Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahradzovanie dokumentov novšímy

Ahoj
Takže mám takýto problém ako sa blíži september,pracuje čoraz pod väčším tlakom. Lebo ostávajú už len 4 mesiace do uzávierky. Vyskytol sa mi taký problém nechtiac som prehral novšiu 54 stranovú verziu dokumentu staršou 52 stranovou. Neexistuje nejaký program,ktorý by spolupracoval s openoffice. Ktorý by nedovoľoval takýmto omylom? Trebarz že keby som sa zas omylom pokúsil nahradiť novší starším vyskočila by nejaká error hláška,ktorá by mi to nedovolila.

Len pre čítanie mi neumožní prepisovať obsah. Problém je že pri problémoch s PC a Notebooku. Pracujem raz na USB raz na PC a notebooku a potom mám problémy zo synchronizáciou informácii z dokumentov. A data zálohujem iba tak že pretiahnem dokument na USB alebo z USB na počítač alebo notebook.

To si nějak nedokážu představit. Ve stejné složce nemůžou být dva soubory se stejným názvem a když tam chceš starší soubor zkopírovat a původní přepsat, Windows zařvou. Není to zase zlý úmysl nějakého hackera? Jinak samozřejmě existuje zálohování.

Existuje metoda, ktera ti usetri praci - rika se ji pravidelne zalohovani.
Pokud jde o nejakou dlouhodobejsi praci, zalohuj si ji komplet minimalne kazdy den, případně vícekrat denně do oddělených archivů. Pokud se ti neco podobneho stane, není problem se pak vratit.
Treba takovy Cobian Backup by ti mohl pomoct...

win7 využívají stínovou kopii souborů (vss), údajně se dá získat předchozí verze.
http://www.jiribrejcha.net/2009/12/obnoveni-soubor u-pomoci-predchozi-verze/
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-vista/p revious-versions-of-files-frequently-asked-questio ns
samotná služba vss existuje i v xp, asi nebude mít takové možnosti.
nezkoušel jsem, musíš experimentovat sám.

když tě psaní živí, pro příště pouvažuj nad zálohovacím skriptem pro dokumenty.

C:\WINDOWS\system32\GroupPolicy\User\Scripts\Logoff
xcopy /d ...

apod.

A nestačilo by prostě ty soubory číslovat? Po každé větší úpravě (nebo práci na jiném PC) to uložit s vyšším číslem: Dokument_01, Dokument_02 atd? A nechat si vždy poslední tři verze a ty zálohovat (třeba si je ještě pro jistotu poslat na mail).

Pavel