj. CPU projet např. Prime95 nebo OCCT (a podívat se na výsledky testů jiných sestav). Grafiku pomocí Furmark (jak teplotní stability test, tak test výkonu a opět srovnat s nějakou referenční sestavou).

Dále: celkem mě zaráží že píšeš že zdroj je "horký" - PSU může být pouze vlažný (do cca40°C), pokud "peče" více, je něco špatně. Pozornost bych věnoval i SATA kabelům, popř. je rovnou vyměnil.

Urob si nejake benchmarky napr. pomocou 3DMark, a porovnaj si vysledky s vysledkami stejnej verzie 3DMarku u podobnych komponentov (tusim na google alebo rovno v tom 3dmark sa to da porovnat). Aby si aspon vedel ci mas vykon zodpovedajuci tvojim komponentom.

Potom by som skusil zatazit CPu pomocou prime95 (torture test) a sledovat teplotu CPU speedfanom (hodnoty CORE). Ak sa dostanu po nejakej polhodine apod na 85stupnov tak vies ze blbo chldis CPU.
Potom ukonci prime95 a by som skusil vytazit grafiku pomocou furmark a sledovat teplotu (on ju vypisuje sam). Ak by sa po nejakej polhodine dostala na 100stupnov tak blbo chldis grafiku.
Ak sa vsetko chladi dobre tak tam nemozu byt zaseky, jedine ze by si mal nejaky problematicky disk (skusil by som na test iny HDD nainstalit nanovo Win) alebo tvoj PC proste na tu hru nestiha (ano moze byt ze proste mas staru dosku a je to brzda - zbernice atd)
Mas RAM v dualchannel? Viz vypisy BIOSu alebo CPU-Z napriklad. Inac uz ma nic nenapada. Je mozne ze spolu s hrou instalujes nejaky vir ak by to bola ilegal hra, alebo je opatchovana blbo. SKus stiahnut demo tej hry z ofic.stranok vyrobcu apod ze ci sa bude sekat.

CPU je při velké zátěži kolem 54 stupňů a GPU kolem 63 stupňů, HDD jsem měnil, když problém nastal a tím pádem je i Win přeinstalován a stává se to i u FarCry 3, který mám přes Uplay.Ramky jedou v dualchanelu.

hm, co ja viem ide nejaky vzduch na ten chipset? Strc tam prst k nemu. Popalis sa na tom chladici chipsetu? Alebo to sa neda teoretizovat najlepsie je zobrat akykolvek vetrak polozit ho vedla bedne na nejaku krabicu tak aby fukal na chipset a skusit hrat. Pomoze - vies v com to bolo, nepomoze tak das vetrak nazad do suflika. Nemas ziaden vetrak? Odmontuj z kejsu alebo co.

A teď vám řeknu, co se m iděje při hraní Maxe Peyna 3 (zapomněl jsem vám to říct), ale když ho hraju, tak se stane neečekaný pád FPS, a když při tom ještě hraju, tak někdy se monitor sám vypne a je na horní části mírně horký.