Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Z formuláře do tabulky - jak na to

Ahoj,
můj problém je následující:
Potřebuji, aby z formuláře, do kterého vyplním příslušné údaje se tyto údaje objevily na další stránce, kde mám tabulky si již vyplněnými údaji a do té se to ještě přidalo.
Př.: Mám formulář na jedné stránce, kde zadám: Jméno, Příjmení, Telefon.
Potom mám další stránku s tabulkou, kde mám již vyplněné údaje - např.:
Jméno Příjmení      Telefon Jan         Novák         721123456 Jiří       Vomáčka       6 05123456 Do formuláře napíši: Jméno: Josef; Příjmení: Malý; Telefon: 777123456. A potřebuji, aby se do tabulky přidal tyto údaje přidaly. Díky moc.

Tie údaje, ktoré máš už vyplnené a zobrazuješ ich na tej druhej stránke s tabuľkou, sú niekde uložené. Takže stačí, aby sa po vyplnení formuláru medzi tieto údaje doplnilo to, čo používateľ zadal a zobrazila sa stránka s tabuľkou.

V čom je problém? Okrem toho, že nevieme, kde sa ukladajú, aký jazyk používaš a ďalšie drobnosti...

edit: Ja tipujem PHP alebo Access.

Hodnoty vyplněné ve formuláři uložíš do proměnných a proměnné následně vypíšeš do té tabulky na další stránce. Asi budeš chtít, aby se ty údaje někde "pamatovaly", takže si je uložíš do databáze nebo alespoň txt souboru. Že to bude takhle jednoduché jsi nečekal, viď?

Nic víc konkrétnějšího podle tvýho zadání poradit nelze.

(tipuji čisté HTML bez PHP)

Ano, je to pouze HTML (+ javascript).
Ano uložit do databáze to potřebuji. Jinak jsi to pochopil dobře, takhle jsem to myslel. Tvé vysvětlení je easy, ale stejně nevím, jak to do té databáze uložit. Jsem naprostý začátečník.
Díky

Asi tě zklamu, ale jelikož jsi začátečník, obávám se, že bez hlubších znalostí není možné, aby jsi vytvořil to, co chceš. Je nutná alespoň základní znalost PHP. Podle počtu záznamů by se ze začátku dalo vystačit s ukládáním do txt souboru. Lepší je pochopitelně ukládání do databáze, z čehož plyne požadavek znalosti MySQL.

Ani nic nevíme o tvém hostingu, jestli PHP+MySQL podporuje, i když to je už v dnešní době poměrně běžná věc. Ale potřeboval bys ještě nainstalovat server na svoje PC, abys mohl testovat a ladit stránky...

Takže jestli máš skutečně zájem, můžeš začít studovat. Literatury je na internetu dostatek.

Jo, všem díky.
Udělal jsem to tak, že když něco napíši do toho formuláře, tak se mi to objevi i v té tabulce, ale samozřejmě ne nastálo. Jak to udělat do té databáze, na to jsem zatím nepřišel :.(.

Takže do tabulky (na obrazovku) to vkládáš pomocí PHP?

Já bych taky nepřišel na to, jak to udělat do databáze - od toho jsou manuály, seriály, knížky... Vždyť jsem ti psal, že literatury je na internetu dostattek, koukl ses alespoň na něco? Např.:
article.php
AR.asp

Pěkně zpracovaný manuál, spíš takový referenční, je tady:
mm.gene.cz

Budeš potřebovat databázi, v té databázi vytvořit tabulku, do té tabulky uložit data pomocí SQL příkazu INSERT. Celá problematika je natolik obsáhlá, že se opravdu nedá vysvětlit jen několika větami bez samostudia.

Po odeslání formuláře by měla následovat kontrola dat (nebezpečné znaky, správnost zadání, atd...). Pak se připojíš k databází a pomocí MySQL INSERT uložíš data do tabulky. Nic speciálního ve formuláři upravovat nemusíš.
příklad:

$query="INSERT INTO jmeno_tabulky (jmeno,prijmeni,telefon) VALUES ('$jmeno','$prijmeni','$telefon')";

Na stránce s tabulkou se opět připojíš k databází a pomocí MySQL SELECT z ní načteš data.
příklad:

$query="SELECT jmeno,prijmeni,telefon FROM jmeno_tabulky

Už mi je trapné Tě furt otravovat, nicméně pomalu do toho začínám vidět. Ale opravdu hodně, hodně pomalu.
Tyhle 2 kódy, co jsi mi napsal vložím ale do té databáze, kde mám i tu databázovou tabulku, ne? Ale určitě musím také něco vložit do kódu toho formuláře, aby se to spojilo s tou databází a naopak poté databáze se spojila s tou tabulkou. Asi v tom dělám zmatek, co?

Do databázové tabulky ukládáš jenom data (jméno, příjmení, telefon), ne příkazy. Ty se musí zapsat do kódu stránky. Formulář je klasický jako v html, jen do tagu FORM přidáš např. action="zpracuj.php" - jméno skriptu, který se postará o kontrolu vložených údajů a uloží je do DB.

Podívej se na ty seriály o MySQL, na Živě a Linuxsoft, jak jsem ti dával odkazy - tam máš vše podrobně a srozumitelně vysvětlený.